نظرسنجی
روند کاهش شاخص بورس تا کجا ادامه پیدا خواهد کرد؟


سی خبر برتر امروز ایران و جهان
ساعت ۱۴:۲۱ - ۱۳۹۲/۸/۱کد خبر: ۱۰۰۲۱

داد و ستد بیش از ۱۰۹ میلیون اوراق بهادار

در پایان معاملات امروز فرابورس با وجود آنکه آیفکس منفی شد، اما وجود تقاضای ۱۵.۶ میلیون سهمی برای هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه و ۱۱.۴ میلیون سهمی بانک دی این شرکت‌ها را در راس حجم معاملات قرار داد. به گزارش روابط عمومی فرابورس ایران، در آخرین روز معاملاتی هفته داد و ستد بیش از ۱۰۹میلیون اوراق بهادار به ارزش حدود ۲۰۸۰ میلیارد ..

ریال در 16 هزار و 516 دفعه معامله ثبت شد و شاخص فرابورس (آیفکس) 5 واحد معادل 0.61 درصد کاهش یافت و شاخص کل به 814.8 رسید.

در میان نمادهای داد و ستد شده امروز نماد معاملاتی شرکت سرمایه‌گذاری توسعه و عمران استان کرمان  پس از برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه و تقسیم سود نقدی هر سهم، با محدودیت دامنه نوسان قیمت تا سقف 50 درصد گشایش یافت که در نهایت با 19.93 درصد رشد بیشترین افزایش قیمت را ثبت کرد. علاوه بر این سهام بانک سرمایه، بیمه دی، تدبیرگران فارس و خوزستان، گسترش سرمایه‌گذاری ایرانیان و افرانت نیز افزایش قیمت بیش از 4 درصد را تجربه کردند.

از سوی دیگر پتروشیمی مارون و توکاریل نیز به ترتیب با 4.37 و 4.15 درصد، بیشترین کاهش قیمت را داشتند.

وجود تقاضای 15.6 میلیون سهمی برای هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه و 11.4 میلیون سهمی بانک دی این شرکت‌ها را در راس حجم معاملات قرابورس قرار داد و بیشترین ارزش معاملات نیز به ترتیب با بیش از 153 و 96 میلیارد ریال توسط پالایش نفت لاوان و هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه ثبت شد.

بر اساس این گزارش اوراق تسهیلات مسکن نیز بدون تغییر قابل توجهی در حدود 38 هزار تومان مبادله شد و با توجه به اتمام مدت اعتبار اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن آبان 89، شاهد توقف این نماد معاملاتی بودیم. در مبادلات اوراق با درآمد ثابت هم بیشترین حجم معاملات به ترتیب به خرید و فروش 83 هزار و 910 برگه مشارکت نفت فصلی و 82 هزار و 520 برگه اجاره ماهان تعلق داشت.

تمدید مهلت پذیره‌نویسی اوراق اجاره مپنا

در بازار امروز و براساس پیام ناظر بازار، مهلت پذیره‌نویسی اوراق اجاره شرکت واسط مالی مرداد یکم به منظور تأمین مالی شرکت مدیریت پروژه‌های نیروگاهی ایران – مپنا از تاریخ 4 تا 8 آبان به مدت 5 روز تمدید شد. همچنین علاوه بر بازگشایی نماد سرمایه‌گذاری توسعه و عمران کرمان، نماد معاملاتی شرکت پخش البرز نیز پس از برگزاری مجمع عمومی فوق‌العاده با محدودیت دامنه نوسان قیمت تا سقف 50 درصد گشایش یافت. معاملات توافقی شرکت فرآورده‌های غذایی و قند تربت جام نیز پس از برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام در سامانه جدید معاملات توافقی آغاز شد و نماد معاملاتی اوراق مشارکت شرکت بین‌المللی توسعه ساختمان به منظور پرداخت سود علی‌الحساب سه ماهه در پایان معاملات امروز متوقف شد.

» با عضویت در سایت آخرین اخبار را در ایمیل خود ببینید!
عضویت در خبرنامه» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *