نظرسنجی
روند کاهش شاخص بورس تا کجا ادامه پیدا خواهد کرد؟


سی خبر برتر امروز ایران و جهان
ساعت ۹:۶ - ۱۳۹۲/۸/۱۱کد خبر: ۱۰۱۷۱

یاد بگیریم به موفقیت خود ایمان داشته باشیم

ایجاد سیستم باور سازگار با موفقیت مالی

جهان‌سهم_ احتمالا قدرتمندترین عامل در موفقیت مالی، باورهای شما درباره خودتان و پول است. این همان قانون باور است. طبق این قانون، هر آنچه که شما به آن باور قلبی داشته باشید به واقعیت خواهد پیوست. البته تحقق این باور شرایطی دارد که در ادامه به آنها اشاره می‌کنیم.

افراد موفق به چه چیز باور دارند؟ هر آنچه که شما به آن باوری قلبی و عمیق داشته باشید به واقعیت می‌پیوندد. تحقیقات نشان می‌دهد افراد موفق به شکل مطلق معتقدند توانایی موفق شدن را دارند. همچنین آنها درباره امکان شکست صحبت یا فکر نمی‌کنند و حتی احتمال شکست را نیز در ذهن خود راه نمی‌دهند.

تفکر مثبت در برابر دانش مثبت. انسان‌ها همواره سازگار با اعتقادات و باورهای خود عمل می‌کنند. مهمترین سیستم باور که می‌توانید برای موفقیت مالی در ذهن خود ایجاد کنید، باور آگاهانه به این است که شما در مسیر دستیابی به اهداف مالی تان قرار دارید. ما می‌توانیم این را دانش مثبت در برابر تفکر مثبت نام بگذاریم. تفکر مثبت گاه به معنای آرزو و امید است اما دانش مثبت یعنی شما مطلقا می‌دانید تحت هر شرایطی موفق خواهید شد.

بنیان قدرت اراده. اصل دیگر مرتبط با باورهای شما، قدرت اراده است. می‌دانیم که اراده برای موفقیت ضروری است. قدرت اراده بر اعتماد، ایمان و ثبات قدم بنیان گذاشته شده است. قدرت اراده به این باور وابسته است که شما توانایی غلبه بر تمام موانع را دارید. نکته مهم اینکه شما از طریق کار روی اهداف، پیگیری برنامه، خواندن زندگینامه افراد موفق، آموختن روش‌های موفقیت، خواندن کتاب‌هایی درباره کسانی که قبلا موفق شده‌اند، می‌توانید قدرت اراده خود را تقویت کنید. هر چه اطلاعات بیشتری سازگار با موفقیت در ذهن خود وارد کنید، احتمال تقویت نیروی اراده برای غلبه بر موانع و دشواری‌های مسیر پیش رو افزایش می‌یابد.

به یاد داشته باشید که موفقیت به راحتی بدست نمی‌آید. از هر صد نفر تنها یک نفر در طول زندگی خود به ثروت دست پیدا می‌کند و تنها 5 درصد افراد به استقلال مالی می‌رسند و این بدان معناست که شانس موفقیت 1 به 19 است. تنها راه دستیابی به اهداف مالی، واقعا جدی بودن در مسیر رسیدن به این اهداف است. برای موفقیت باید جدی باشید و دست به اقدام بزنید. حرکت کنید و به یاد داشته باشید که هیچ چیز بی اهمیت نیست.

تسلط بر خود ضروری است. برای دستیابی به اهداف بزرگ، کنترل بر خود و انضباط عواملی ضروری هستند و کنترل افکار سخت‌ترین تمرین در فرآیند تسلط بر خود است. ببینید آیا می‌توانید برای 24 ساعت تنها به آنچه می‌خواهید فکر کنید و درباره‌اش صحبت کنید نه آنچه نمی‌خواهید. این کار دشوار است اما با حوصله به تدریج مشکل حل خواهد شد و شما می‌توانید تنها به آنچه می‌خواهید فکر کنید نه آنچه نمی‌خواهید. به تدریج به مرحله‌ای می‌رسید که اکثر اوقات به اهدافتان می‌اندیشید و پس از مدتی زندگی شما متحول خواهد شد.

اقدام عملی

در ادامه به دو اقدامی اشاره می‌کنیم که برای ایجاد سیستم باور سازگار با موفقیت مالی ضروری هستند.

همواره افکار، کلمات و تصاویری را تکرار کنید که با اهداف شما سازگار هستند و هر چیز را که به اندازه کافی تکرار کنید به یک باور جدید در شما تبدیل خواهد شد. نکته دیگر اینکه تصمیم بگیرید برای 24 ساعت تنها درباره آنچه می‌خواهید، فکر و صحبت کنید. این یکی از دشوارترین کارهاست اما با تمرین آسان خواهد شد و به تدریج کل زندگی‌تان متحول می‌شود.

» با عضویت در سایت آخرین اخبار را در ایمیل خود ببینید!
عضویت در خبرنامه» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *