نظرسنجی
روند کاهش شاخص بورس تا کجا ادامه پیدا خواهد کرد؟


سی خبر برتر امروز ایران و جهان
ساعت ۸:۴۳ - ۱۳۹۲/۸/۲۳کد خبر: ۱۰۳۶۳

قانون پارکینسون، علت موفقیت و شکست مالی افراد

جهان‌سهم_ قانون پارکینسون یکی از معروف‌ترین و مهمترین قوانین مربوط به انباشت پول و ثروت است. این قانون سال‌ها پیش توسط نویسنده انگلیسی نورث کورت پارکینسون تدوین شد و در آن علت بازنشسته شدن افراد در حالیکه فقیر هستند، توضیح داده شده است.

در این قانون آمده است، افراد صرفنظر از میزان درآمدی که دارند، معمولا کل آن را و حتی اندکی بیشتر را خرج می‌کنند. هزینه‌های آنها همراه با میزان درآمد‌شان و حتی بیش از آن افزایش می‌یابد. بسیاری از افراد هم اکنون چند برابر بیشتر از شغل اول خود درآمد دارند اما ظاهرا این نیاز را احساس می‌کنند که باید تا آخرین ریال آن را صرف حفظ سبک کنونی زندگی‌شان کنند. فرقی نمی‌کند چقدر درآمد دارند، ظاهرا هرگز آن میزان درآمد برایشان کافی نیست.

عامل کلیدی موفقیت مالی

مهمترین موضوع در قانون پارکینسون این است: رسیدن به رفاه و استقلال مالی حاصل نقض قانون پارکینسون است. این قانون دامی را آشکار می‌کند که اکثر افراد در آن می‌افتند و علت بدهی‌‌ها و نگرانی‌های مالی را توضیح می‌دهد. تنها اگر برای مقاومت در برابر وسوسه‌ خرج کردن تمام درآمد خود، اراده کافی داشته باشید می‌توانید در راه رفاه مادی قدم بردارید.

از مخارج خود بکاهید

دومین موضوع مهم در قانون یاد شده از این قرار است: اگر ترتیبی دهید که مخارج شما با سرعتی کمتر از سرعت افزایش درآمد‌تان رشد کند و مقدار باقیمانده را پس‌انداز یا سرمایه‌گذاری کنید، همواره رفاه زندگی‌تان افزایش خواهد یافت و پس‌اندازتان بالا‌تر خواهد رفت.

روش اقدام

در ادامه به دو اقدامی که برای رسیدن به رونق مالی لازم است اشاره می‌کنیم:

تصور کنید زندگی مالی شما شبیه شرکتی رو به افول است که به دست شما سپرده شده است. فورا از میزان هزینه‌ها بکاهید. مگر در موارد ضروری، هزینه نکنید. برمبنای هزینه‌های ثابت و اجتناب ‌ناپذیر خود، بودجه‌بندی کنید و خود را ملزم نمایید صرفا بر مبنای همین بودجه، هزینه کنید. با دقت تمام مخارج را بررسی کنید. طوری آنرا مورد پرسش قرار دهید که گویی مخارج فرد دیگری را بررسی می‌کنید. روش‌هایی برای صرفه‌جویی بیابید. برنامه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ای برای کاهش حداقل ده درصد مخارج ‌زندگی طی سه ماه بعد تهیه کنید.

ترتیبی دهید که نیمی از میزان افزایش درآمد خود را از هر منبعی که باشد، پس‌ انداز و سرمایه‌گذاری کنید. خود را ملزم کنید با بقیه درآمد خود زندگی کنید. بدین ترتیب پنجاه درصد افزایش درآمد برای شما باقی می‌ماند تا هر چه می‌خواهید با آن انجام دهید. برای بقیه سال‌های زندگی شغلی خود این روش را دنبال کنید.

به یاد داشته باشید با بالا رفتن سن هزینه‌ها افزایش می‌یابد و اگر از هم اکنون برای آن دوران برنامه ریزی نکنید دچار مشکلات بزرگ خواهید شد. پیروز باشید!

» با عضویت در سایت آخرین اخبار را در ایمیل خود ببینید!
عضویت در خبرنامه» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *