نظرسنجی
روند کاهش شاخص بورس تا کجا ادامه پیدا خواهد کرد؟


سی خبر برتر امروز ایران و جهان
ساعت ۱۳:۳۴ - ۱۳۹۲/۱۲/۱کد خبر: ۱۱۷۳۳

در محیط کار نشاط به وجود آورید (بخش دوم)

جهان‌سهم_ هنگامی که کارهای روی هم انباشته شده، تلفن‌ها زنگ می‌زنند و ضرب‌العجل‌ها نزدیک شده‌اند چطور می‌توانید با نشاط و به دور از استرس به فعالیت بپردازید؟ مسلما بسیار دشوار خواهد بود اما نگران نباشید. شما با تمرکز و انجام یک مجموعه اقدامات بسیار ساده می‌توانید احساس اشتیاق به کار را در خود زنده نگهداشته و در کارها موفق شوید چون تجربه نشان داده که افراد با دستور‌العمل‌های ساده، راحت‌تر هستند. در ادامه اقدامات عملی و ساده‌ای مطرح می‌شود که در این راه به شما کمک خواهد کرد.

4- فورا به تلفن یا نامه الکترونیک خود پاسخ ندهید. برای پاسخ دادن به تلفن‌ها و نامه‌های الکترونیک، ساعتی را در بین روز اختصاص دهید. در ابتدا، نادیده گرفتن تلفن یا پیام‌های نامه الکترونیک دشوار است اما پس از مدتی  اینکه مجبور نیستید فورا به تلفن‌ها پاسخ دهید، امری لذت‌بخش خواهد شد. همچنین بسته‌های زمانی مختلف ایجاد کنید و در هر یک، گروهی از کارها را انجام دهید (مثلا دیدار با کارکنان، پاسخ به تلفن‌ها و...)

5- به خود استراحت دهید. مسلما تمام کارها مهلتی برای انجام شدن دارند اما هر روز می‌توانید  یک یا دو دقیقه چشمان خود را ببندید و به هیچ چیز فکر نکنید. در این حالت بدون آنکه هیچ لطمه‌ای به کارهای روزانه شما بخورد، برای بقیه روز انرژی و تمرکز بیشتری خواهید داشت. مسلما شما خود این موضوع را می‌دانید اما فشار کارهای روزانه گاه شما را از انجام این تمرین باز می‌دارد. طبق تحقیقات انجام شده انسان مهمترین عملکرد را طی 45 دقیقه نخست هر فعالیت روزانه دارد. پس از این مدت، باید استراحتی هرچند کوتاه صورت گیرد در غیر این صورت، خلاقیت، تمرکز و اشتیاق به کار کاهش می‌یابد. بهترین روش این است که پس از هر  45 دقیقه فعالیت، پنج دقیقه استراحت کنید تا در طول مدت روز به خوبی بتوانید با اشتیاق کارها را انجام دهید.

6- پس از پایان ساعات کار، دیگر به کار فکر نکنید. بسیاری از افراد حتی هنگامی که محل کار را ترک می‌کنند به فعالیت‌هایی که باید روز بعد انجام شود فکر می‌کنند و با این عادت، زندگی را برای خود و خانواده خویش تلخ می‌نمایند. بحث‌های حاصل از وقت نگذاشتن برای خانواده، روحیه شما را در محیط کار از میان خواهد برد. حتی اگر بخشی از کار را به خانه می‌برید، آن را در محلی دور از دید و محل تجمع اعضا خانواده قرار دهید.

7- فعالیت‌های روز خود را بازبینی کنید. پس از پایان روز، چند دقیقه وقت صرف مرور فعالیت‌های روزانه کنید تا ببینید در کدام زمینه‌ها می‌توانید شرایط را بهبود بخشید. آیا در تمام طول روز انرژی شما در حد بالاست؟ آیا در روند کار و راه رسیدن به اهداف خود پیشرفت صورت می‌گیرد؟ اگر چنین است، منتظر پاداش رئیس خود نباشید. برای ارضای درونی خود و رضایت از عملکرد خویش، کار کنید. هنگام انجام هر کار تصور کنید قرار نیست کسی از نتایج کار شما با خبر شود اما برای آن که شخصا احساس گناه نداشته باشید و از استاندارد بالای اخلاق حرفه‌ای پیروی کنید تمام کارها را با کیفیت بالا انجام دهید.

ممکن است این ایده‌ها خیلی ابتدایی به نظر رسند اما معمولا ایده‌های ساده شما را به نتایج بزرگی می‌رسانند البته اگر به آنها عمل کنید.

» با عضویت در سایت آخرین اخبار را در ایمیل خود ببینید!
عضویت در خبرنامه» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *