نظرسنجی
روند کاهش شاخص بورس تا کجا ادامه پیدا خواهد کرد؟


سی خبر برتر امروز ایران و جهان
ساعت ۱۴:۵۶ - ۱۳۹۳/۱/۱۰کد خبر: ۱۳۰۹۳

چه وقت باید برای استرس چاره اندیشید؟

جهان سهم ـ استرس همواره عاملی منفی نیست زیرا همین احساس است که ما را به انجام کارها ضروری در زندگی شخصی و شغلی تشویق می کند. اما هنگامیکه شدت یا موارد آن به حدی می رسد که زندگی را مختل می کند باید چاره ای برای آن اندیشید.

اگر در محیط کار استرس زیادی دارید یا احساس می کنید شغل شما زندگی شخصی و خانوادگی تان را تحت الشعاع قرار داده است باید کنترل اوضاع را در دست گرفته و بار دیگر توازن را به زندگی بازگردانید. در ادامه به چند تکنیک ساده برای غلبه بر استرس اشاره می کنیم.

1. از تکنیک های اصلی غلبه بر استرس نظیر نفس عمیق استفاده کنید. زمانی را صرف آرام کردن خود، نفس عمیق کشیدن و دور کردن استرس کنید.

2. ورزش کنید. حداقل هر هفته سه جلسه ورزش کنید. پیاده روی، شنا یا ورزش های دیگر سبب آزاد شدن مواد شیمیایی شادی بخش در مغز می شود و احساس خوب در شما بوجود می آورد. سلامت جسمی نیز افزایش پیدا می کند.

3. وضعیت را ارزیابی کنید. از خود بپرسید آیا روش هایی برای کاهش استرس وجود دارد. بخشی از وظایف شغلی تان را به دیگری بسپارید. کمک بگیرید.

4. زمانی را به خود اختصاص دهید. اگر جزء کسانی هستید که هموراه مشغول کار هستند بخشی از زندگی را فراموش کرده اید. برای خود و خانواده وقت بگذارید. زمانی را صرف کارهایی کنید که از آنها لذت می برید. خواهید دید که با انجام این توصیه، در محیط کار هم انرژی بیشتری خواهید داشت.

5. واقع بین باشید. تنها کارهایی را بپذیرید که می توانید انجام دهید. اگر هر روز مجبور هستید کارها را به خانه ببرید حجم کاری شما زیاد است (یا در محیط کار وقت خود را هدر می دهید). به یاد داشته باشید که کار تنها بخشی از زندگی است یعنی باید برای دیگر بخش های زندگی هم وقت بگذارید تا بین زندگی شخصی، خانوادگی و شغلی توازن برقرار کنید.

6. با دیگران ارتباط برقرار کنید. ارتباط با همکاران یا دیگر افراد از استرس می کاهد. همچنین گاه دیگران راه حل هایی دارند که به فکر شما نرسیده است.

7. اختلال ها را حذف کنید. از افراد منفی گرا، هدر دهندگان وقت، کسانی که شایعه پراکنی می کنند و در مجموع بر استرس کاری شما می افزایند دوری کنید.

هنگامیکه استرس زیاد نیست در زندگی شخصی و شغلی موفقیت بیشتری کسب خواهید کرد و همزمان از سطح بالاتر سلامت جسمی و روحی برخوردار خواهید بود.

» با عضویت در سایت آخرین اخبار را در ایمیل خود ببینید!
عضویت در خبرنامه» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *