نظرسنجی
روند کاهش شاخص بورس تا کجا ادامه پیدا خواهد کرد؟


سی خبر برتر امروز ایران و جهان
ساعت ۲۱:۵۰ - ۱۳۹۳/۱/۲۲کد خبر: ۱۳۲۲۰

تازه واردها به دنیای کار چه اشتباهاتی دارند؟

جهان سهم _ قبل از آغاز فعالیت شغلی چند نکته مهم درباره نحوه رفتار در محیط کار وجود دارد که باید به آنها دقت کرد. در حقیقت آنچه در زیر می آید بزرگ ترین اشتباهاتی هستند که ممکن است یک نفر در محل کار مرتکب شود. در ادامه به این نکات اشاره می کنیم.

1. از ابراز نظر نترسید. اظهار نظر چه برای درخواست ارتقاء شغلی باشد چه برای گرفتن مرخصی یا اعلام دیدگاه خود در زمینه ای خاص، بهتر است صورت گیرد. هر چه اعتماد به نفس بیشتری در رفتار خود به نمایش گذارید اطرافیان بیشتر به وجود آن در شما باور پیدا می کنند و مادام که این کار محترمانه و حرفه ای انجام شود تاثیر مثبت بر همکاران و مدیران خواهد داشت. ارزش خود را بدانید و اجازه ندهید سن و سال و بی تجربگی شما مبنایی برای رفتار دیگران با شما باشد.

2. وظایف تان را به درستی انجام دهید. شما ممکن است تصور کنید هیچکس توجهی به شما ندارد و به کارهایی که در طول روز انجام می دهید دقت نمی کند اما واقعیت دقیقا خلاف این باور شماست. رفتار شما در محیط کار به عنوان یک کارمند جدید زیر ذره بین است و به همین دلیل نباید وقت زیادی صرف گشت زنی در شبکه های اجتماعی، ایمیل شخصی و دیگر فعالیت های غیر شغلی کنید. حتی اگر رییس شما مشکلی با این کارها نداشته باشد مطمئن باشید برای کارمندی که بیش از وظایف شغلی خود به شبکه های اجتماعی و ایمیل هایش علاقه نشان می دهد ارزشی قائل نیست.

3. لباس مناسب بپوشید. گاه به رسمیت شناخته شدن و جدی تلقی شدن برای کارمند جوان و تازه کار دشوار است. عاملی که می تواند در این مسیر به شما کمک کند یا لطمه وارد کند نحوه رفتار و لباس پوشیدن است. لباسی که برای نوع حرفه شما مناسب نیست پیامی اشتباه به اطرافیان می دهد. داشتن یک لباس دلیل نمی شود آن را در محیط کار بپوشید. اگر مایلید جدی گرفته شوید لباس مناسب محیط کار بپوشید.

4. ارتباط برقرار کنید. درست است که سخت کار کردن و نشان دادن جدیت و پایبندی به انجام وظایف شغلی برای موفقیت حرفه ای شما ضروری است اما برای ارتقاء شغلی و داشتن محیطی صمیمی، داشتن ارتباط های شغلی به همان اندازه اهمیت دارد. بسیاری از کارمندان جوان از برقراری ارتباط های کاری می ترسند اما بدانید که انزوا به ضرر شما تمام خواهد شد. یک راه آغاز ارتباط درخواست از مدیر یا رئیس بخش برای ارائه راهنمایی شغلی است.

5. شایعه پراکنی نکنید. با آنکه برقراری ارتباط با دیگران در محیط کار ضروری و مفید است شایعه پراکنی کاری بسیار زننده و مضر است و قرار گرفتن در جمع کارمندان پرحرف و شایعه ساز به سرعت صمیمت ایجاد می کند اما این عادت برای موفقیت شغلی شما بسیار خطرناک است. اگر کسی برای گله و شکایت یا شایعه پراکنی پیش شما آمد اجازه ندهید شما را به شنیدن سخنان خود وادار کند.

6. دیر به محل کار نروید. ممکن است سخت کوش ترین کارمند باشید یا در خانه هم به انجام کارهای اداره بپردازید اما اگر همواره دیر در محل کار حاضر شوید تاثیر منفی بر دیگران خواهید گذاشت. اطرافیان متوجه هستند چه کسی زود به محل کار می آید و تا دیر وقت به کار مشغول است و این عادت بر دیدگاه آنها درباره شما تاثیر می گذارد. شهرت حرفه ای شما بخشی مهم از ارتقاء و پیشرفت شغلی شماست.

7. خود بزرگ بینی را کنار بگذارید. تصور نکنید فارغ التحصیل شدن از دانشگاه بدین معناست که همه چیز را می دانید. این باور نوعی خودبزرگ بینی و اعتمادی مضر است که از تجربه آموزی و راهنمایی خواستن از دیگران جلوگیری خواهد کرد و جلوی پیشرفت شما را خواهد گرفت. متواضع باشید و بدانید که همه چیز را نمی دانید.

» با عضویت در سایت آخرین اخبار را در ایمیل خود ببینید!
عضویت در خبرنامه

خبرهای مرتبط:» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *