نظرسنجی
روند کاهش شاخص بورس تا کجا ادامه پیدا خواهد کرد؟


سی خبر برتر امروز ایران و جهان
ساعت ۰:۲۱ - ۱۳۹۳/۱/۲۶کد خبر: ۱۳۲۷۵

عامل اصلی موفقیت شما چیست؟

جهان سهم_ شاید مهمترین عامل منحصر بفرد در موفقیت مالی، اعتقاداتی است که شما درباره خود و پول دارید. ما این را ( قانون اعتقاد) می نامیم. این قانون می گوید: هر اعتقاد عمیقی داشته باشید، به واقعیت تبدیل خواهد شد.

افراد موفق چه اعتقاداتی دارند؟

هر چه که شما شدیدا و عمیقا به آن اعتقاد داشته باشید در زندگی شما به واقعیت تبدیل می شود. در واقع ما تمایل داریم هر اطلاعاتی را که با واقعیت های ما سازگار نیست، نادیده بگیریم. ما کشف کرده ایم افراد موفق مطلقا معتقدند توانایی موفق شدن را دارند. همچنین آنها معمولا به عدم موفقیت فکر نمی کنند و درباره احتمال آن صحبت نمی نمایند. آنها حتی امکان شکست را نیز در نظر نمی گیرند.

تفکر مثبت در برابر دانش مثبت

شما همیشه سازگار با اعتقادات خود عمل و رفتار می کنید. مهمترین سیستم اعتقادی که می توانید بوجود آورید، سیستم اعتقادی مثبت درباره رونق مالی است. در این سیستم شما مطلقا اعتقاد دارید که قرار است به موفقیت های مالی خود دست پیدا کنید. ما این را دانش مثبت – در برابر تفکر مثبت- می نامیم. تفکر مثبت گاه صرفا آرزو یا امید است اما دانش مثبت هنگامی تحقق می یابد که شما مطلقا و عمیقا اعتقاد دارید هر اتفاقی که بیفتد، شما موفق خواهید شد.

بنیاد قدرت اراده

یکی دیگر از اصول مربوط به اعتقادات شما، قدرت اراده است. ما مطمئن هستیم که اراده برای رسیدن به هر موفقیتی ضروری است. اراده، بر اعتماد به نفس و پایبندی به هدف و ایمان مبتنی است. اراده حاصل اعتقاد شما به توانایی در غلبه بر تمام موانع است. شما با استقامت، با کار روی اهدافتان، خواندن بیوگرافی افراد موفق، گوش کردن به برنامه های آموزشی، خواندن کتاب درباره انسان های موفق و.. می توانید قدرت اراده خود را تقویت کنید. هر چه اطلاعات بیشتری که سازگار با موفقیت است در ذهن جمع کنید، قدرت بیشتری برای عبور از موانع و مشکلات خواهید داشت.

احتمال موفقیت

به یاد داشته باشید که موفقیت، فرایندی کمیاب است. یک درصد از افراد در طول زندگی ثروتمند می شوند و تنها پنج درصد انسان ها به استقلال مالی می رسند. این بدان معنی است که احتمال موفقیت شما یک به صد یا یک به بیست است.

تنها راه برای اطمینان از تحقق اهداف مالی این است که در این راه واقعا جدی باشید. برای موفقیت باید جدی باشید، باید مشغول کار شوید و فعالیت کنید. حرکت را آغاز کنید. بیاد داشته باشید که هر چیز، حتی کوچک، مهم و تاثیر گذار است.

موفقیت های بزرگ

تسلط بر خود، کنترل خویش و انضباط شخصی برای هر کس که مایل است به اهداف بزرگ دست پیدا کند حیاتی است. کنترل افکار، دشوارترین تمرین در روند تسلط بر خویش است. اگر بتوانید 24 ساعت صرفا درباره آنچه دوست دارید و نه چیزهایی که تمایلی به آنها ندارید فکر و صحبت کنید، متوجه می شوید واقعا از چه ساخته شده اید. این کار بسیار دشوار است اما با تمرین به تدریج به جایی می رسید که متوجه می شوید اکثر مواقع مشغول صحبت و فکر کردن درباره اهداف و اموری هستید که بیشترین تمایل را به آن دارید. سپس کل زندگی شما دگرگون خواهد شد.

در ادامه دو اقدام ذکر می شود که به شما کمک می کند سیستم اعتقادی متناسب با موفقیت مالی مورد نظر خود را ایجاد کنید. نخست آنکه همواره لغات، تصاویر و افکاری را تکرار کنید که با اهداف شما سازگار هستند. اگر به اندازه کافی، بارها و بارها این فرایند تحقق یابد، این افکار به اعتقادی جدید تبدیل می شود.

دوم آنکه این هدف را برای خود در نظر بگیرید که طی 24 ساعت آینده صرفا درباره اموری که مایلید، فکر و صحبت کنید. این کار یکی از دشوارترین کارهایی است که تا کنون انجام داده اید. اما اگر بتوانید ذهن خود را کنترل کنید روند دگرگون شدن کل آینده شما آغاز خواهد شد.

» با عضویت در سایت آخرین اخبار را در ایمیل خود ببینید!
عضویت در خبرنامه» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *