نظرسنجی
روند کاهش شاخص بورس تا کجا ادامه پیدا خواهد کرد؟


سی خبر برتر امروز ایران و جهان
ساعت ۱۴:۴۷ - ۱۳۹۵/۳/۷کد خبر: ۳۷۲۳۹

چهار سبک رفتاری افراد در شبکه سازی تجاری (بخش نخست)

جهان سهم _ آیا تاکنون وارد اتاقی شده اید که در آن افراد زیادی با افکار و دیدگاه های مختلف حضور داشته باشند؟ اگر در این موقعیت قرار گرفته باشید حتما از خود پرسیده اید که چطور باید با این افراد تعامل کرد و به هدف تجاری خود رسید.

شبکه سازی تجاری یک فعالیت تجاری و اقتصادی است که از طریق آن، مدیران شرکت ها و کارآفرین ها با هم ملاقات می کنند تا ارتباط تجاری برقرار کرده و از این راه به شناسایی، ایجاد و بهره برداری از فرصت های تجاری اقدام کنند و به تبادل اطلاعات پرداخته و برای فعالیت های خود شریک یا سرمایه گذاری بیابند.

آیا تاکنون وارد اتاقی شده اید که در آن افراد زیادی با افکار و دیدگاه های مختلف حضور داشته باشند؟ اگر در این موقعیت قرار گرفته باشید حتما از خود پرسیده اید که چطور باید با این افراد تعامل کرد و به هدف تجاری خود رسید. واقعیت این است که ما به عنوان مدیران شرکت ها، همواره در حال ورود به اتاق هایی مملو از افراد مختلف با دیدگاه ها و افکار گوناگون هستیم و این وضعیت را وضعیت ایده آل برای فعالیت تجاری می دانیم.

اگر ندانید در این فرصت ها چطور باید تعامل کنید، دست خالی بازخواهید گشت. هنگام ورود به روند شبکه سازی، در واقع شما در حال ورود به اتاقی مملو از فرصت های تجاری هستید اما شبکه سازی بیشتر از آنکه شکار باشد کشت و کار و زمینه سازی است. این یعنی شما باید افرادی را بشناسید که مایلید با آنها ارتباط شغلی برقرار کنید.

با توجه به آنچه بیان شد، این سوال مطرح است که چطور می توان سبک های رفتاری دیگران را شناخت و واکنش مناسب به هر سبک نشان داد و آیا سبک رفتاری شما آنها را جذب می کند یا دفع؟

در ادامه به چهار سبک رفتاری اصلی و روش شبکه سازی با افراد دارای هر سبک رفتاری اشاره می کنیم. هنگامیکه شرکای خود در فرایند شبکه سازی را بهتر بشناسید بهتر می توانید درک کنید چطور باید بطور موثر با آنها کار کرد.

1. فعال. پرانرژی و شتاب زده

این افراد، نتیجه محور، سریع و بی صبر هستند و مایلند هر کار فورا انجام شود. آنها برای انعقاد قراردادهای تجاری وارد نشست های شبکه سازی می شوند و به دنبال برقراری ارتباط با موفق ترین افراد حاضر در نشست هستند.

این دسته از افراد به سرعت و شتاب اعتقاد دارند و از رعایت نکردن قواعد نمی ترسند. آنها معتقدند عذرخواهی آسان تر از اجازه خواستن است. آنها چنان تمرکز می کنند که ممکن است رفتارشان گوشه گیری تلقی شود و آنقدر پرانگیزه هستند که فراموش می کنند وقتی برای لذت بردن از زندگی اختصاص دهند.

2. پیش برنده. یک حامی فعال، کسی که برای مورد پذیرش قرار گرفتن شخص یا موضوع یا هر چیز دیگر تلاش می کند.

افراد دارای این سبک رفتاری بسیار مثبت هستند و رفتاری دوستانه دارند. آنها از برخورد و رویارویی اجتناب می کنند و در هر کاری که انجام می دهند به دنبال جنبه های لذت بخش آن هستند. آنها با هدف ملاقات با افراد جدید، صحبت کردن با دوستان خود و اینکه همه بدانند در هر گردهمایی حضور دارند در نشست های شبکه سازی شرکت می کنند.

این گروه به جای گفتگوی بر سر یک ایده در دفتر کار، ترجیح می دهند هنگام صرف نهار با مشتری گپ بزنند. آنها ایده پردازهای خوبی هستند که معمولا دیگران را از دیدگاهی که دارند متعجب می کنند. آنها ریسک پذیرند و به جای انجام مراحل معمول تحقیق در باره ایده ها و موضوعات، برای تصمیم گیری به حس غریزی خود اتکا می کنند.

ادامه دارد ..

 

به اطلاع می رساند کانال رسمی وبسایت جهان سهم در تلگرام راه اندازی شده

و در آن مجموعه ای متنوع از اخبار و تحلیل ها در اختیار اعضاء قرار می گیرد.

برای عضویت در این کانال به آدرس زیر رفته و دکمه join را کلیک کنید

https://telegram.me/jahansahm

» با عضویت در سایت آخرین اخبار را در ایمیل خود ببینید!
عضویت در خبرنامه» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *