نظرسنجی
روند کاهش شاخص بورس تا کجا ادامه پیدا خواهد کرد؟


سی خبر برتر امروز ایران و جهان
ساعت ۱۷:۳۶ - ۱۳۹۵/۳/۹کد خبر: ۳۷۲۵۹

چهار سبک رفتاری افراد در شبکه سازی تجاری (بخش پایانی)

جهان سهم _ شبکه سازی تجاری یک فعالیت تجاری و اقتصادی است که از طریق آن، مدیران شرکت ها و کارآفرین ها با هم ملاقات می کنند تا ارتباط تجاری برقرار کرده و از این راه به شناسایی، ایجاد و بهره برداری از فرصت های تجاری اقدام کنند و به تبادل اطلاعات پرداخته و برای فعالیت های خود شریک یا سرمایه گذاری بیابند.

در بخش نخست این مطلب به دو سبک رفتاری افرادی که در فرایند شبکه سازی وارد می شوند اشاره کردیم. در ادامه به دو توصیف دو سبک دیگر می پردازیم.

3. حامی. افراد دارایی این سبک رفتاری معمولا از یک فرد یا محصول حمایت می کنند بویژه برای کمک به رشد و توسعه آن. افراد این گروه عموما بسیار صبور، مهربان و مفید هستند. آنها شنونده های خوبی هستند و با سرعتی کمتر از گروه فعال عمل می کنند. علاقه ای به عجله ندارند و دوست ندارند وادار به انجام کاری شوند. آنها تلاش می کنند در ملاقات با دیگران زمان را با بهره وری و کیفیت بالا سپری کنند.

آنها با هدف ارتباط با کسانی که از قبل می شناسند و تعمیق ارتباط هایشان، در نشست های شبکه سازی شرکت می کنند.

دیگران به آسانی با افراد با این سبک رفتاری ارتباط برقرار می کنند. آنها شبکه های بسیار قدرتمند متشکل از افراد مایل به کمک به یکدیگر و قابل اتکا می سازند. آنها در فعالیت های گروهی بسیار عالی عمل می کنند اما ریسک پذیر نیستند و ترجیح می دهند بجای پذیرش ریسک تغییر، وضعیت ناخوشایند را تحمل کنند.

4. تحلیلگر. افراد دارایی این سبک رفتاری، مدام به بررسی و تحلیل مفصل اشخاص، ایده ها و امور مختلف می پردازد و دانش و مهارت افراد را با پرسیدن سوال ارزیابی می کند.

افراد این گروه بسیار وظیفه محور هستند و همواره به دنبال کسب اطلاعات و دانش جدیدند. از آنجا که آنها به میزانی بالا از اطلاعات نیاز دارند معمولا در تصمیم گیری ها کندتر از دو گروه اول عمل می کنند. آنها کمال گرا هستند و به دنبال وضعیت های بدون نقص می گردند. آنها در گفتگو مهارت زیادی دارند زیرا درباره بسیاری از موضوعات اطلاعات زیادی دارند. آنها صرفا برای رسیدن به اهداف تجاری خود به نشست های شبکه سازی وارد می شوند و به محض رسیدن به هدف نشست را ترک می کنند.

آنها همواره کنترل احساسات خود را در دست دارند و از قرار گرفتن در کنار کسانی که چنین نیستند احساس ناراحتی می کنند. آنها معمولا جنبه های جدی و پیچیده امور را می بینند اما هوش و توانایی های طبیعی شان به آنها شوخ طبعی منحصر بفرد می بخشد.

با درک این چهار سبک رفتاری، راحت تر می توانید مخاطبان خود را شناخته و با آنها تعامل کنید. درک این سبک ها به عنوان نقطه آغاز به شما کمک می کند شبکه قدرتمند از ارتباط ها با شرکای بالقوه خود ایجام کنید.

 

به اطلاع می رساند کانال رسمی وبسایت جهان سهم در تلگرام راه اندازی شده

و در آن مجموعه ای متنوع از اخبار و تحلیل ها در اختیار اعضاء قرار می گیرد.

برای عضویت در این کانال به آدرس زیر رفته و دکمه join را کلیک کنید

https://telegram.me/jahansahm

» با عضویت در سایت آخرین اخبار را در ایمیل خود ببینید!
عضویت در خبرنامه» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *