نظرسنجی
روند کاهش شاخص بورس تا کجا ادامه پیدا خواهد کرد؟


سی خبر برتر امروز ایران و جهان
ساعت ۱۸:۵۴ - ۱۳۹۵/۴/۱۴کد خبر: ۳۸۶۳۲

چند واژه جادویی برای متقاعد کردن دیگران (بخش پایانی)

جهان سهم _ واژه هایی که در گفتگوهایمان استفاده می کنیم تاثیری بزرگ بر مخاطب دارند. در شرایط و موقعیت های مختلف لازم است از واژه ها و لحن های مختلف استفاده شود اما برخی واژه ها هستند که صرف نظر از موقعیت یا شرایط، تاثیر ..

بالایی بر مخاطب دارند و احتمال پذیرش درخواست شما را بیشتر می کنند. بنابراین بار بعد که تلاش می کنید آنچه می خواهید بدست آورید _ افزایش حقوق، ارتقاء شغلی و .._ از این واژه ها استفاده کنید.

5. ممکن است. این جمله بار معنایی مثبت دارد و راه را برای ادامه مذاکره هموار می کند. "هرگز" و "امکان ندارد" عملا گفتگو را متوقف می کنند. برای مثال در جمله، "برای من ممکن است مسئولیت بیشتری بپذیرم اما ترجیح می دهم در باره مهلت انجام کار انعطاف بیشتری وجود داشته باشد" شما راه را برای ادامه گفتگو باز می گذارید و همزمان شرط خود را بیان می کنید.

6. ما. واژه ما شبیه واژه شما، بخشی از تمرکز مخاطب را از منافع شخصی که دنبال می کنید منحرف می کند. نخستین تاثیر واژه ما این است که شما را فردی کمتر خودخواه معرفی می کند و نشان می دهد منافع جمع مدنظرتان است. دومین تاثیر "ما" این است که نشان می دهد شما و مخاطب دارای منافع مشترک هستید و هر نفعی که نصیب شما شود نصیب او هم خواهد شد.

7. با هم. این دو واژه تاثیری شبیه ما دارند و نشان می دهند تمایل دارید همکاری کنید و ارتباط برقرار شود. "با هم" گفتگو را از حالت خشک خارج می کند و باعث می شود درخواست شما راحت تر فهمیده و پذیرفته شود. به یاد داشته باشید که هر واژه و عبارتی که سبب شود درخواست شما یک فرصت و نفع دو طرفه تلفی شود به شما در رسیدن به خواسته تان و متقاعد کردن مخاطب کمک خواهد کرد.

8. واقعیت. واژه واقعیت نقشی بزرگ در متقاعد کردن مخاطب به انجام درخواست شما دارد. اما به یاد داشته باشید که واقعیت هایی که بیان می کنید باید قابل اثبات باشند طوری که مخاطب بتواند شخصا به آنها پی ببرد. در جریان گفتگو هر چه بیشتر از واقعیت ها استفاده کنید استدلال شما مستحکم تر به نظر خواهد رسید.

9. باز. در گفتگوها، اغلب شما با برخی سخنان یا درخواست های طرف مقابل موافق نیستید و برخی خواسته های او را نمی پذیرید. اما اگر در واکنش به این وضعیت از واژه های "نه" و "هرگز" استفاده کنید مذاکره متوقف خواهد شد. در عوض بگویید بحث را باز می گذاریم زیرا موضوع به مذاکرات بیشتری نیاز دارد.

10. خواهد. این واژه به آینده اشاره دارد و استفاده از آن در مذاکرات مفید است زیرا نشان می دهد میزانی از قطعیت وجود دارد و این عاملی برای اطمینان و شفافیت است.

واژه ها و عبارت هایی که در این مطلب ذکر شد کنترل ذهن مخاطب را در اختیار شما قرار نخواهند داد اما اگر از آنها در چارچوب مناسب استفاده کنید زمینه برای ادامه گفتگو و رسیدن به نتیجه مورد نظر شما فراهم تر خواهد شد. با استفاده از این واژه، شما فردی منطقی، هوشمند و آماده شنیدن نظرات مخاطب معرفی می شوید و این عامل در پذیرش خواسته شما بسیار موثر است.

 

به اطلاع می رساند کانال رسمی وبسایت جهان سهم در تلگرام راه اندازی شده

و در آن مجموعه ای متنوع از اخبار و تحلیل ها در اختیار اعضاء قرار می گیرد.

برای عضویت در این کانال به آدرس زیر رفته و دکمه join را کلیک کنید

https://telegram.me/jahansahm

» با عضویت در سایت آخرین اخبار را در ایمیل خود ببینید!
عضویت در خبرنامه» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *