نظرسنجی
روند کاهش شاخص بورس تا کجا ادامه پیدا خواهد کرد؟


سی خبر برتر امروز ایران و جهان
ساعت ۱:۱۵ - ۱۳۹۵/۶/۲۰کد خبر: ۴۰۳۸۷

تقلب ها در کارت های بدون تماس ادامه دارد

مشتری ها مراقب تراکنش های مشکوک باشند

جهان سهم _ تدابیر امنیتی اتخاذ شده برای برنامه کارت های بدون تماس در انگلستان "پرآشوب" توصیف شده است. واقعیت این است که در سیستم کنونی، تا ۸ ماه پس از آنکه مشتری اعلام می کند کارت بانکی اش مفقود شده یا به سرقت رفته، ممکن است تراکنش های تقلب آمیز با این کارت ها انجام شود. در تحقیقی که از سوی یکی از ..

وبسایت های فعال در حوزه امنیت تراکنش های بدون تماس انجام شده نشان می دهد در برخی موارد، تا 8 ماه پس از اعلام مفقود شدن یا به سرقت رفتن کارت از سوی مشتری و سوخته شدن کار از سوی بانک، هکرها همچنان با استفاده از اطلاعات کارت به انجام تراکنش ها ادامه داده اند.

در یک مورد، مشتری که از کارت های هالیفاکس استفاده می کرد پس از مفقود شدن کارت خود، این موضوع را به بانک اطلاع داد و بانک حساب را مسدود کرد اما هشت ماه بعد، از این کارت برای مجموعه ای از خریدهای تقلب آمیز استفاده شد.

مشکل از آنجا ناشی می شود که خرده فروش ها بدون اطلاع بانک و عبور از مراحل مورد نظر صادرکننده کارت، اجازه می دهند از این کارت ها به شکل آفلاین استفاده شود.

کارشناسان می گویند: "تحقیقات نشان می دهد یک سیستم پرآشوب وجود دارد که در آن بانک ها توان جلوگیری از استفاده از کارت های سوخته شده را ندارند و حتی نمی دانند چه وقت این نوع فعالیت های تقلب آمیز پایان می یابد. با آنکه برخی بانک ها از این گونه فعالیت ها جلوگیری می کنند برخی دیگر کشف موارد تقلب را به خود مشتری می سپارند."

این بدان معناست که تا وقتی مشتری متوجه تراکنش های مشکوک در حساب خود نشود و آن را به بانک اطلاع ندهد بانک کاری برای جلوگیری از آن نمی کند.

انجمن کارت های انگلستان اعلام کرده، "تقلب با استفاده از کارت های بدون تماس به ندرت رخ می دهد و در مقایسه با کل تقلب هایی که با استفاده از کارت های بانکی انجام می شود بسیار اندک است. مشتری ها بطور کامل در برابر زیان های حاصل از این نوع تقلب ها حمایت می شوند."

مانند همیشه، بسیار مهم است که صاحبان کارت ها بطور مرتب وضعیت تراکنش های خود را چک کنند بویژه اگر کارت خود را گم کرده باشند یا کارت به سرقت رفته باشد. هنگامیکه مشتری اعلام می کند کارت خود را گم کرده یا کارت به سرقت رفته، به او توصیه می شود هر گونه تراکنش مشکوک را فورا به بانک اطلاع دهد.

موضوع امنیت تراکنش های مختلف، چه با استفاده از کارت های بانکی چه ابزارهای دیجیتال، اهمیت بالایی برای مشتری ها دارد و هر روشی که امنیت بالاتری داشته باشد بیشتر مورد استقبال قرار می گیرد. تردیدی وجود ندارد که تقلب ها همیشه رخ می دهند اما صادرکنندگان کارت های اعتباری و خدمات پرداخت آنلاین باید حداکثر امنیت ممکن را برای مشتری ها فراهم کنند.

 

به اطلاع می رساند کانال رسمی وبسایت جهان سهم در تلگرام راه اندازی شده

و در آن مجموعه ای متنوع از اخبار و تحلیل ها در اختیار اعضاء قرار می گیرد.

https://telegram.me/jahansahm

» با عضویت در سایت آخرین اخبار را در ایمیل خود ببینید!
عضویت در خبرنامه» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *