نظرسنجی
روند کاهش شاخص بورس تا کجا ادامه پیدا خواهد کرد؟


سی خبر برتر امروز ایران و جهان
ساعت ۹:۵۴ - ۱۳۹۵/۶/۲۲کد خبر: ۴۰۴۱۵

پیش بینی رفتار سرمایه گذاران در بازارهای مالی

این هفته چه عواملی بر بازارها تاثیر دارند؟

جهان سهم _ هفته گذشته برخی گزارش های منفی از اقتصاد آمریکا منتشر شد و به همین دلیل تا روز جمعه سرمایه گذاران معتقد بودند برنامه افزایش نرخ های بهره در این کشور به پایان سال موکول شده است اما سخنرانی یکی از اعضاء کمیته سیاستگذاری بانک مرکزی سبب شد احتمال افزایش نرخ های بهره در نشست هفته آینده این ..

کمیته بیشتر شود. در نتیجه همزمان با افزایش ارزش دلار شاخص های مالی در آمریکا به شدت کاهش یافتند. در هفته پیش رو مجموعه ای از گزارش ها از اقتصاد چین، منطقه یورو، آمریکا و انگلستان منتشر می شود که بر رفتار سرمایه گذاران تاثیر خواهد داشت. همچنین بانک مرکزی انگلستان روز پنجشنبه نشست خواهد داشت اما پیش بینی شده در این نشست تغییری در سیاست های حمایتی این نهاد ایجاد نمی شود. در نشست اخیر این بانک، مجموعه از تدابیر حمایتی اتخاذ شد.

در هفته پیش رو نرخ تورم، تغییرات خرده فروشی و وضعیت بازار کار آمریکا در هفته گذشته، بیشترین توجه سرمایه گذاران را به خود معطوف خواهد کرد. داده های این گزارش ها تااندازه ای مشخص می کند وضعیت اقتصاد آمریکا چگونه است. بانک مرکزی آمریکا قصد دارد در اولین فرصت مناسب، نرخ های بهره را بالا ببرد و برای تصمیم گیری در این باره به داده های اقتصادی متکی است.

اعضاء کمیته سیاستگذاری بانک مرکزی آمریکا معتقدند هرچه زودتر باید نرخ های بهره بالا برده شود زیرا پایین باقی ماندن آنها خطراتی را متوجه اقتصاد این کشور می کند. اگر گزارش های این هفته از اقتصاد آمریکا مثبت باشد احتمال افزایش نرخ های بهره در نشست هفته آینده بانک مرکزی بیشتر می شود و این به معنای افزایش احتیاط سرمایه گذاران است.

این هفته همچنین گزارش هایی از اقتصاد چین منتشر می شود. گزارش وضعیت بازده صنعتی، تغییرات خرده فروشی و سرمایه گذاری ثابت فردا در اختیار سرمایه گذاران قرار می گیرد. در ماه های اخیر تغییر بزرگی در تولید صنعتی و خرده فروشی این کشور ایجاد نشده و انتظار می رود در ماه گذشته نیز وضعیت به همین شکل بوده است. البته رشد سرمایه گذاری ثابت از اواخر سال 2011 کند شده است.

تحلیلگران معتقدند حتی اگر گزارش های این هفته از اقتصاد چین منفی باشد دولت و بانک مرکزی تدابیر حمایتی جدید اتخاذ نخواهند کرد زیرا دولت چین معتقد است حمایت های کنونی به تحقق نرخ رشد مورد نظر منجر می شود. بدین ترتیب تغییرات قیمت فلزات اساسی نیز بزرگ نخواهد بود.

این هفته گزارش وضعیت تولید صنعتی و نرخ تورم در منطقه یورو منتشر می شود و چند خبر از اقتصاد آلمان در اختیار سرمایه گذاران قرار خواهد گرفت. اگرچه این گزارش ها مهم هستند اما سرمایه گذاران اروپایی عموما تحت تاثیر گزارش های اقتصادی از آمریکا و نشست هفته آینده کمیته سیاستگذاری بانک مرکزی این کشور قرار دارند.

روزهای پنجشنبه و جمعه این هفته گزارش وزارت کار آمریکا در باره وضعیت بازار کار این کشور در هفته قبل و نرخ تورم در ماه گذشته میلادی منتشر می شود. پیش بینی شده گزارش اول مثبت و گزارش دوم منفی باشد. این هفته نوسان بازارهای مالی و ارز زیاد خواهد بود اما عمده توجهات به دیدگاه هایی است که در باره زمان افزایش نرخ های بهره در آمریکا مطرح می شود.

در زیر نمودار تغییرات شاخص استاندارد اند پورز در یک ماه اخیر نشان داده شده است:

 

به اطلاع می رساند کانال رسمی وبسایت جهان سهم در تلگرام راه اندازی شده

و در آن مجموعه ای متنوع از اخبار و تحلیل ها در اختیار اعضاء قرار می گیرد.

برای عضویت در این کانال به آدرس زیر رفته و دکمه join را کلیک کنید

https://telegram.me/jahansahm

» با عضویت در سایت آخرین اخبار را در ایمیل خود ببینید!
عضویت در خبرنامه

خبرهای مرتبط:» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *