نظرسنجی
روند کاهش شاخص بورس تا کجا ادامه پیدا خواهد کرد؟


سی خبر برتر امروز ایران و جهان
ساعت ۲۲:۳۳ - ۱۳۹۵/۶/۲۸کد خبر: ۴۰۵۰۰

سهولت و ایمنی دو عامل مهم گسترش بانکداری موبایل

افزایش سرمایه گذاری ها در حوزه بانکداری موبایل

جهان سهم _ بنا به تخقیق انجام شده از سوی انجمن بانکداران آمریکا، بیش از نیمی از مردم این کشور حداقل یک بار در ماه از ابزارهای موبایل برای مدیریت حساب بانکی خود استفاده می کنند و بیش از یک سوم مردم، بیش از سه بار در ماه از این ابزارها برای این منظور بهره می برند. همچنین تقریبا سه چهارم استفاده کنندگان از سیستم بانکداری ..

موبایل، از اپلیکیشن بانک خود بسیار راضی هستند و آن را عالی یا بسیار خوب توصیف می کنند.

معاون انجمن بانکداران آمریکا می گویند: "میزان استفاده از تلفن همراه هوشمند و تبلت برای مدیریت امور مالی روزمره هر روز بیشتر می شود و بانک ها با بالا بردن ظرفیت های بانکداری موبایل خود، به این تمایل مشتری ها واکنش نشان می دهند. نوآوری سبب شده استفاده از امکانات بانکداری موبایل از هر زمان دیگری ایمن تر و آسان تر شود."

در نظرسنجی از مشتری ها سوال شد در یک ماه اخیر چند بار برای دسترسی به حساب و مدیریت حسال های مالی خود از ابزارهای موبایل استفاده کرده اند. پاسخ ها به شکل زیر بود:

یک بار 58 درصد، بیش از یک بار 37 درصد، یک تا سه بار 21 درصد، هرگز (به رغم داشتن ابزارهای موبایل) 30 درصد، تلفن همراه ندارم 10 درصد، مطمئن نیستم 2 درصد.

همچنین از آنها سوال شد میزان رضایت شما از اپلیکیشن های بانکداری موبایل چه میزان است؟ پاسخ ها به این شرح بود:

عالی 33 درصد، بسیار خوب 39 درصد، خوب 22 درصد، مناسب 5 درصد، ضعیف یک درصد.

واقعیت این است که کیفیت اپلیکیشن بانکداری موبایل عامل اصلی جذب و حفظ مشتری هاست. بخش عمده اپلیکیشن های موبایل، خوب توصیف می شوند اما همواره امکان پیشترفت وجود دارد و انتظار می رود طراحی و کاربرد این اپلیکیشن ها بهتر شود زیرا بانک ها در حال سرمایه گذاری در این زمینه هستند.

بانک های با همکاری شرکت های فعال در حوزه فناوری های مالی تلاش می کنند بیشترین امکانات و سهولت را در کاربرد اپلیکیشن های بانکداری موبایل در اختیار مشتری های قرار دهند. در واقع سرمایه گذاری در این زمینه اجتناب ناپذیر است زیرا رقابتی شدید بین بانک ها برای جذب و حفظ مشتری وجود دارد و هر نهادی که در این رقابت بازنده باشد از میدان خارج خواهد شد.

در زیر نتیجه نظرسنجی نشان داده شده است:

 

به اطلاع می رساند کانال رسمی وبسایت جهان سهم در تلگرام راه اندازی شده

و در آن مجموعه ای متنوع از اخبار و تحلیل ها در اختیار اعضاء قرار می گیرد. برای عضویت در این کانال

به آدرس زیر رفته و دکمه join را کلیک کنید

https://telegram.me/jahansahm

» با عضویت در سایت آخرین اخبار را در ایمیل خود ببینید!
عضویت در خبرنامه» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *