نظرسنجی
روند کاهش شاخص بورس تا کجا ادامه پیدا خواهد کرد؟


سی خبر برتر امروز ایران و جهان
ساعت ۷:۵۷ - ۱۳۹۵/۸/۲کد خبر: ۴۱۹۶۳

پنج ویژگی برای متمایز بودن در محل کار

جهان سهم _ صرف نظر از اندازه شرکت، یک مدیر موفق دارای چارچوب ذهنی خاصی است که سبب می شود او از دیگران متمایز باشد. تحقیقات نشان می دهد در شرکت های بزرگ و کوچک ..

عواملی که سبب موفقیت و متمایز بودن یک مدیر می شوند یکسان هستند. این منش های شخصیتی زمینه ساز موفقیت هستند چه برای کسی که یک تیم کوچک بازاریابی را هدایت می کند و چه برای مدیر یک شرکت بزرگ چند ملیتی. در ادامه به 5 ویژگی اشاره می کنیم که مدیران برای موفقیت و متمایز بودن باید داشته باشد.

1. منظم بودن. همانطور که ممکن است مشاهده کرده باشید، شهرت داشتن به نظم سبب افزایش سرعت اجرای پروژه ها و بیشتر شدن اعتبار در بین همکاران و مدیران می شود. باید هر روز مجموعه ای مشخص از نتایج را دنبال کنید و بر پیشرفت خود نظارت داشته باشید. بدین ترتیب مجبور خواهید بود کارها را اولویت بندی کنید و ترتیبی دهید تا مهمترین کارهای هر روز انجام شوند.

2. قابل اعتماد بودن. درابتدای دوران فعالیت شغلی ممکن است از این جهت ضعیف باشید. بدین معنا که به تعهدات خود عمل نکنید و کمتر از آنچه از شما انتظار می رود کارایی داشته باشید در حالیکه باید برعکس باشد. به همین دلیل مدیران و همکاران ناراضی می شوند و انجام پروژه ها به تعویق می افتد.

واقعیت این است که احتمالا شما سخت کار می کنید اما تخمین شما از زمان مورد نیاز برای انجام هر کار دقیق نیست. تخمین اشتباه از زمان مورد نیاز انجام هر کار و به تعویق افتادن امور، لطمات بزرگ به شرکت وارد می کند بویژه اگر شرکتی که در آن کار می کنید بزرگ باشد.

همواره تاریخ تحویل کار را اندکی دیرتر از زمانی که تخمین می زنید کار به پایان می رسد اعلام کنید. معمولا زمان مورد نیاز را 20 درصد بالاتر از تخمین اعلام می کنند. برای مثال اگر تخمین می زنید یک پروژه 10 روز زمان می برد زمان مورد نیاز برای انجام آن را 12 روز اعلام کنید.

3. پاسخگو بودن. رهبران، خود و دیگران را پاسخگو می دانند. گاه ممکن است پاسخگو بودن دشواری هایی داشته باشد اما برای کسب موفقیت ضروری است. پاسخگو بودند با "انجام به وعده ها" آغاز می شود. اخبار شرکت ها به سرعت پخش می شود و اگر شما و تیم تان به پاسخگو بودن، عمل به تعهدات و سخت کوشی شهرت پیدا کنید زمینه برای برداشتن قدم ها موفقیت آمیز بعدی فراهم می شود.

4. شنونده خوب بودن. شنیدن بسیار مهم تر از سخن گفتن است و خوب شنیدن راز انجام کارها در شرکت های بزرگ است. با تدوین قوانین ساده، ترتیبی دهید تا کارکنان احساس کنند حرف شان شنیده می شود و به دیدگاه های آنها احترام گذاشته می شود. هنگامیکه آنها چنین احساسی دارند کیفیت کارشان و میزان موفقیت شان افزایش می یابد و شما به عنوان مدیر، در ذهن آنها در جایگاه بالاتر و متمایز قرار خواهید گرفت.

5. مهربان بودن. هرگز قدرت مهربانی را دست کم نگیرید. به یاد داشته باشید که دنیا کوچک است و باید با همه مهربان باشید. برای همکاران وقت بگذارید و در مهربانی با آنها دست و دل باز باشید. از کسانی که کاری برای شما انجام داده اند تشکر کنید.

مترجم: مژده رازه

 

به اطلاع می رساند کانال رسمی وبسایت جهان سهم در تلگرام راه اندازی شده

و در آن مجموعه ای متنوع از اخبار و تحلیل ها در اختیار اعضاء قرار می گیرد.

برای عضویت در این کانال به آدرس زیر رفته و دکمه join را کلیک کنید

https://telegram.me/jahansahm

» با عضویت در سایت آخرین اخبار را در ایمیل خود ببینید!
عضویت در خبرنامه» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *