نظرسنجی
روند کاهش شاخص بورس تا کجا ادامه پیدا خواهد کرد؟


سی خبر برتر امروز ایران و جهان
ساعت ۸:۴۳ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۲کد خبر: ۴۴۷۷۱

چند توصیه موثر برای وقتی که حس و حال کار ندارید

جهان سهم _ برای همه ما پیش آمده که حال و حوصله رفتن به محل کار و انجام وظایف را نداشته باشیم. اما کارهایی وجود دارد که باید انجام شود و نیز مدیران انتظار دارند با بهره وری وظایف مان را انجام دهیم. از سوی دیگر ..

بهره ور بودن و انجام مسئولیت ها، احساس رضایتمندی در ما بوجود می آورد و هیچکس دوست ندارد وقت خود را هدر دهد. بنابراین هرگاه احساس کردید تمایل ندارید به وظایف شغلی تان بپردازید توصیه های زیر را انجام دهید.

قبل از شروع، به خود پاداش دهید. هنگامیکه کاری جدید را آغاز می کنید داشتن انگیزه بسیار مهم است به همین دلیل با دادن پاداش به خود، انگیزه تان را تقویت کنید. این پاداش می تواند یک فنجان قهوه، یک دسر خوشمزه یا یک فیلم کوتاه طنز باشد.

محل کار خود را منظم کنید. قبل از شروع به انجام هر وظیفه جدید، محیط کار و میز خود را مرتب کنید. این کار سبب می شود تمرکز بیشتری بر فعالیت مورد نظر داشته باشید.

موسیقی گوش کنید. اگر به موسیقی خاصی علاقمندید آن را گوش کنید. سعی کنید ذهن خود را برای شروع کار آماده کنید. انتخاب نوع موسیقی با خود شماست. همچنین اگر می توانید پنجره را باز کنید تا هوای تازه وارد محیط کار شود. اکسیژن به مغز شما کمک می کند بهتر کار کند.

کوچک آغاز کنید. وظیفه مورد نظر را به چند بخش تقسیم کنید تا بهتر بتوانید آن را مدیریت کنید. بدین ترتیب اندازه گیری پیشرفت در کار راحت تر انجام می شود. بخش های مختلف را یکی یکی انجام دهید. با انجام هر بخش، انگیزه شما برای ادامه کار و تمام کردن آن بیشتر می شود و اندکی بعد می بینید کار به پایان رسیده است. گاه تصور میزان کاری که باید انجام دهید سبب می شود اصلا تمایل نداشته باشید آن را شروع کنید. با تقسیم کار به چند بخش، هراس از بزرگی کار از میان می رود.

با دیگران همکاری کنید. دوران تحصیل را به یاد آورید که چطور با دوستان تان درس می خواندید. همین روش برای انجام وظایف شغلی هم موثر است. همکاری عاملی مهم برای ایجاد انگیزه است و به افزایش انرژی منجر می شود.

خود را در وضعیت رسیدن به هدف تصور کنید. چند دقیقه چشمان خود را ببندید و وضعیتی را تجسم کنید که به هدف رسیده اید. تحقیقات نشان می دهد این تجسم بر انگیزه شما می افزاید.

انجامش دهید. شعار شرکت نایک همین است: "انجامش دهید." تمام موضوعات دیگر را فراموش کنید و فقط کار مورد نظر را انجام دهید. فراموش نکنید که شروع، مهمترین مرحله انجام هر کار است. بنابراین وقت را هدر ندهید و بر وظیفه مورد نظر تمرکز کنید. هر چه زودتر کار را آغاز کنید. آنگاه متوجه می شوید که شروع کردن آنقدرها هم دشوار نبوده است. بیش از حد مقدمه چینی نکنید زیرا با این کار، شروع کار برای مدتی طولانی به تعویق می افتد.

هر گاه حس و حال انجام کار نداشتید عمل به این توصیه ها به شما کمک می کند با انگیزه شروع کنید و تا پایان کار، این انگیزه را حفظ کنید.

موفق باشید!

 

 

» با عضویت در سایت آخرین اخبار را در ایمیل خود ببینید!
عضویت در خبرنامه» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *