نظرسنجی
روند کاهش شاخص بورس تا کجا ادامه پیدا خواهد کرد؟


سی خبر برتر امروز ایران و جهان
ساعت ۱:۴۹ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۵کد خبر: ۴۵۲۴۸

یافته هایی درباره گسترش کیف پول موبایل

جهان سهم _ بنا به تحقیقات انجام شده از سوی موسسه ژوپیتر ریسرچ، میزان پرداخت ها از طریق کیف پول موبایل در جهان، امسال با ۳۲ درصد افزایش نسبت به سال گذشته میلادی، به ۱۳۵۰ میلیارد دلار خواهد رسید. سال پیش این رقم ۱۰۰۲ میلیارد دلار بود. در حال حاضر پرداخت های میدان نزدیک (NFC) تنها ۵ درصد از مبلغ یاد شده را تشکیل ..

می دهند اما تا سال 2021 سهم این پرداخت ها به 12 درصد افزایش خواهد یافت. (سهم پرداخت های آنلاین برای کالاهای فیزیکی 43 درصد و سهم انتقال پول 30 درصد از مبلغ یاد شده است.)

در حال حاضر بیشترین رشد پرداخت های موبایل در آسیا مشاهده می شود. سال گذشته میلادی 52 درصد کل پرداخت ها با کیف پول موبایل در جهان، در چین انجام شد البته طی سه سال آینده میزان این نوع پرداخت ها در دیگر مناطق جهان رشدی قابل ملاجظه خواهد داشت در نتیجه سهم چین از کل پرداخت ها کمتر خواهد شد.

هم اکنون میزان پرداخت ها از طریق اپلیکیشن های موبایل وی چت و علی پی، در حال افزایش است اما رشد پذیرش اپل پی، پی پال و اندروید پی سبب افزایش این نوع پرداخت ها در غرب خواهد شد.

در بخش دیگری از گزارش ژوپیتر ریسرچ آمده است، ورود پی پال به حوزه پرداخت های POS بر بازار پرداخت های موبایل تاثیری بزرگ خواهد داشت. پذیرش روش پرداخت موبال HCE FFC از سوی پی پال و موفقیت اپلیکیشن پرداخت اجتماعی ون مو (Venmo) سبب شده اکنون پی پال به یک نیروی تاثیرگذار بر بازار پرداخت های موبایل تبدیل شود.

دو سال پیش (یعنی سال 2015) 28 درصد تراکنش های پی پال (1.37 میلیارد تراکنش) با ابزارهای موبایل انجام شد. ژوپیتر ریسرچ تخمین زده که کل ارزش پرداخت های پی پال از طریق ابزارهای موبایل سال گذشته میلادی 102.2 میلیارد دلار بوده است.

موسسه ژوپیتر ریسرچ در گزارشی دیگر با عنوان "جنگ کیف پول ها" به این موضوع اشاره کرده که سال 2015 بنیان موفقیت کیف پول موبایل در سال گذشته میلادی و سال جاری میلادی گذاشته شد. در سال 2015 اپل پی، بر گستره فعالیت های خود در آمریکا افزود و فعالیت خود را در انگلستان، کانادا و استرالیا آغاز کرد.

همچنین در آن سال، سامسونگ پی و اندروید پی فعالیت خود را آغاز کردند. این دو شرکت و اپل پی، در مجموع، در پایان سال گذشته میلادی 74 میلیون کاربر ثبت شده کیف پول موبایل داشتند و این به معنای افزایش 250 درصدی تعداد کاربران نسبت به سال 2015 است.

» با عضویت در سایت آخرین اخبار را در ایمیل خود ببینید!
عضویت در خبرنامه» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *