نظرسنجی
روند کاهش شاخص بورس تا کجا ادامه پیدا خواهد کرد؟


سی خبر برتر امروز ایران و جهان
ساعت ۱۹:۲۰ - ۱۳۹۵/۱۱/۳۰کد خبر: ۴۵۳۲۵

معرفی سطوح حمایت و مقامت قیمت طلا

این هفته چه عواملی بر قیمت فلز زرد تاثیر دارند؟

جهان سهم _ در یک ماه اخیر یعنی از زمانیکه دونالد ترامپ به عنوان رییس جمهوری جدید آمریکا در کاخ سفید مستقر شده قیمت طلا رشدی سه درصدی داشت و روز جمعه در پایان معاملات هفته در بازارهای جهان، قیمت هر اونس از آن به ۱۲۳۵ دلار رسید. طی چهار هفته اخیر عوامل مختلفی بر قیمت طلا تاثیر گذاشته اند و برای پیش بینی تغییرات ..

قیمت ها در هفته پیش رو ضروری است این عوامل بررسی شوند.

طی سه ماه اخیر قیمت طلا نوسانی بزرگ داشته یعنی در دو ماه پس از اعلام پیروزی ترامپ در انتخابات، قیمت ها از بالای 1300 دلار به محدوده 1130 دلار کاهش یافت اما پس از آن تاکنون، قیمت ها رشد کرده اند البته کاهش یاد شده جبران نشده است. برخی تحلیلگران معتقدند تا وقتی عوامل رشد قیمت ها وجود دارند عملکرد بازار طلا مثبت باقی خواهد ماند.

طی یک ماه اخیر، رییس جمهوری جدید آمریکا اقدامات مختلفی در حوزه های اقتصادی و سیاسی انجام داده که سبب نگرانی سرمایه گذاران و ابهام در باره آینده شده و این مهمترین عامل حمایت از قیمت طلا بوده است. اگرچه او در سخنان خود تلاش کرده همگان را به آینده و رونق اقتصاد امیدوار کند اما ابهام ها از میان نرفته است.

البته در یک ماه اخیر شاخص دلار یعنی ارزش این ارز در برابر سبدی از شش ارز معتبر اندکی کاهش یافته و این عاملی برای رشد قیمت هاست اما بازار طلا نسبت به تغییرات ارزش دلار واکنش بزرگی نشان نداده زیرا سرمایه گذاران شدیدا تحت تاثیر تحولات در آمریکا و سیاست های دولت جدید این کشور هستند. یک عامل دیگر رشد قیمت طلا، انتخابات آتی در فرانسه است که یک ریسک محسوب می شود و تقاضا برای طلا را بالا می برد.

اما در هفته پیش رو چه تحولاتی بر بازار طلا تاثیر خواهند داشت و پیش بینی تحلیلگران و سرمایه گذاران در باره تغییرات قیمت ها چیست؟

در نظرسنجی این هفته کیتکو درباره تغییرات قیمت طلا در هفته پیش رو، هم تحلیلگران و هم سرمایه گذاران پیش بینی کرده اند قیمت فلز زرد رشد خواهد کرد. هفته پیش قیمت ها حدود یک درصد افزایش یافت.

این هفته داده های اقتصادی از آمریکا و منطقه یورو، تغییرات ارزش دلار، گزارش نشست اخیر کمیته سیاستگذاری بانک مرکزی آمریکا و تحولات در بازارهای مالی، چهار عامل موثر بر قیمت طلا هستند.

روز دوشنبه بازارهای آمریکا تعطیل هستند اما طی هفته جاری داده های مختلف از بخش های مسکن، خدمات و تولید کارخانه ای آمریکا و منطقه یورو منتشر خواهد شد. همچنین روز چهارشنبه گزارش نشست اخیر کمیته سیاستگذاری بانک مرکزی آمریکا منتشر و مشخص خواهد شد اعضاء کمیته چه دیدگاهی در باره وضعیت اقتصاد و زمان مناسب برای افزایش نرخ های بهره دارند.

محتوای این گزارش و داده های اقتصادی بر بازارهای مالی و ارزش دلار تاثیر دارد و قیمت طلا را دستخوش تغییر خواهد کرد. رشد شاخص های مالی و افزایش احتمال بالا رفتن نرخ های بهره در آینده نزدیک، بر قیمت طلا فشار وارد می کند.

تحلیلگران تکنیکال دو سطح مقاومت قیمت طلا را به ترتیب 1250 دلار و 1262 دلار و سطح حمایت را 1213 دلار عنوان کرده اند.

در زیر نمودار تغییرات قیمت اونس طلا در یک ماه اخیر نشان داده شده است:

 

به اطلاع می رساند کانال رسمی وبسایت جهان سهم در تلگرام راه اندازی شده

و در آن مجموعه ای متنوع از اخبار و تحلیل ها در اختیار اعضاء قرار می گیرد.

برای عضویت در این کانال به آدرس زیر رفته و دکمه join را کلیک کنید

https://telegram.me/jahansahm

» با عضویت در سایت آخرین اخبار را در ایمیل خود ببینید!
عضویت در خبرنامه

خبرهای مرتبط:» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *