نظرسنجی
روند کاهش شاخص بورس تا کجا ادامه پیدا خواهد کرد؟


سی خبر برتر امروز ایران و جهان
ساعت ۱۶:۷ - ۱۳۹۶/۵/۳۱کد خبر: ۴۹۸۷۰

رشد بورس تهران به لیدری فلزی ها

این روزها شاخص بازده نقدی و قیمتی بورس تهران روند رو به افزایش را طی می‌کند. به طوری که این شاخص تا اواسط کانال ۸۲ هزار واحدی نیز رسیده. امروز فلزات اساسی جزو گروه‌های پیش رو بود، اما خودرویی‌ها عمدتا در قیمت پایانی روند کاهشی را تجربه کردند. امروز سه‌شنبه شاخص کل بازده نقدی و قیمتی بورس اوراق بهادار تهران ۲۹۷ واحد ..

رشد کرد و به رقم ۸۲ هزار و ۳۷۲ واحدی رسید. شاخص کل هم‌وزن نیز پس از ۱۴ واحدی رشد عدد ۱۷ هزار و ۷۰۳ واحدی را تجربه کرد. در عین حال شاخص آزاد شناور ۳۳۱ واحد رشد کرد و تا رقم ۹۰ هزار و ۴۹۰ واحدی بالا رفت. شاخص بازار اول و بازار دوم نیز هر یک به ترتیب ۳۰۰ و ۱۴۸ واحد بالا رفتند.

ملی صنایع مس ایران، معدن و صنعتی چادرملو، توسعه معادن و فلزات، سهام سه شرکتی بودند که بیشترین تاثیر را روی دماسنج بازار سرمایه گذاشتند.

در طرف مقابل نماد سه شرکت پالایش نفت بندر عباس، پالایش نفت تهران و سرمایه‌گذاری غدیر به ترتیب با ۹، ۸ و ۷ واحد تاثیر بیشترین نقش کاهنده روی دماسنج بازار داشتند.

امروز در گروه فلزات اساسی ۱۰۳ میلیون سهم به ارزش بیش از ۲۴ میلیارد تومان در هشت هزار و ۳۲۰ نوبت مورد داد و  ستد قرار گرفت.

در این گروه عمده نمادها حدود دو درصد افت یا رشد در قیمت پایانی را تجربه کردند. همچنین در گروه خودرو ۶۹ میلیون سهم به ارزش نزدیک به ۱۰ میلیارد تومان طی ۶ هزار و ۷۲۹ نوبت مورد داد و ستد قرار گرفت. در این گروه امروز اکثر قریب به اتفاق سهم‌ها  در قیمت پایانی خود روند کاهشی را شاهد بودند و معدود سهم‌هایی که افت قیمت نداشتند با رشد نامحسوسی همراه شدند.

در گروه استخراج کانه‌های فلزی نیز سهم‌هایی همچون توسعه معادن فلزات، معدنی و صنعتی چادرملو، معدنی و صنعتی گل‌گهر، توسعه صنعتی و معدنی صبا نور از سهم‌های پیشتاز گروه بودند. در این گروه ۱۵ میلیون سهم به ارزش بیش از ۵ میلیون تومان مورد داد و ستد قرار گرفت.

ارزش معاملات امروز به رقم ۳۳۳ میلیارد تومان بالغ شد و حجم معاملات به بیش از یک میلیارد سهم و اوراق مالی قابل معامله رسید.

از جمله معاملات درون گروهی امروز می‌توان به داد و ستدهایی در نماد شرکت‌های سرمایه‌گذاری غدیر، پالایشگاه نفت اصفهان، ملی صنایع مس ایران، ایران‌ترانسفو، توسعه معادن و فلزات، گروه مدیریت سرمایه‌گذاری امید، پتروشیمی جم و فولاد مبارکه اصفهان نام برد.

آیکفس نیز امروز هفت واحد رشد کرد و به تراز ۹۳۶ واحدی رسید. ارزش معاملات فرابورس ایران ۶۰ میلیارد تومان شد و حجم معاملات رقم ۱۴۷ میلیون سهم را تجربه کرد.

» با عضویت در سایت آخرین اخبار را در ایمیل خود ببینید!
عضویت در خبرنامه» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *