نظرسنجی
با توجه به کاهش رقم شاخص بورس در ماه های اخیر از این پس تغییرات شاخص چگونه خواهد بود


سی خبر برتر امروز ایران و جهان
ساعت ۱۶:۱۱ - ۱۳۹۶/۶/۲۰کد خبر: ۵۲۰۳۵

هدفگذاری پتروشیمی برای تولید محصولات جدید/گریدهای جدید در راه است

مدیر برنامه ریزی و توسعه شرکت ملی صنایع پتروشیمی، گفت: با توجه به برنامه ریزی های انجام شده، تولید محصولات جدید که دارای ارزش افزوده بالا هستند، در دستور کار قرار گرفته است.

فرنازعلوی، مدیربرنامه ریزی و توسعه شرکت ملی صنایع پتروشیمی با تاکید بر لزوم بهره گیری از فناوری های نوین در مسیر توسعه صنعت پتروشیمی اظهار داشت: تولید گریدهای جدید که دارای ارزش افزوده بالایی هستند، با هدف تکمیل زنجیره ارزش و افزایش بهره وری یکی از راهبرد های مهم برای کاهش خام فروشی و حرکت به سوی تحقق اقتصاد مقاومتی است.

وی با بیان این که می توان با برنامه ریزی های منسجم و کارآمد، صنعت پتروشیمی ایران را متحول کرد، گفت: جذب سرمایه گذاری های جدید، انتقال دانش فنی روز جهان به داخل کشور، استفاده از ظرفیت های موجود در پژوهش و فناوری، مشارکت فعال‌تر سازندگان داخلی و همچنین همگرایی میان تمامی بخش های فعال در این صنعت پیشرو، زمینه ساز تحقق برنامه های پیش بینی شده خواهد بود.

این مقام مسئول تصریح کرد: مزیت دارابودن خوراک فراوان در کشورمان می تواند افزایش ظرفیت تولید مجتمع های تولیدی در سراسر کشور را به دنبال داشته باشد و در آینده طرح های توسعه ای نیز، می توانند با دریافت خوراک پایدار تولید و صادرتی منسجم را تجربه کنند.

مدیر برنامه ریزی و توسعه شرکت ملی صنایع پتروشیمی ادامه داد: سیاست کلان صنعت در مسیر توسعه خود، تولیدی شدن طرح های در حال ساخت و افزایش ظرفیت تولید در کنار حضور پرقدرت در بازارهای بین المللی است و با طرح های بهره برداری شده در سال ۹۵ و طرح‌هایی که در سال جاری تولید خواهند شد ،افزایش ظرفیت تولید و نیز رشد صادرات محقق می شود.

علوی با اشاره به تلاش شرکت ملی صنایع پتروشیمی برای خلق ارزش افزوده، پاسخگویی و تعهد به توسعه پایدار، اظهار داشت: شرکت ملی صنایع پتروشیمی فعالیت هایی مانند برنامه ریزی و سیاست گذاری، زمینه سازی توسعه زیرساخت های صنعت توسط بخش غیردولتی و یا با مشارکت آن، جذب سرمایه گذاران، راهنمایی و پشتیبانی سرمایه گذاران، پیشنهاد تدوین و اصلاح قوانین، مقررات و استانداردهای صنعت پتروشیمی و تنظیم گری در صنعت پتروشیمی را ارائه می دهد و با توجه به این موارد باید از ظرفیت های موجود برای توسعه این صنعت، با مشارکت بخش خصوصی استفاده کرد.

» با عضویت در سایت آخرین اخبار را در ایمیل خود ببینید!
عضویت در خبرنامه

خبرهای مرتبط:» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *