نظرسنجی
روند کاهش شاخص بورس تا کجا ادامه پیدا خواهد کرد؟


سی خبر برتر امروز ایران و جهان
ساعت ۲۱:۳۵ - ۱۳۹۶/۹/۴کد خبر: ۵۷۵۷۴

راه هایی برای خنثی کردن نقش منفی اطرافیان

با منفی باف ها چگونه رفتار کنیم؟ (بخش نخست)

جهان سهم_ به احتمال زیاد از هم اکنون به سختی راهی که انتخاب کردید آگاهی دارید و می دانید که حفظ انگیزه مثبت در کنار افراد منفی گرا می تواند غیر ممکن باشد.

من ایده های تجاری بسیار زیادی را در طول یک سال کاری خود کسب کرده ام. برخی از آنها به خوبی نتیجه بخش بوده اند درحالیکه برخی دیگر به نتیجه مطلوب و مورد انتظار من دست نیافتند. خوشبختانه من به یک سیستم دقیق دسترسی دارم که به درستی می تواند من را به هنگام مواجه شدن با افراد منفی باف هدایت و حمایت کند.

با این حال من نیز به سهم خود با افراد منفی باف برخورد داشته ام. به عبارت دیگر، آن دسته از افرادی که هر از گاهی حس داشتن انگیزه دست یابی به اهدفتان  را در شما از بین می برند. درست است که می خواهیم از چنین افرادی دوری کنیم ولی گاه هیچ راهی جز ارتباط برقرار کردن با آنها نداریم. در چنین شرایطی با در نظر گرفتن توصیه های زیر می توانید انگیزه خود را به خوبی حفظ کنید.

اهداف خود را مکتوب کرده و دم دست نگهدارید

قطعا شما کاری را انجام می دهید  که به آن علاقه دارید، در غیر این صورت از ابتدا آن کار را شروع نمی کردید.

با این حال نباید در مکتوب کردن یا بیان شفاهی اهداف خود مشکلی داشته باشید. اگر این کار برایتان سخت به نظر می رسد همین الان باید دست به کار شوید. ابتدا به این فکر کنید که سال آینده، سه سال آینده، پنج و یا ده سال آینده در کجا و در چه شرایطی می خواهید باشید. این کار سبب شفاف شدن اهداف می شود.

این کار حتی به شما کمک می کند تا میزان پیشرفت خود در این راه را با استاندارهایی سنجیده و از دستیابی به اهداف کوچک و بزرگ احساس لذت و شادی کنید. این اهداف مکتوب را همیشه در جایی نزدیک خود قرار دهید، مثلا آنها را به آینه کنار سینک دستشویی یا روی مانیتور کامپیوتر خود بچسبانید. بنابراین هر زمان که با انتقادهایی روبرو شدید با این شیوه می توانید روی اهداف تمرکز کرده و انگیزه خود را حفظ کنید.

با افراد مثبت اندیش و آنهایی که نقش حمایت کننده دارند ارتباط داشته باشید.

اصلا دوست ندارم که حامل خبرهای بد برای شما باشم، ولی باید بگویم که شاید مجبور به دوری از افرادی باشید که خیلی به شما نزدیک هستند. شاید این افراد منفی باف و شکاک، همان اعضای خانواده شما باشند. خوب به این فکر کنید که آیا آنها حامی شما هستند یا به شما آسیب می زنند.  اگر متوجه شدید که آنها بیشتر نقش ناامید کننده در زندگی شما دارند تا نقش حمایت کننده، پس باید در ارتباطات با آنها فاصله خود را حفظ کنید.

به محض اینکه تاثیرات منفی این افراد در زندگی شما از بین رفت یا حدقل فاصله ای را در ارتباط با این افراد ایجاد کردید، می توانید از حمایت افراد مثبت اندیش استفاده کنید. به یاد داشته باشید شما فقط باید در مسیری قدم بردارید که درستی آن برای خودتان توجیه شده نه دیگران.

بنابراین وقتی یک شخص منفی باف از شما سوال می کند که چرا این راه را انتخاب کردید، قدرتمند عمل کنید و خود را از توضیحات اضافه خلاص کنید. تنها کافیست بگویید، "چون این راهی است که من انتخاب کرده ام."

ادامه دارد

» با عضویت در سایت آخرین اخبار را در ایمیل خود ببینید!
عضویت در خبرنامه» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *