نظرسنجی
روند کاهش شاخص بورس تا کجا ادامه پیدا خواهد کرد؟


سی خبر برتر امروز ایران و جهان
ساعت ۲۲:۴۵ - ۱۳۹۶/۹/۵کد خبر: ۵۷۵۸۳

می توان از انرژی منفی این گروه افراد سود برد

با منفی باف ها چگونه رفتار کنیم؟ (بخش پایانی)

جهان سهم_ در بخش نخست به چند نکته درباره تاثیر افراد منفی باف بر عملکرد دیگران اقداماتی که می توان برای خنثی کردن این تاثیرات انجام داده اشاره شد.

برای خود نامه بنویسید

"کاغذ برای نوشتن آنچه باید به خاطر آورید و مغز برای تفکر کردن است

 آلبرت انیشتن.

 

خوب فکر کنید و بخاطر آورید چند بار رویاها، امیدها، علایق و اهداف خود را یادداشت کردید و چند بار چیزهایی را روی کاغذ نوشتید که ممکن بود فراموش کنید؟

بهتر است از این پس مسائل را به دست شانس نسپارید. برای خود نامه ای بنویسید شامل اینکه چه کسی هستید و چه کسی می خواهید باشید. با اینکار، هر زمان که یک شخص منفی باف خواست انگیزه شما را تضعیف کند می توانید این نامه را بخوانید و به خود بگویید که در مسیر درست قرار دارید.

افراد منفی باف را به انگیزه ای برای خود تبدیل کنید

این راه ممکن است خطرناک به نظر برسد ولی در واقع فرصتی است که شما به چنین افرادی داده تا بتوانند خلاف آنچه که شما انجام می دهید را ثابت کنند. اگر آنها  نتوانستند ثابت کنند که هدف شما و راه رسیدن به آن، بی نتیجه و اشتباه است، از این فرصت استفاده کرده و انگیزه خود را بالا ببرید.

به عنوان مثال، اگر فکر می کنید که قادر به بستن قرارداد با حداقل 10 مشتری در اوایل سال هستید، پس با دوستانتان سر یک شام دسته جمعی شرط بندی کنید. اگر شما موفق شدید آنها باید شما را شام مهمان کنند و اگر حق با آنها بود و شما نتوانستید به این هدف برسید شما باید آنها را مهمان کنید. در هر صورت این راه به شما کمک می کند انگیزه خود را برای رسیدن به اهداف و انتخاب راه مناسب بیشتر کنید.

بایدها و نبایدها برای گفتگو با افراد منفی باف تعیین کنید

گاهی افراد منفی باف همان هایی هستند که شما دوستشان دارید. می خواهم راهی را به شما پیشنهاد کنم تا بتوانید چنین شرایط ناخوشایندی را مدیریت کنید. به عنوان مثال اگر پدر و مادرتان منفی باف هستند، با آنها توافق کنید که هنگام صحبت کردن می توانید در مورد مسایل مختلفی  بحث کنید به جز مسئله کار.

از اطلاعات و تجربه ای که دارید استفاده کنید

راه دیگر کنترل افراد منفی باف در اطراف مثلا، خانواده، دوستان و یا کارمندان این است که با حقایقی هرچند سرد و خشن ثابت کنید که آنها اشتباه می کنند. تحقیق کنید و دلایل منطقی را جمع آری کرده و آنها را ارایه کنید. حتی اگر نتوانستید نظرشان را تغییر دهید، این کار حداقل به افزایش اعتماد به نفس شما می انجامد.

خلوت و تنهایی را بپذیرید

وقتی شما درگیر هیاهو و شلوغی زندگی خود هستید دیگر وقت کافی برای لذت بردن از نتیجه زحمات خود را نخواهید داشت. به همین دلیل، همه ما به لحظه های آرامش بخش نیاز داریم تا در خلوت خود به آنچه که در گذشته انجام دادیم فکر کنیم و برای دستیابی به اهداف آینده برنامه ریزی کنیم. در حقیقت ایده های نو وقتی به ذهن خیلی از افراد می رسد که  در سکوت و آرامش قرار دارند.

» با عضویت در سایت آخرین اخبار را در ایمیل خود ببینید!
عضویت در خبرنامه» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *