نظرسنجی
روند کاهش شاخص بورس تا کجا ادامه پیدا خواهد کرد؟


سی خبر برتر امروز ایران و جهان
ساعت ۰:۵۳ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۳کد خبر: ۵۷۸۵۸

چگونه احتمال ثروتمند شدن مان را افزایش دهیم؟

جهان سهم _ فعالیت روزانه برای ثروتمندتر و باهوش‌تر شدن به هر میزانی که باشد موجب موفقیت خواهد شد. دستیابی به سرمایه و موفقیت یک "سفر" است. ممکن است به افرادی که به آن‌ها دست یافتند، نگاه کنیم و به خود بگوییم که آن‌ها از ابتدا "خاص" به دنیا آمدند یا بسیار خوش‌شانس بودند. هر دو عامل نقشی در موفقیت آن‌ها داشته اند، اما استفاده از موفقیت یک فرد دیگر به عنوان دلیل عدم موفقیت ما، تنها یک توجیه است.

تقریباً همه افراد موفق و ثروتمند از جایی که ما شروع کردیم، شروع کردند. آن چه که ما را از آن‌ها متمایز می‌سازد، وضعیت ژنتیک یا تولد در خانواده ثروتمند نیست. بلکه روش زندگی روزانه‌ی آن‌ها است. عاداتی است که که برای خود ایجاد کردند و روشی است که برای بهتر شدن آموختند. این سفر با عادات روزانه‌ی ما شروع می‌شود. در طول زمان، زمانی که به این عادات و چهارچوب تفکر ادامه می‌دهیم، به موفقیت و ثروت نزدیک‌تر خواهیم شد.

در ادامه به هشت آداب روزانه اشاره می کنیم که شما می‌‌توانید از امروز آغاز کنید تا احتمال موفقیت و ثروتمند شدن شما افزایش یابد.

ورزش

ورزش کردن اثرات مثبت بسیاری دارد. ابتدا، سلامت شما را حفظ خواهد کرد. به شما کمک می‌کند خوب به نظر برسید و احساس خوبی نسبت به خود داشته باشید. همچنین عاملی مهم برای کاستن فشار روحی است. ما در طول روز سرمان شلوغ است و زمانی که ورزش می‌کنیم، می‌توانیم هر چیز دیگری را غیر از ورزش فراموش کنیم.

نیاز به گفتن ندارد که ورزش کردن اندورفین را آزاد می‌کند که به ما احساس بهتری می‌دهد. برخی می‌گویند که باید صبح یا غروب ورزش کنید. برعکس، خودتان باید بهترین زمان را برای ورزش بیابید. برای برخی افراد، ورزش کردن در صبح بهترین روش برای شروع روز است. افراد دیگر صبح ها کار می‌کنند و از خواب بعد از ورزش در غروب لذت می‌برند.

خودشناسی

ما هر روز تجربه‌های زیادی داریم. می‌توانیم بفهمیم که چگونه هر یک از این لحظات احساسات ما را تشکیل می‌دهد و بر زندگی ما اثر می‌گذارد. تفکر درباره نتایج تجارب، برای هم سو قرار دادن ما با کاری که بیشتر دوست داریم و یادگیری از اشتباهات و موفقیت‌ها به ما کمک می‌کند.

افراد موفق هر روز زمانی را به تأمل می‌پردازند. این مسئله بسته به آن چه که برای شما مؤثر خواهد بود، انواع مختلفی خواهد داشت. برخی افراد دوست دارند دفتر خاطرات داشته باشند. برخی دیگر پیاده‌روی را ترجیح می دهند. افراد دیگر تمرکز و مدیتیشن را دوست دارند. انتخاب شما هر په باشد، یافتن روش‌هایی برای تأمل در مورد خود، تصمیمات آتی شما را با آن چه که ذاتاً هستید، بیشتر هماهنگ خواهد کرد.

شبکه خود را بسازید

شغل آزاد داشتن سخت است. تصور کنید که هر روز ایمیلی می‌فرستید در این حالت هر روز با فردی که می دانید به محتوای ایمیل علاقمند است ارتباط برقرار می کنید. در یک سال، ایمیل شما به 365 نفر می رسد و بر زندگی افرادی که این ایمیل ها را دریافت می کنند تاثیر می گذارد. افراد موفق شبکه‌های قوی دارند و می‌توانند برای یافتن فرصت‌های جدید و یاد گرفتن از آن استفاده کنند.

ارسال دو ایمیل بسیار آسان است اما هیچ کس این کار را هر روز انجام نمی‌دهد. اگر 5 یا 10 دقیقه در هر روز را به ایجاد ارتباطات قوی‌تر با دیگران اختصاص دهید در موفقیت شما بسیار مؤثر خواهد بود.

تحقیق در مورد مهارت یا عادت

در روز 10 تا 30 دقیقه را به مهارت یا عادتی اختصاص دهید که نتایج مؤثری را در طول زمان خواهد داشت. با گذشت چند سال، با انجام منظم کاری خاص، در آن بهترین می شوید.

یا در طور زمان بر روی مهارت‌ها/ عادات مختلف کار خواهید کرد. انجام این کار، حتی اگر در طول روز بسیار کم باشد، به شما امکان توسعه‌ی مهارت‌ها یا عادات جدید را می‌دهد که می‌توانید در طول زندگی خود از آن استفاده کنید. به علاوه، انجام این کار احساس مؤثرتر بودن و مهمتر بودن خواهید کرد و رشد فردی شما را شادتر می‌سازد.

خواب کافی

این نکته کمی بحث‌برانگیز است. برخی افراد خواب کمتر یا بیشتر را توصیه می‌کنند. اگر شما فردی هستید که می‌توانید با حداکثر خروجی یا خواب کمتر فعالیت کنید، حق با شما است. اما خود را هلاک نکنید، اگر چه خواب کم به معنای قربانی کردن بازدهی یا خروجی است، حتی اگر قهوه بخورید.

خواب کافی به مغز ما زمان ضروری برای شارژ مجدد و پردازش اطلاعاتی که در طول روز دریافت کردید را می‌دهید. تلاش هوشیارانه برای داشتن خواب کافی در زمانی که مشغله شما زیاد است کار سختی است، اما انجام این کار به شما این امکان را می‌دهد تا با هر چیزی در زندگی روزمره خود مقابله کنید.

زمانی را صرف شکرگذاری کنید

موفق‌ترین افراد هر روز زمانی را به شکرگذاری برای چیزی‌هایی که دارند، می‌پردازند. این قدردانی شادی کلی را افزایش می‌دهد. بدین ترتیب، به ما این امکان داده می شود که با انرژی و جدیت بیشتر از پس مشکلات زندگی برآییم. همه ما خوش‌شانس هستیم و فرصت‌هایی داریم که از آن استفاده می‌کنیم.  باید بر روی این فرصت سرمایه‌گذاری کنیم. قدردان بودن به ما یادآوری می‌کند که چه امکان ها و توانایی هایی داریم و به ما کمک می‌کند هم از فرصت‌ها سود ببریم و هم در زمان‌های سختی مقاومت کنیم.

کاری را انجام دهید که شما را ناراحت می‌کند

موفق‌ترین افراد ریسک می‌کنند و خود را به چالش می‌کشند. هر روز تلاش کنید که خود را خارج از منطقه‌ی راحت خارج کنید. این کار فواید بی‌پایانی خواهد داشت. با این کار شما در برابر ریسک‌ها آرام‌تر خواهید بود. استفاده از فرصت ها، اغلب تنها راهی است که پاداش‌های بزرگی را به همراه دارد.

این در زمانی که در برابر مشکلات قرار دارید به شما کمک می‌کند. خویشتن‌دار بودن در زمان‌های سختی در شرایط مهم زندگی شما سودمند خواهد بود. عادت کردن به ریسک از رضایت از خود جلوگیری می‌کند.  به شما تمایل به امتحان کارهای جدید می‌دهد و زندگی را معنادارتر می‌سازد. اکنون می‌کوشم تا یاد بگیرم برنامه‌نویس بهتری باشم و فعالیت بیشتری برای کسب درآمد بالاتر انجام دهم. این که خوب نیستم به این معنا نیست که نباید تلاش کنم. امروز شروع کنید، حتی اگر تلاش شما تنها 5 دقیقه باشد.

مطالعه کردن

در کنار تمرکز بر مهارت‌ها یا عادات جدید، موفق‌ترین افراد همیشه در حال یادگیری هستند. آنها تعهد روزانه برای مطالعه کردن دارند. حتماً نباید به صورت کتاب باشد. برخی افراد به پادکست‌ها گوش می‌دهند و برخی دیگر از مقاله‌های کوتاه‌تر لذت می‌برند. بدون توجه به محتوای مصرفی، یادگیری روزانه دیدگاه شما را گسترده‌تر می‌کند و به شما کمک می‌کند که آن چه که نسبت به آن اشتیاق دارید، بیابید.

تصمیم‌گیری در مورد این که چه چیزی بخوانید دشوار است، اما از آن به عنوان توجیه استفاده نکنید. در هفته خود را غرق در کتاب‌های مشابه نکنید ــ اگر عادت به خواندن ندارید، با یک صفحه در روز شروع کنید.

» با عضویت در سایت آخرین اخبار را در ایمیل خود ببینید!
عضویت در خبرنامه» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *