نظرسنجی
روند کاهش شاخص بورس تا کجا ادامه پیدا خواهد کرد؟


سی خبر برتر امروز ایران و جهان
ساعت ۱:۵ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۳کد خبر: ۵۷۸۵۹

تلفن هوشمند در نقش ابزار تشخیص هویت

جهان سهم _ پیشرفت در دنیای ابزارهای دیجیتال در حال دگرگون کردن فضای پرداخت است. به لطف رواج تلفن‌های هوشمند، (۷۷ درصد بزرگسالان ایالات متحده آمریکا یک تلفن هوشمند دارند)، مصرف‌کننده‌ها نه تنها نسبت به قبل، روش‌های پرداخت بیشتری در اختیار دارند، بلکه همچنین انتظار بیشتری برای انجام تراکنش‌های سریع و بدون مشکل دارند.

از اولین ثبت نام تا بررسی و پرداخت، مصرف‌کنندگان خواستار رویداد بسیار آسان و پیوسته هستند. با این حال، تحقق این انتظارات مصرف‌کنندگان چالشی برای شرکت‌های ارائه کننده خدمات خواهد بود، زیرا آن‌ها باید از قانون مبارزه با پولشویی (AML) تبعیت کنند و قانون مشتری خود را بشناس (KYC)، آن‌ها را ملزم می کند که هویت مشتریان خود را تأیید کنند.

خوشبختانه، فناوری‌های جدید موبایل این امکان را برای شرکت‌های ارائه دهنده خدمات پرداخت فراهم کرده که از تلفن‌های هوشمند مشتری به عنوان ابزار تشخیص هویت استفاده کنند تا قوانین AML و KYC رعایت شود، و همزمان تجریه برتر که مشتری انتظار دارد به او ارائه شود.

شرایط قانونی دشوارتر می شود

در چند سال گذشته، قوانین AML و KYC بسیار سختگیرانه تر شده اند و نهادهای مشمول مانند بانک‌ها، اپراتورهای کارت‌های از قبل پرداخت شده، پردازش‌کننده‌های پول دیجیتال، برنامه‌های پرداخت‌های همتا به همتا و غیره را ملزم کرده اند در حوزه پرداخت در مبارزه با پولشویی و تامین مالی فعالیت های تروریستی، کمک بیشتری بکنند.

همزمان، جریمه رعیت نکردن قانون افزایش یافته است. در سال 2015، پلت فرم پرداخت‌ها و ارائه کننده پول مجازی، ریپل لبز، به اولین شرکت در بخش پرداخت‌ها تبدیل شد که از سوی دادگستری ایالات متحده‌ آمریکا برای نادیده گرفتن قوانین AML جریمه شد. اخیراً، به دلیل سرپیچی عامدانه از برنامه‌ی مؤثر AML، وسترن یونیون پذیرفت 586 میلیون دلار را برای تسویه جریمه‌های مدنی و مجرمانه بپردازد. برای جلوگیری از جریمه شدن، شرکت‌های ارائه کننده خدمات پرداخت باید مطمئن باشند که می‌دانند چه کسی حساب باز کرده و همچنین از سطح ریسک هر فرد اطلاع داشته باشند.

افزایش هویت‌های ساختگی و کلاهبرداری در باز کردن حساب های جدید، بر پیچیدگی ها افزوده است.

بنا به اعلام موسسه تحقیقاتی و راهبری جاولین، در سال 2016 موارد تقلب در باز کردن حساب جدید 40 درصد افزایش یافت که رکورد بالایی محسوب می شود. در آن سال بیش از 1.8 میلیون مصرف‌کننده حساب بانکی یا کارت اعتباری جدید داشتند که به نام آن‌ها باز شده بود، اما خود آن‌ها از آن حساب‌ها اطلاعی نداشتند. به دلیل سرقت اطلاعات شخصی در مقیاس بزرگ، مانند آن چه که در یاهو و اکوئیفکس رخ داد، مشکلات در این زمینه احتمالا افزایش خواهد یافت.

اطلاعات قابل شناسایی فردی میلیون‌ها مصرف‌کننده (PII) شامل تاریخ تولد، شماره تامین اجتماعی، آدرس و غیره در حال حاضر برای مجرمانی که از آن‌ها برای هویت‌های غیرواقعی و کلاهبرداری به منظور باز کردن حساب‌های جدید به نام افراد دیگر استفاده می‌کنند، در دسترس است. در نتیجه، روش‌هایی که معمولاً برای تأیید هویت‌های کاربران جدید در کانال دیجیتال به کار می‌رود دیگر مؤثر نخواهند بود.

تجدید نظر در روش های معمول کانال های دیجیتال پرداخت

به طور سنتی در فضای پرداخت‌ها، رایج‌ترین روش برای تأیید هویت مشتری جدید ملاقات آن‌ها در شعبه بانک و تأیید کارت شناسایی صادرشده دولتی آن‌ها توسط کارمند بانک است. اما برای ارائه کنندگان خدمات پرداخت موبایل و غیره که به طور کامل در کانال دیجیتال عمل می‌کنند، امکان تشخصی هویت به روش سنتی وجود ندارد. به همین دلیل آنها به پرسش‌های PII و KBA اتکا می کنند. خوشبختانه، با وجود پیشرفت‌ها در ورژن کامپیوتری، یادگیری ماشینی، بیومتریک‌ها و ..، راه‌حل‌های جدید وجود دارند که اسناد هویتی مصرف‌کنندگان و حتی هویت‌های بیومتریک را برای تأیید از طریق کانال دیجیتال آسان ساخته است.

شرکت‌های ارائه کننده خدمات پرداخت با روش تأیید هویت دیجیتال، کاربران جدیدی خواهند داشت که با استفاده از دوربین تلفن هوشمند خود صرفاً کارت شناسایی صادر شده‌ی دولتی خود را اسکن می کنند.

الگوریتم‌های یادگیری ماشینی پیشرفته می‌توانند مشخصه‌های امنیتی را برای مشخص کردن فوری قانونی بودن سند اسکن کنند و ردی از دستکاری شدن یا جعلی بودن آن پیدا کنند. شرکت‌های ارائه کننده خدمات پرداخت با وجود مشتریانی که از تلفن هوشمند خود برای گرفتن سلفی استفاده می‌کنند، می‌توانند یک گام به جلو بردارند. با استفاده از فناوری مقایسه خودکار چهره، آن‌ها نه تنها می‌توانند تأیید کنند که فرد، فرد واقعی است یا خیر بلکه می‌توانند تأیید کنند که فردی که سلفی را ثبت کرده همان فردی است که تصویر او بر روی کارت شناسایی قرار دارد یا نه.

الگوریتم‌ها حتی می‌توانند کیفیت تصویر سوال برانگیز کارت شناسایی و این که ظاهر دارنده کارت از زمان گرفتن تصویر کارت شناسایی تغییر کرده یا نه را در نظر بگیرند. این ترکیب، تضمین قوی هویتی را از طریق دو عامل تأیید، ایجاد می‌کند: چیزی که مشتری دارد (کارت شناسایی) و چیزی که واقعا وجود دارد (شناسایی بیومتریک چهره). شرکت‌های ارائه کننده خدمات پرداخت همچنین از موقعیت جغرافیایی، داده شبکه تلفن‌های هوشمند کاربران و داده های دیگر برای تضمین بیشتر تشخیص درست هویت یا کاهش کلاهبرداری احتمالی استفاده می کنند.

این انواع راه‌حل‌های تأیید هویت دیجیتال با آخرین قوانین AML و KYC برای پرداخت‌ها سازگار هستند. قوانین AMLD 4.1 اتحادیه اروپا بیان می‌کنند: «شناسایی و تأیید دقیق داده های مربوط به اشخاص برای مبارزه با پول‌شویی یا تامین مالی تروریستی ضروری است. تازه ترین پیشرفت‌های فنی در دیجیتالی کردن تراکنش‌ها و پرداخت‌ها امکان شناسایی ایمن الکترونیک و از راه دور را فراهم می‌کند.» موضوعی که به اندازه تبعیت از این قوانین اهمیت دارد این است که راه‌حل‌های یاد شده تجربه‌ی آسان و پیوسته را برای کاربر فراهم می‌کنند، که به آن‌ها این امکان را می‌دهد تا از آغاز تا پایان در شبکه دیجیتال بمانند.

از آنجا که مصرف‌کنندگان به طور فزاینده پرداخت‌ها و تراکنش‌های دیگر را به طور کامل از طریق کانال دیجیتال انجام می‌دهند، کسب‌و‌کارها باید در مورد نحوه رسیدن به تأیید هویت مشتری دقت لازم را انجام دهند. خوشبختانه، فناوری‌هایی مانند ذخیره پیشرفته موبایل ، ویژن کامپیوتری، یادگیری ماشینی و  تلفن‌های هوشمند شخصی مصرف‌کنندگان را قادر می‌سازند تا به عنوان ابزار هویت مؤثر موبایل تحت تأثیر قرار گیرد. این روش ها تضمین می کند مشتریان، در واقع همان کسانی هستند که ادعا می‌کنند.

» با عضویت در سایت آخرین اخبار را در ایمیل خود ببینید!
عضویت در خبرنامه» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *