نظرسنجی
روند کاهش شاخص بورس تا کجا ادامه پیدا خواهد کرد؟


سی خبر برتر امروز ایران و جهان
ساعت ۹:۵۵ - ۱۳۹۶/۱۱/۴کد خبر: ۵۷۹۳۶

در مسیر موفقیت های بیشتر، به چه نکاتی توجه کنیم؟

لطفا این ۱۲ عادت را کنار بگذارید!

جهان سهم_ در محیط بیرونی به اندازه کافی مانع در مسیر رسیدن به موفقیت وجود دارد. با ترک عادت هایی که در ادامه بیان می شود موانع درونی موفقیت را از میان بردارید. موفقیت یک چارچوب ذهنی است. برای موفق بودن باید خود را ملزم کنید تا زندگی تان را حول خواسته یا هدف بزرگی که دارید برنامه ریزی کنید. قبل از این که این جهش بزرگ تعهد ..

به هدف را انجام دهید، رویه های خاصی وجود دارد که باید از زندگی خود حذف کنید. بدین ترتیب زمانی که فرصت مناسب پیش آید، آماده خواهید بود.

من 12 عادتی که باید فوراً از زندگی شما حذف شوند به صورت فهرست بیان می کنم. ترک این عادات نه تنها باعث موفقیت شما در کسب و کار می‌شود، بلکه به شما کمک می کند بیشتر با خانواده و دوستان خود باشید و در بلند مدت انسان شادتری خواهد شد.

سخت کوش باشید

هر چیزی که در زندگی ارزش انجام دادن داشته باشد، ارزش بیشتر انجام دادن دارد. زمانی که هدفی را دنبال می کنید وقتی به حداقل مقدار موفقیت رسیدید تلاش خود را قطع نکنید. تا زمانی که این اهداف محقق نشدند، ادامه دهید و پس از آن کمی بیشتر تلاش کنید. من همیشه اهداف دست یافتنی برای خود تعیین می کنم. همچنین هرگز نشده که به هدفمم نرسم. جاه طلب بودن خوب است. اما اگر فوراً کوتاه بیایید انگیزه شما تضعیف می شود.

چند کار را همزمان انجام ندهید

بررسی ها نشان دادند که 98 درصد انسان ها نمی توانند چند کار را همزمان با هم با موفقیت انجام دهند. معمولاً افرادی که معتقدند می توانند چند کار را با هم انجام دهند، دقیقاً آن را به بدترین نحو انجام می دهند. محققان دانشگاه استنفورد می گویند افرادی که وظایف مختلفی را انجام می دهند در فیلتر کردن اطلاعات نامناسب، سازمان‌دهی افکار خود و تغییر از یک وظیفه به وظیفه دیگر مشکل دارند.

دفعه بعد که سعی می کنید مثمرثمر باشید، تمام تب های کامپپیوتر خود به جز تبی که مرتبط با کار اکنون شما است ببندید. اعلان های خود را خاموش کنید و از 100 درصد تمرکز خود برای آن کار استفاده کنید. می بینید که بازدهی شما به میزان زیادی افزایش می یابد.

در زمان کار به رسانه اجتماعی سر نزنید

برنامه های رسانه اجتماعی لینک‌های پیچ در پیچی را ایجاد می کنند و طوری طراحی شده اند که شما را اسیرخود می کنند. بخش عمده ای از زمان شما را می گیرند و موجب موفقیت نمی شود. در عوض در وقت استراحت، به شبکه های اجتماعی سر بزنید. ابتدا از یک زمان سنج برای مشخص شدن میزان حضورتان در شبکه های اجتماعی استفاده کنید. از میزان بالای وقتی که صرف این شبکه های می کنید متعجب خواهید شد. خود را ملزم کنید به میزانی مشخص در این شبکه ها وقت بگذرانید.

خود را با دیگران مقایسه نکنید

این کار هرگز پایان خوبی نخواهد داشت. همیشه فردی باهوش‌تر، ثروتمندتر، موفق تر و با ظاهر بهتر از شما وجود دارد. افکار این چنینی حواس شما را پرت می کند. تنها و تنها بر خود تمرکز کنید. مهمتر از همه، بر رسیدن به اهداف کوتاه مدت خود تمرکز کنید و دومینوهای موفقیت شروع به افتادن خواهند کرد.

وقت خود را با افراد منفی تلف نکنید

لازم نیست رابطه را خراب کنید. کافی است در زندگی، خود را کمتر در معرض افراد سمی قرار دهید. مطمئناً، هر از گاهی آن ها را می‌بینید. منفی باف ها، دروغگوها، حسودها و .. افراد سمی هستند که وقت و انرژی شما را هدر می دهند.

توجیه نکنید

اگر هدفی دارید تلاش را آغاز کنید و آن را بدست آورید. هرگز توجیه نکنید و دلیل نیاورید. استدلال ها توجیه هایی هستند که تغییر چهره داده اند. بهانه آوردن شما را به جایی نمی رساند. پس از مدتی خودتان هم از این بهانه ها راضی نمی شوید. پس راه درست را طی کنید. راه درست، حرکت است.

کمال‌گرایی ممنوع

واقع بین باشید. این مسئله به مدیریت زمان مربوط می شود. کارآمد و مؤثر باشید. به خاطر نگرانی در مورد جزئیات کوچک که در بلند مدت مهم نیستند، امروز و فردا نکنید. هیچوقت زمان مناسب فرا نمی رسد، پس هر جا هستید و با هر امکاناتی که دارید کار را شروع کنید. در طول مسیر نقایص رفع خواهند شد.

اصلاً شکایت نکنید

گله و شکایت شما را به جایی نمی رساند. ساده است. اگر مثبت فکر کنید و مثبت صحبت کنید، چیزهای مثبت برای شما اتفاق می افتد. نیمه پر لیوان را ببینید. سطوح خوش بینی و بدبینی مستقیماً با سلامت کل ذهن و بدن شما مرتبط است.

خیلی چیزهای به شما مربوط نیست

رئیس مضطرب شما به فکر اخراج شما نیست. راننده اتوبوس به کراوات شما نمیخندد. آن‌ها مشکلات خود را دارند و به آن مسائل فکر می کنند نه به شما. وقتی در می یابید که این مسائل به شما مربوط نمی شود، بسیار شادتر خواهید بود.

تقسیم کار کنید

مطمئنا شما مسئولیت‌هایی دارید. اما، به این معنا نیست که باید هر چالش و مدیریت خرد کارکنان خود را بپذیرید. محول کردن کار را یاد بگیرید. پرسشی که باید از خود بپرسید این نیست که «چگونه می‌توانم آن را انجام دهم»، بلکه باید بپرسید «چگونه باید به مؤثرترین روش ممکن انجام شود».

تشکیل جلسه الویت شما نباشد

هرگز جلسه نگذارید مگر این که کسی درخواست کتبی برای بررسی ‌دهد. جلسات دیر شروع می شوند، مدت زیادی طول می کشند و به ندرت مثمرثمر هستند.. همیشه بهتر است که در طول روز با افراد مهم ارتباط داشته باشید. هر گاه از شما خواستند در جلسه ای شرکت کنید، درخواست دستور جلسه مفصل کنید. اگر اهمیت مشخصی برای شما نداشت یا فایده‌ای برای جلسه نداشتید، اصلاً وقت خود را تلف نکنید.

فهرست تهیه کنید

همه کارهای خود را در تقویم بنویسید. وارد کردن کارها در جدول زمانی، بازدهی شما را بسیار افزایش خواهد داد. زمان لازم برای برنامه ریزی زمانی خود اختصاص دهید و طبق آن عمل کنید. با انجام توصیه هایی که ذکر شد پس از چند هفته اولین نشانه های تغییرات مثبت را مشاهده خواهید کرد.

» با عضویت در سایت آخرین اخبار را در ایمیل خود ببینید!
عضویت در خبرنامه» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *