نظرسنجی
روند کاهش شاخص بورس تا کجا ادامه پیدا خواهد کرد؟


سی خبر برتر امروز ایران و جهان
ساعت ۱۷:۵۳ - ۱۳۹۱/۱۲/۲۷کد خبر: ۵۸۰۱

هرچه زودتر سرمایه‌گذاری را آغاز کنید

جهان‌سهم_ پیش از ازدواج معمولا آموزشی درباره مدیریت مالی به افراد داده نمی‌شود درحالیکه داشتن مهارت و دانش لازم برای مدیریت پول و برنامه ریزی برای دوران بازنشستگی جزء مهمترین مهارت‌های زندگی است. بویژه زوج‌های جوان که در آغاز مسیری طولانی هستند باید این مهارت و دانش را کسب کنند در غیر اینصورت با مشکلات مالی گوناگون مواجه خواهند شد.

بسیار ضروری است از همان ابتدا برنامه‌ریزی درست در این زمینه صورت گیرد. همزمان با گذشت زمان درآمد و هزینه‌های زندگی افزایش می‌یابد اما در سالخوردگی درآمدها کاهش و هزینه‌ها به حداکثر می‌رسند. در ادامه به برخی نکات مهم در باره روش صحیح رفتار با پول اشاره می‌کنیم.

ضرورت سرمایه‌گذاری. از همان ابتدای زندگی بخشی هر چند کوچک از درآمد خود را صرف سرمایه‌گذاری کنید. اگر مایل نیستید ریسک بپذیرید در اوراق مشارکت یا بیمه عمر سرمایه‌گذاری کنید. خیلی مهم است که هر دو نفر شما وارد این نوع سرمایه‌گذاری شوید.

صرفه جویی را فراموش نکنید. اکثر زوج‌های جوان بیش از حد هزینه می‌کنند و توجهی به صرفه‌جویی ندارند زیرا معتقدند باید از زندگی لذت برد یا فعلا برای صرفه جویی زود است. به یاد داشته باشید که زندگی شما ویژگی‌های خاص خود را دارد و شما باید طبق اهداف مالی خود بودجه‌بندی کنید. حتی اگر ثروتی بی حساب داشته باشید اگر صرفه جویی نکنید همه آن را خیلی زود از دست خواهید داد.

بودجه بندی. ضروری است زوج‌های جوان درآمدها و هزینه‌های خود را ثبت کرده و زیر نظر داشته باشند تا هزینه‌ها از کنترل خارج نشوند. درآمدهای خود را باید صرف هزینه‌های جاری، پس انداز و سرمایه‌گذاری برای دوران بازنشستگی کنید. به یاد داشته باشید که بیماری خبر نمی‌کند، پس از مدتی دارای فرزند می‌شوید، او به سرعت رشد می‌کند و هزینه تحصیل او و دیگر هزینه‌ها به شدت افزایش می‌یابند.

با نگاه بلند مدت سرمایه‌گذاری کنید. زوج‌های جوان سال‌های زیادی را برای سرمایه‌گذاری و پس انداز پیش رو دارند بنابراین می‌توانند ریسک بالاتری بپذیرند. در این حالت معمولا سود بالاتری نیز نصیب آنها خواهد شد. در همان چند ماه اول آغاز زندگی مشترک، برنامه ریزی مالی را انجام دهید و اهداف کلان خود را تعیین کنید. خرید خانه، عوض کردن اتومبیل، بچه دار شدن و ... از جمله مهمترین این اهداف هستند. پس از تعیین اهداف، هزینه هر یک و برنامه تامین این هزینه را تدوین کنید.

ناامید نباشید. برخی افراد تصور می‌کنند برای پس انداز باید درآمدی بالا داشته باشند اما چنین نیست. هر ماه 5 تا 10 درصد درآمد خود را صرف پس انداز برای دوران بازنشستگی کنید. این کار می‌تواند به صورت خرید بیمه عمر یا اوراق مشارکت باشد. بیمه‌های عمر معمولا دارای پوشش برخی بیماری هم هستند.

» با عضویت در سایت آخرین اخبار را در ایمیل خود ببینید!
عضویت در خبرنامه

خبرهای مرتبط:» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *