نظرسنجی
روند کاهش شاخص بورس تا کجا ادامه پیدا خواهد کرد؟


سی خبر برتر امروز ایران و جهان
ساعت ۲۰:۲۳ - ۱۳۹۶/۱۲/۱۲کد خبر: ۵۹۲۳۶

شش تکنیک معجزه آسا برای مدیریت زمان

جهان سهم _ کارآفرینی یک وضعیت ذهنی است که شامل بسیاری از منش های شخصیتی و حرفه ای است. توانایی شروع، اجرا، رشد و هدایت یک کسب و کار مستلزم تحقیق، تشکیل شبکه، برنامه ریزی، استراتژی تجاری، بازاریابی، فروش و تعدادی فعالیت مرتبط است در نتیجه کار آفرین ها مجبور هستند به وظایف مختلف بپردازند، به تلفن ها پاسخ ..

دهند، در جلسات گوناگون شرکت کنند و بسیار مراقب باشند این وظایف به بهترین شکل انجام شوند. در این مسیر مدیریت زمان یک ضرورت است و در بلند مدت بسیار سودمند خواهد بود. میزان بالای فعالیت های شغلی، استرس و رشد کند فعالیت ها ممکن است سبب ناامیدی و خستگی شود. تحقیقات نشان می دهد داشتن مهارت مدیریت زمان از خستگی می کاهد و سبب رشد سریع فعالیت ها و تحقق تعداد بیشتری از اهداف می شود. در ادامه به برخی از این تکنیک های اشاره می کنیم البته باید این تکنیک ها به اجرا گذاشته شود زیرا دانستن کافی نیست.

هر وظیفه را به بخش های کوچک تقسیم کنید. یک کار بسیار مهم، ساده سازی وظیفه است. یکی از مهارت ها در مدیریت زمان عادت به تقسیم هر وظیفه به بخش‌های کوچک است. به این شکل ذهن راحت‌تر می تواند به موضوع بپردازد. مواجهه با یک وظیفه بزرگ و سبب هراس می شود و واکنش طبیعی به این هراس، آغاز نکردن فعالیت است.

سیستم اولویت بندی ایجاد کنید. اولویت های هر شرکت با شرکت دیگر متفاوت است و تعیین اولویت ها بر مبنای مهلت انجام کار، تاثیر هر فعالیت و .. صورت می گیرد. اما اغلب ما به فعالیت هایی که در بلندمدت بسیار سودمند هستند توجه کمتری داریم. معمولا به ضرورت های فوری توجه بیشتری می شود. کارآفرین ها هم باید به اولویت های کوتاه مدت توجه داشته باشند و هم ضرورت های بلند مدت. این دو باید با هم سازگار باشند. بدین معنا که کارهای روزانه و هفتگی باید به تحقق اهداف بلندمدت منجر شود. البته برخی کارهای ضروری روزانه ممکن است ربطی به برنامه های بلندمدت نداشته باشد.

با یک کار ساده شروع کنید. ناتوانی در تکمیل یک وظیفه بزرگ و پیچیده در طول یک روز، انگیزه شما را کاهش می دهد و اجازه نمی دهد شما شاهد پیشرفت در برنامه هفتگی خود باشید. یک راه خوب این است که روز را با انجام یک کار ساده که سریع انجام می شود و به شما انگیزه می‌دهد آغاز کنید. به این شکل انجام کارهای بعدی راحت تر خواهد بود و در طول روز بهره وری بالاتری خواهید داشت.

یک نقشه راه بلند مدت ترسیم کنید. یکی از کارهای تکراری که تداوم کارهای معمول را مختل می کند برنامه ریزی است. این طبیعی است که در طول هفته اهداف جدید نمایان شود اما داشتن برنامه بلند مدت به شما کمک می کند بهتر تمرکز کنید و بفهمید آیا وظایف و اهداف جدید با اهداف بلندمدت سازگار هستند یا نه. برنامه تجاری خود را بررسی کنید و تعیین کنید برای یک تا سه سال آینده چه اهداف مهمی دارید. برای هر ماه یا فصل اهدافی تعیین کنید. فهرست فعالیت های تکراری خود مانند تولید محتوا، حضور در رسانه های اجتماعی، ملاقات با شرکا و فعالان تجاری و مدیران شرکت ها را بنویسید. از طریق تعریف وظایف شناخته شده که انجام آنها برای موفقیت تان در آینده ضروری است می توانید میزان پیشرفت خود را اندازه گیری کنید. بدین شکل همچنین تصویری روشن تر از روند کارها و پیشرفت به سمت هدف خواهید داشت.

بطور مرتب کارها را رها کنید و به تفکر بپردازید. کارآفرین های موفق عمدتا درباره کسب و کار به تفکرد و ارزیابی می پردازند و کمتر خود را مشغول جزئیات می کنند. اگر بیش از حد مشغول جزئیات کارهای روزانه شوید تصویر کلی یعنی هدف را از دست خواهید داد. چند وقت یکبار کار را تعطیل کنید و به ارزیابی مسیر حرکت، میزان پیشرفت و تصویر بزرگ پردازید. از محیط کار خارج شوید، قدم بزنید و لحظاتی به هیچ چیز فکر نکنید. با این کار همچنین به ایده های جدید دست پیدا خواهید کرد.

همواره استراتژی خود را بهبود بخشید. هر چقدر هم که استراتژی شما خوب تدوین شده باشد همواره امکان بهتر کردن آن وجود دارد. برای یک کار آفرین، آموختن هرگز پایان نمی یابد، چه در حوزه فعالیت‌های شغلی و چه در زندگی شخصی. به وظایفی که وقت و انرژی بیش از حد زیاد از شما می گیرند دقت کنید و راهی بیابید تا این وظایف را با کارایی و اثربخشی بیشتر انجام دهید.

موفق باشید!

» با عضویت در سایت آخرین اخبار را در ایمیل خود ببینید!
عضویت در خبرنامه» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *