نظرسنجی
روند کاهش شاخص بورس تا کجا ادامه پیدا خواهد کرد؟


سی خبر برتر امروز ایران و جهان
ساعت ۱۱:۳۸ - ۱۳۹۷/۲/۲۳کد خبر: ۶۱۶۵۰

۱۰ عادت یک درصد ثروتمندترین انسان های جهان

جهان سهم _ این یک واقعیت است که یک درصد جمعیت جهان بیش از ۸۰ درصد ثروت دنیا را در تملک دارد و به دلایل مختلف، این یک درصد همواره آن میزان عظیم ثروت را در اختیار خود نگه می دارد. بسیاری از افراد که جزء ۹۹ درصد باقی جمعیت جهان هستند به ثروتمندان نگاه مثبت ندارند و آنها را افرادی می دانند که بدون دلایل صحیح ثروتمند شده اند و از دیگران بهره کشی کرده اند. اما آیا واقعیت این است؟

یک سوال مهم: چطور آن یک درصد به این میزان ثروت دست یافته اند؟ مسلما عده ای از آنها از بدو تولید در جایگاهی مناسب قرار داشته اند و نیز عده ای شانس آورده اند. اما تحقیقاتی که طی سه سال و با مصاحبه با 233 ثروتمند و 128 فقیر انجام شده نشان می دهد بسیاری از ثروتمندترین افراد جهان عادات شغلی و شخصی مشترکی دارند که به آنها در رسیدن جایگاه کنونی شان کمک کرده است.

در ادامه به برخی از مهمترین این عادات اشاره می کنیم.

آنها هر روز مطالعه می کنند. تقریبا 90 درصد از تروتمندترین افراد در مصاحبه اعلام کرند هر روز حداقل 30 دقیقه مطالعه می کنند. آنها مطالعه می کنند زیرا می دانند دانستن یک ابزار موفقیت و ثروتمند شدن است. شما هرچه در حوزه فعالیت شغلی یا صنعتی که مشغول فعالیت در آن هستید دانش بیشتری داشته باشید برای کسانی که خدمات تان را به آنها ارائه می دهید ارزشمند تر خواهید بود.

آنها خودآگاهانه تمرین می کنند. تقریباً دو سوم ثروتمندان در این تحقیق اعلام کردند هر روز دو ساعت یا بیشتر به تمرین در یک حوزه مورد علاقه خود می پردازند. تمرین خودآگاه یعنی تمرین با آگاهی و با اراده در یک زمینه خاص انجام می شود تا در آن زمینه مهارتی ویژه بوجود آید. همه ما در زمینه های مختلف تمرین می کنیم که ممکن است به شکل ناخودآگاه باشد اما اکثر ثروتمندان به شکل خودآگاه تمرین می کنند تا بر عمق مهارت خود بیافزایند.

آنها اهداف بلندمدت دارند. ۷۰ درصد ثروتمندان در مصاحبه یاد شده اعلام کردند اهداف یا رویاهای بلند مدت دارند. این یک تفاوت بسیار مهم بین یک درصد ثروتمندترین افراد جهان و ۹۹ درصد بقیه مردم دنیا است. دنبال کردن اهداف بزرگ شانس تحقق آنها را افزایش می دهد. اکثر ثروتمندان خوش شانس هستند اما این شانس خوب را خود ایجاد کرده اند.

آنها بر اهداف روزانه تمرکز می کنند. تقریباً دو سوم از ثروتمندان یاد شده اهداف روزانه دارند که بر انجام آنها تمرکز می کنند. اهداف روزانه در راستای اهداف بلندمدت هستند و شما با تحقق بخشیدن به آنها، هر روز قدمی به اهداف بلندمدت نزدیک می شوید.

آنها پس انداز می کنند. حدود ۹۴ درصد ثروتمندان اعلام کردند ۲۰ درصد یا مقدار بیشتری از درآمد خود را پس انداز می کنند. در واقع آنها صرف نظر از میزان درآمد یا ثروتی که دارند پس انداز کردن را ادامه می دهند.

آنها مراقب هزینه های شان هستند. بیش از دو سوم ثروتمندان هنگام هزینه کردن بسیار عاقلانه رفتار می‌کنند نه احساسی. آنها اغلب باکیفیت‌ترین کالاها را با پایین ترین قیمت ممکن خریداری می کنند. این کار مستلزم مطالعه، صبر و مهارت به تعویق انداختن لذات آنی است.

آنها با ثروتمندان یکدیگر در ارتباط هستند. بیش از دو سوم ثروتمندان در این تحقیق اعلام کردند روابطی با دیگر افراد موفق و ثروتمند دارند که بسیاری از آنها جزو همان یک درصد ثروتمند ترین ها هستند.

آنها سحرخیز هستند. تقریباً نیمی از ثروتمندان در مصاحبه یاد شده گفتند ۳ ساعت یا بیشتر، قبل از شروع کار روزانه از خواب برمی‌خیزند تا وقت کافی برای رویاپردازی، برنامه ریزی روزانه و یافتن روش های بهتر کار داشته باشند.

آنها در محل کار خود تصمیم گیرنده اصلی هستند. بیش از ۹۰ درصد ثروتمندان در محیط کار خود تصمیم گیرنده اصلی هستند. اگر مایلید زندگی تان را در کنترل داشته باشید باید تصمیم‌گیری کنید.

آنها کاری را انجام می دهند که به آن علاقه دارند. تقریباً ۹۰ درصد ثروتمندان به شغل خود علاقه مند هستند به همین دلیل انرژی و وقت بیشتری صرف آن می کنند، برای بهتر انجام دادن آن مطالعه می کنند و مهارت کسب می کنند.

 

اکثر انسان ها مایلند ثروتمند باشند اما حاضر نیستند بهای آن را بپردازند. آن یک درصد ثروتمندترین ها به دلیل آنکه حاضرند بهای موفقیت شان را بپردازند در این جایگاه قرار گرفته اند.

» با عضویت در سایت آخرین اخبار را در ایمیل خود ببینید!
عضویت در خبرنامه» نظرات بینندگان
» ناشناسساعت ۱۴:۱۱ - ۳۰/۲/۱۳۹۷
جالب بود
» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *