نظرسنجی
روند کاهش شاخص بورس تا کجا ادامه پیدا خواهد کرد؟


سی خبر برتر امروز ایران و جهان
ساعت ۱۷:۱۸ - ۱۳۹۷/۴/۲۸کد خبر: ۶۴۱۸۹

کدام شرکت سود سهامش را اینترنتی پرداخت می‌کند؟

مدیرعامل شرکت سپرده‌گذاری مرکزی و تسویه وجوه می‌گوید برای اولین بار و به صورت پایلوت مجمع سهامداران این شرکت امسال به صورت اینترنتی برگزار خواهد شد او می گوید در حال حاضر فقط سود شرکت فرابورس ایران است که به صورت اینترنتی به حساب سهامدارانش واریز می‌شود.

سین فهیمی در گفت‌وگو با ایسنا در پاسخ به اینکه کدام شرکت‌ها قرار است از طریق سامانه سجام (سامانه جامع ثبت اطلاعات مشتریان) مجمع سهامداران خود را به صورت الکترونیک برگزار کنند، گفت: بر اساس برنامه‌ریزی‌هایی که انجام شده، امسال شرکت سپرده‌گذاری مرکزی و تسویه وجوه (سمات) به صورت پایلوت مجمع خود را به صورت الکترونیک برگزار می‌کنند.

وی توضیح داد: تعداد کمی از شرکت‌ها نیز اعلام آمادگی کردند که مجمع سهامدارانشان به صورت الکترونیک برگزار شود، اما ما در سال‌های آینده سامانه و فرآیندها را برای برگزاری مجامع الکترونیک آماده می‌کنیم تا از ابتدای سال ۱۳۹۸ تمام ناشران بتوانند مجامع خود را به صورت الکترونیک برگزار کنند.

مدیرعامل شرکت سپرده‌گذاری مرکزی و تسویه وجوه در پاسخ به اینکه در حال حاضر سهامداران کدام شرکت‌ها می‌توانند به صورت الکترونیک سود سهام خود را از شرکت سپرده‌گذاری دریافت کنند، گفت: این امکان همین الان برای شرکت فراهم است. اگر شرکتی که درصد قابل قبولی از سهامدارانش در سامانه سجام ثبت نام کرده باشند و این اتفاق مورد قبول مدیران آن شرکت نیز باشد، این امکان وجود دارد که سود آنها به صورت متمرکز و در لحظه به محض اینکه به حساب شرکت سپرده‌گذاری مرکزی واریز شد، به حساب سهامداران واریز شود.

فهیمی در پاسخ به اینکه سود کدام شرکت‌ها امسال به صورت الکترونیک پرداخت می شود، توضیح داد: از بین شرکت‌ها تنها سهامداران فرابورس ایران سود خود را به صورت الکترونیک دریافت کرده‌اند، اما امیدواریم باقی شرکت‌ها نیز از این امکان استفاده کنند.

وی در پاسخ به اینکه آیا تعداد ناشرانی که در سامانه سجام ثبت نام کرده‌اند، قابل قبول است، گفت: بعد از برگزاری همایشی که با حضور ناشران بورسی برگزار شد، این آمار بالا رفته است. اما عدد دقیقی در حال حاضر نمی‌توانم بیان کنم.

لازم به توضیح است که شرکت سپرده گذاری مرکزی اعلام کرده که از طریق سامانه جامع ثبت اطلاعات مشتریان (سجام) می‌خواهد کلیه اطلاعات سهامداران  و ناشران را به‌صورت یکپارچه ثبت کند.

» با عضویت در سایت آخرین اخبار را در ایمیل خود ببینید!
عضویت در خبرنامه» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *