نظرسنجی
روند کاهش شاخص بورس تا کجا ادامه پیدا خواهد کرد؟


سی خبر برتر امروز ایران و جهان
ساعت ۱۸:۲۳ - ۱۳۹۷/۴/۳۱کد خبر: ۶۴۲۱۵

تفاوت اصلی شرکت های موفق و ناموفق چیست؟

جهان سهم _ شروع کسب و کار شخصی بسیار هیجان انگیز است بویژه اگر در ذهن خود کسب و کارهای موفق نظیر گوگل و آمازون را تصور کنید اما واقعیت این است که ۲۰ درصد شرکت های کوچک در سال اول فعالیت و ۵۰ درصد دیگر تا سال پنجم فعالیت شان از بین می روند. اما تفاوت ۳۰ درصدی که در بازار باقی می مانند و آن ۷۰ درصد در چیست؟

مارک کوبان، کارآفرین موفق مستقر در ایالت دالاس می گوید: "عادات کاری، عامل اصلی موفقیت یا شکست است. در واقع دلیل اصلی شکست، ناتوانی در انجام اقدامات ضروری است. هنگامی که کاری را در حوزه ای راه می اندازید مسلماً با رقابتی سخت مواجه خواهید شد و به افرادی بر می خورید که آن حوزه را به خوبی شما، اگر نه بهتر، می‌شناسند. حال وظیفه شما این است که به خود آموزش دهید و آگاهی تان را به سطح بالاتر از رقبای تان برسانید. اگر وارد یک محیط رقابتی شوید و رقبا بیش از شما از آن کسب و کار بدانند و شما آگاهی خود را درباره کسب و کار و مشتری ها به بالاتر از آگاهی آنها نرسانید شکست خواهید خورد."

اکثر افراد این واقعیت ساده را در نظر نمی گیرند و شکست می خورند. در واقع آنها نمی آموزند و سخت تلاش نمی کنند. آقای کوبان موفقیتش را حاصل سخت کوشی خود می داند. او پس از دانشگاه در یک آپارتمان با ۵ همخانه زندگی می کرد و روی زمین می خوابید. در آن دوره شرکت مایکروسولوشنز را در حوزه سخت افزار و نرم افزار تاسیس کرد و اطلاعات خود را در زمینه های مختلف فناوری به روز نگه داشت.

او می‌گوید: "هر مطلبی که درباره رایانه، شبکه و غیره وجود داشت می خواندم طوری که همواره از همه رقبا دانش بیشتری داشتم. کتاب و مجله می خواندم و در کنفرانس ها مرتبط با کارم شرکت می کردم تا شهرت پیدا کنم."

سخت‌کوشی او در نهایت نتیجه داد. او در سال ۱۹۹۰ شرکت مایکروسولوشنز را 6 میلیون دلار فروخت. بنا به اعلام مجله فوربس ثروت او اکنون 3.7 میلیارد دلار است.

آقای کوبان می گوید: "برای موفقیت، تلاش شما بیش از هر عامل دیگری از جمله اشتیاق، پول یا ارتباط، موثر است. شناخت بازار و رقبا به شما کمک می کند بر رقبا غلبه کنید و در اوج بازار قرار گیرید."

ممکن است بگویید موانع بسیار بزرگ در برابر شرکت ها قرار دارد و صرفا با تلاش نمی توان به موفقیت رسید. این ادعا در بسیاری از موارد درست است اما تلاش یک شرط لازم برای موفقیت است بویژه کسب آگاهی بالاتر از رقبا در باره بازار و مشتری ها و حرکت مستمر در مسیر بهبود خدمات شانس موفقیت شما را بالا می برد.

» با عضویت در سایت آخرین اخبار را در ایمیل خود ببینید!
عضویت در خبرنامه» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *