نظرسنجی
روند کاهش شاخص بورس تا کجا ادامه پیدا خواهد کرد؟


سی خبر برتر امروز ایران و جهان
ساعت ۱۷:۴۱ - ۱۳۹۷/۵/۱۳کد خبر: ۶۴۳۰۷

صف‌های خرید پایدار در بورس تهران از بین رفت

برخلاف هفته گذشته، بورس تهران امروز با هیجان کمتری روبه‌رو بود، هرچند که نوسانات شاخص کل با فرازوفرودهای زیادی همراه بود. صف‌های خرید بورس پایدار آنچنان در دادوستدهای امروز دیده نمی‌شد.

امروز نوسانات قیمت‌ها در بورس اوراق بهادار تهران نسبت به هفته گذشته کمتر شد و دیگر شاهد افزایش قیمت‌ها و صف‌های خرید یا فروش غیرمعمول نبودیم.

شاخص کل بازده نقدی و قیمتی بورس اوراق بهادار تهران ۴۰۱ واحد رشد کرد و به رقم ۱۲۴ هزار و ۳۵۲ رسید، اما شاخص کل هم وزن با ۱۵۳ واحد افت تا رقم ۱۸ هزار و ۷۸۳ پایین رفت.

شاخص آزاد شناور با ۸۴ واحد افت تا رقم ۱۳۲ هزار و ۹۴۵ کاهش یافت و شاخص بازار اول با ۱۱۲ واحد افت به رقم ۹۰ هزار و ۲۵۰ واحدی رسید، اما شاخص بازار دوم با ۲۷۴۸ واحد افزایش تا رقم ۲۵۴ هزار و ۱۶۱ بالا رفت.

پتروشیمی پارس، گسترش نفت و گاز پارسیان و پتروشیمی جم هر یک به ترتیب با ۲۱۰، ۱۴۵ و ۱۲۶ واحد تاثیر افزاینده سعی کردند شاخص‌های بازار را تقویت کنند، اما در طرف مقابل پتروشیمی پردیس، گروه مدیریت سرمایه‌گذاری امید و توسعه معادن و فلزات هر یک به ترتیب با ۷۲، ۷۲ و ۶۹ واحد تاثیر کاهنده سعی کردند شاخص بازار را کاهش دهند.

در گروه محصولات شیمیایی نیمی از نمادها با افزایش قیمت پایانی روبه‌رو شدند، اما تعداد زیادی نیز کاهش قیمت را تجربه کردند و حتی تا نزدیکی پنج درصد با افت قیمت روبه‌رو شدند. در برخی از نمادهای تاثیرگذار این گروه از جمله گسترش نفت و گاز پارسیان صف خرید همچنان دیده می‌شد.

در گروه استخراج کانه‌های فلزی روند تغییر قیمت‌ها برخلاف هفته گذشته کاهشی بود. در این گروه ۹۴ میلیون سهم به ارزش ۳۴ میلیارد تومان مورد دادوستد واقع شد. خودرویی‌ها امروز یک دست افت کردند و بیشتر نمادهای آن شاهد کاهش قیمت بیش از سه درصد بودند.

در برخی گروه‌های فرآورده‌های نفتی همچون نفت پارس امروز صف فروش مشاهده شد. نوسان قیمت‌ها در این گروه در برخی از نمادها افزایشی و در برخی کاهشی بود. در عین حال در گروه بانک‌ها و موسسات اعتباری تمام نمادها یکدست با افت قیمت روبه‌رو شدند.

در عین حال در گروه سیمان، آهک و گچ به جز معدود نمادهایی مابقی با افت یکدست قیمت‌ها روبه‌رو شدند. حجم معاملات این گروه به ۲۵ میلیون سهم به ارزش حدود سه میلیارد تومان رسید. ارزش معاملات بورس تهران به رقم ۷۰۸ میلیارد تومان رسید که این رقم ناشی از دست به دست شدن ۱.۹ میلیارد سهم و اوراق مالی طی ۱۲۸ هزار و ۷۶۸ نوبت است.

آیفکس نیز امروز ۹.۴۷ واحد افت کرد و به رقم ۱۴۱۹ رسید. ارزش معاملات فرابورس ایران به رقم ۵۱۱ میلیارد تومان رسید که این رقم ناشی از دست به دست شدن ۷۳ میلیون سهم و اوراق مالی طی ۶۵ هزار و ۹۵۳ نوبت دادوستد بود.

» با عضویت در سایت آخرین اخبار را در ایمیل خود ببینید!
عضویت در خبرنامه» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *