نظرسنجی
روند کاهش شاخص بورس تا کجا ادامه پیدا خواهد کرد؟


سی خبر برتر امروز ایران و جهان
ساعت ۱۱:۱ - ۱۳۹۷/۷/۳۰کد خبر: ۶۴۹۹۱

ثروتمندان چه کارهایی انجام نمی دهند؟

جهان سهم_ درباره آنچه ثروتمندترین افراد انجام می دهند مقالات بسیار منتشر شده اما ضروریست بدانیم آنها چه کارهایی را انجام نمی دهند. در واقع انجام ندادن بعضی از کارها همان اهمیتی را دارد که انجام دادن برخی دیگر از کارها. در ادامه به نام ۱۹ کاری که ثروتمندان و موفق ترین افراد انجام نمی دهند اشاره می کنیم.

آنها هرگز در یک سطح باقی نمی مانند. اگر مایلید ثروتمند شوید نباید از وضعیت کنونی تان راضی باشید و باید پیوسته اهداف بزرگتر تعیین کنید. تمامی کسانی که وارد کسب و کار می شوند باید همواره به رشد آن فکر کنند و فعالیت های خود را از جهات مختلف گسترش دهند.

آنها هرگز بخل نمی ورزند. ثروتمندان بخشی از ثروت خود را می بخشند. خانم رولینگ، نویسنده کتاب های هری پاتر و نخستین نویسنده میلیاردر، در سال ۲۰۱۱ بخشی از ثروت خود را به نیازمندان اختصاص داد زیرا طعم فقر را چشیده بود. بخیل بودن ممکن است برای مدتی سبب شود ثروت تان کم نشود اما در بلندمدت به شما کمک نمی کند احساس خوبی داشته باشید.

آنها هرگز بدون راهنما حرکت نمی کنند. درست است که ثروتمندان به دلیل داشتن یک ایده خلاقانه یا تلاش زیاد در این جایگاه قرار گرفته اند اما به ندرت پیش می آید که تمام موفقیت حاصل تلاش هایی یک نفر باشد. در اغلب موارد یک تیم یا راهنما در پس تمامی موفقیت ها وجود دارد. در یک نظرسنجی مشخص شدن ۹۳ درصد ثروتمندان موفقیت هایشان را مدیون یک راهنما بوده اند.

آنها صرفاً بر پول تمرکز نمی‌کنند. بین داشتن اهداف بزرگ و حریص بودن فاصله ای بزرگ وجود دارد. تمرکز بر پول می‌تواند شما را پولدار تر کند اما در بلند مدت سبب احساس شادی شما نمی‌شود. کلید موفقیت واقعی، انجام کاری است که به آن عشق می ورزید و به شما هیجان و انگیزه درونی می‌دهد. تمرکز بر ثروت شادمانی را از شما می گیرد. بهترین حالت، ثروتمند شدن از طریق کاری است که به آن عشق می ورزید.

آنها هرگز از شغل شان متنفر نیستند. دلیلی وجود دارد که افراد ثروتمند آنچه را دوست دارند انجام می دهند. تحقیقات نشان می‌دهد ۸۶ درصد افرادی که به کارشان علاقه مند بوده اند ثروت قابل ملاحظه داشتند و ۷ درصد کسانی که به شکل شان عشق می ورزیدند دو برابر آن ۸۶ درصد ثروت داشتند و تنها ۱۲ سال طول کشیده بود که به چنین ثروت بزرگی دست پیدا کنند.

آنها هرگز به چیزی به نام سرنوشت اعتقاد ندارند. در لاتاری مسلماً شانس نقشی بزرگ دارد اما اکثر ثروتمندان معتقدند ثروتمند شدن حاصل تلاش سخت است. تنها ۱۰ درصد ثروتمندان به سرنوشت معتقدند در حالی که ۹۰ درصد فقرا معتقدند سرنوشت بر زندگی آنها حاکم است. اگر می خواهید ثروتمند و موفق شوید به خود و توانایی‌هایتان باور داشته باشید.

آنها هرگز خیلی تلویزیون نگاه نمی کنند. ثروتمند شدن حاصل پای تلویزیون نشستن نیست. نظرسنجی ها نشان می دهد ۷۰ درصد ثروتمندان روزانه کمتر از یک ساعت تلویزیون نگاه می کنند. آنها به جای هدر دادن وقت خود پای تلویزیون، وقت شان را به مطالعه در حوزه مورد علاقه شان و متخصص شدن در آن اختصاص می دهند. این کلید مهم موفقیت است.

آنها هرگز بدون فهرست کارهای ضروری روز را شروع نمی کنند. خارج شدن از مسیر فعالیت های ضروری یک دام بزرگ است که سبب شکست می شود. باید وظیفه محور باقی بمانید و راه درست آن این است که هر روز طبق فهرست عمل کنید. اکثر ثروتمندان طبق چنین فهرستی رفتار می کنند و اجازه نمی دهند عوامل مختلف آنها را از مسیر منحرف کند. همه ما به اندازه کافی وقت برای انجام هر کاری داریم اما برای انجام تمام کارها نه. فهرست اقدامات ضروری، شما را در انجام آنچه به هدف نزدیکتر تان می کند یاری می رساند.

آنها در برابر وسوسه تعیین هدف مقاومت نمی کنند. ثروتمندان با استفاده از فهرست کارهای ضروری در مسیر رسیدن به اهداف باقی می مانند اما همه آنها اهداف بلندمدت دارند تا انگیزه شان حفظ شود و نیز بر مبنای این اهداف است که کارهای روزانه و هفتگی خود را تدوین می کنند. ۷۰ درصد ثروتمندان هر سال حداقل یک هدف مهم را دنبال می کنند و هر روز برای تحقق آن اقداماتی انجام می دهند.

پایان بخش نخست

» با عضویت در سایت آخرین اخبار را در ایمیل خود ببینید!
عضویت در خبرنامه» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *