نظرسنجی
روند کاهش شاخص بورس تا کجا ادامه پیدا خواهد کرد؟


سی خبر برتر امروز ایران و جهان
ساعت ۱۳:۳۵ - ۱۳۹۷/۸/۱۳کد خبر: ۶۵۰۹۰

ثروتمندان چه کارهایی انجام نمی دهند؟ قسمت دوم

جهان سهم _ در بخش نخست مطلب حاضر، به چند کاری که ثروتمندان انجام نمی دهند اشاره شد. انجام ندادن برخی کارها به همان اندازه مهم است که انجام دادن برخی امور. اگر مایلید در مسیر موفقیت و ثروت قدم بردارید و به گونه ای متفاوت با گذشته زندگی کنید ضروری است بدانید چه کارهایی شما را از مسیر خارج می کند. در ادامه به دیگر کارهایی که ..

ثروتمندان انجام نمی دهند اشاره شده است.

آنها هرگز اجازه نمی دهند ترس بر ایشان غلبه کند. در تمامی سخنرانی های انگیزشی به حاضران گفته می شود که ترس دشمن همه ماست و اجازه نمی دهد از تمام توانایی های مان استفاده کنیم و زندگی شاد داشته باشیم. ترس همچنین از ثروتمند شدن شما جلوگیری می کند. ثروت به شما امکان می‌دهد ریسک کنید و ریسک معقول زمینه را برای کسب ثروت فراهم می کند.

آنها هرگز اجازه نمی دهند احساسات مانع شان شود. هنگامی که فرد اجازه می دهد احساسات بر عقل غلبه کند نیمی از مغز تعطیل می شود. در واقع هنگامی که احساسات چه خوب و چه بد، شدت پیدا می کند بخش جلویی مغز از کار می افتد. این رویداد بویژه هنگامی که شکست می خورید یا با مانع مواجه می شوید بسیار مضر است زیرا در چنین مواقعی شما به تمامی قدرت مغز خود نیاز دارید.

آنها هرگز همراه جریان نمی روند. همراه شدن با جمع شما را به موفقیت نخواهد رساند و به گفته ریچارد برانسون، برای موفقیت و ثروتمند شدن لازم است عادت های مفید کسب کنید و عادت‌های زیان بخش را کنار بگذارید. با دقت در زندگی افراد موفق و ثروتمند می توانید نکات بسیار مهم بیاموزید و متوجه شوید آنها چه ویژگی ها و عادت هایی دارند که با عادت های افراد معمولی متفاوت است و موجب رسیدن آنها به جایگاه کنونی شان شده است. اگر همراه جریان بروید به همان جایی می رسید که دیگران رسیده اند.

آنها هرگز غذای ناسالم نمی خورند. آنچه ما می خوریم تاثیر بسیار بزرگ بر جسم و رفتار ما دارد و غذاهای ناسالم انرژی ما را کاهش می دهند و در بلند‌مدت سلامت را به خطر می‌اندازند. تونی رابینز معتقد است مغز دچار خستگی به ایده‌های بزرگ نمی رسد و خوردن غذای سالم کلید فعالیت کافی و زیاد است.

آنها هرگز ورزش را کنار نمی گذارند. اثبات شده که ورزش مغز و بدن را در وضعیت مناسب قرار می دهد و انرژی را بالا می برد. ورزش همچنین اعتماد به نفس شما را برای حل مشکلات و حرکت در مسیر تحقق اهداف بیشتر می کند. از سوی دیگر در بلندمدت افرادی که به طور منظم ورزش می کنند بسیار سالم تر از دیگران هستند و بهره‌وری بالاتری دارند. تحقیقات نشان می دهد این گروه از افراد درآمد بالاتری نسبت به دیگران دارند.

آنها هرگز خلاقیت را فراموش نمی کنند. بسیاری از افراد ثروتمند ذاتا خلاق هستند و ایده های بزرگ به ذهن شان می رسد اما آنها برای رسیدن به این ایده ها تلاش می کنند. بیل گیتس و ریچارد برانسون هر روز زمانی را برای تمرکز و رسیدن به ایده های جدید و ارتقاء سطح تفکر خود اختصاص می دهند. خلاقیت همیشه طبیعی و ذاتی نیست و همه ما توانایی کسب خلاقیت را داریم. باید زمانی را برای تمرکز و رسیدن به ایده های میلیون دلاری اختصاص دهید.

آنها هرگز مطالعه را ترک می کنند. اگر آموختن را کنار گذارید درک تان از جهان رشد نمی کند. درک تحولات جدید و تغییرات دنیا است که به شما کمک می کند به ایده های جدید و مناسب و راه حل های خلاقانه و موثر دست پیدا کنید. تحقیقات نشان می دهد اکثر ثروتمندان هر ماه حداقل یک کتاب غیرداستانی که در جهت بالا بردن دانش آنهاست مطالعه می کنند و تحولات مختلف جهان را دنبال می کنند.

آنها هرگز دیر نمی خوابند. به ندرت پیش می آید ایده های خوب در نیمه شب به ذهن انسان برسد اما در ابتدای صبح پس از یک خواب خوب و کامل، بهترین ایده ها در ذهن نقش می بندد و میزان بهره‌وری در اوج خود قرار دارد. نظرسنجی‌ها نشان می دهد صاحبان کسب و کارهای بزرگ سه ساعت قبل از ساعت شروع کار معمول بیدار می شوند و فعالیت ذهنی را آغاز می کنند. می توان از این فرصت برای مطالعه، نرمش، تمرکز یا نوشتن اهداف و فهرست کارهای ضروری روز استفاده کرد.

آنها هرگز خود را منزوی نمی کنند. بسیار دشوار است که در انزوا و تنهایی همه کارها ضروری را انجام دهید. افراد موفق منزوی نیستند اما درباره اینکه وقت خود را با چه کسانی بگذرانند بسیار وسواس دارند. هدف آنها برقراری ارتباط با دیگر افراد موفق و خلاق است و هنگامی که چنین فردی را پیدا کنند زمان قابل ملاحظه با آنها می گذراند.

آنها هرگز در خرج کردن زیاده روی نمی کنند. وسوسه انگیز است که به فروشگاه بروید و هرچه می خواهید بخرید اما بهتر است آنچه را که نیاز دارید بخرید نه همه آنچه را که توانایی خرید آن را دارید. تفاوتی ندارد که ثروتمند باشید یا درآمد متوسط داشته باشید، باید مراقب مخارج خود باشید. همچنین خرید اعتباری و به بدهی افتادن بسیار اشتباه است. از این پس تلاش کنید صرفا آنچه را لازم دارید با پولی که در کارت تان یا حساب بانکی تان است بخرید.

» با عضویت در سایت آخرین اخبار را در ایمیل خود ببینید!
عضویت در خبرنامه» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *