نظرسنجی
روند کاهش شاخص بورس تا کجا ادامه پیدا خواهد کرد؟


سی خبر برتر امروز ایران و جهان
ساعت ۱۸:۱۰ - ۱۳۹۷/۸/۲۲کد خبر: ۶۵۱۷۸

ثبات بازار ارزهای دیجیتالی نشانه خوبی است یا بد؟

در ماه‌های اخیر بازار ارزهای دیجیتالی رمزنگاری شده همچون بیت‌کوین از تلاطم خارج شده و همین امر بسیاری از سرمایه‌گذاران را ناامید کرده است اما به طور کلی نشانه خوبی برای بازار خواهد بود.

هفته پیش بود که تحلیلگران اعلام کردند نوسانات بیت‌کوین در طول مدت عمر ۱۰ ساله خود، هم اکنون به کمترین میزان خود رسیده است و به نظر می‌رسد به طور کلی ارزهای دیجیتالی معروفی همچون بیت‌کوین سرانجام پس از سالها تلاطم در ارزش و قیمت، به یک ثبات و آرامش نسبی رسیده و مدتهاست که بهای آن، در حدفاصل 6200 و 6800 دلار باقی مانده است که البته همین امر بسیاری از سرمایه‌گذاران را ناامید کرده چراکه آن‌ها با امید به افزایش قیمت بیت‌کوین‌های خریداری و استخراج شده خود، اقدام به سرمایه‌گذاری کرده بودند اما حالا به نظر می‌رسد که چنین اتفاقی رخ نخواهد داد.

بسیاری از کارشناسان و تحلیلگران فعال در حوزه بازار ارزهای دیجیتالی رمزپایه علت این موضوع را چنین تشریح کرده‌اند که این طور که به نظر می‌رسد بسیاری از دولت‌ها و نهادهای مختلف در کشورهای جهان درصدد خریداری و اختصاص یک ارز دیجیتالی و سرمایه گذاری در صرافی‌های مربوطه کرده‌اند که این اقدام ثبات و ارزش ارزهای دیجیتالی را به میزان قابل توجهی افرایش داده و موجب شده است که ماهیت این ارزها به طور کلی تغییر یابد. این بدان معناست که ارزهای دیجیتالی رمزنگاری شده از یک دارایی برای سرمایه‌گذاری تبدیل به یک ابزار مناسب و به روز برای انجام پرداخت و مبادلات مالی میان نهاد و کشورهای مختلف شده است.

بر اساس گزارشی که در وب سایت بیت کوین نیوز  آمده است، آنها همچنین بر این باورند که تغییر ماهیت ارزهای دیجیتالی رمزپایه و تبدیل شدن آنها به ابزاری برای پرداخت‌های مالی ، موجب ثبات ارزش آنها شده و از سقوط و صعود ناگهانی و هیجانی آنها جلوگیری می کند.

البته این خبر بسیار ناخوشایندی برای سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال به شمار می‌رود اما در حالت کلی به نفع کشورهای مختلف جهان تمام خواهد شد.

» با عضویت در سایت آخرین اخبار را در ایمیل خود ببینید!
عضویت در خبرنامه

خبرهای مرتبط:» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *