نظرسنجی
روند کاهش شاخص بورس تا کجا ادامه پیدا خواهد کرد؟


سی خبر برتر امروز ایران و جهان
ساعت ۱۷:۷ - ۱۳۹۷/۹/۱۸کد خبر: ۶۵۴۱۷

کارگران خارجی دوباره به ژاپن می‌روند

ژاپن قصد دارد به منظور تامین نیروی کار انسانی ورود کارگران خارجی به این کشور را تسهیل بخشد.

ائتلاف حاکم در دولت ژاپن تحت حمایت شینزو آبه، نخست وزیر این کشور اعلام کرده است که درصدد است قانونی را به تصویب برساند تا به واسطه آن ورود کارگران خارجی و به ژاپن و اعطای ویزای کاری به آنها برای انجام کارهای سخت و موردنیاز صنایع و بخش‌های مختلف اقتصادی در این کشور تسهیل شود.

به نظر می‌رسد که دولت ژاپن این تصمیم را به منظور تامین نیروی کار انسانی و تحت تاثیر افزایش روند پیری جمعیت در این کشور اتخاذ کرده است تا کمبود نیروی کار جوان در این کشور را جبران کند.  

بدین ترتیب در صورتی که این قانون در ژاپن به تصویب برسد، کارگران خارجی قادر خواهند بود با دشواری‌های به مراتب کمتری در دریافت ویزای کاری و اقامت موقت در این کشور مواجه شوند.

بر اساس گزارش South China Morning Post، در این قانون همچنین دولت ژاپن در نظر دارد که حدود ۳۴۵ هزار کارگر خارجی را در حوزه‌های ساخت و ساز، خدمات غذایی، پرستاری و سایر حوزه ها جذب کند.

در این قانون که در صورت تایید و تصویب، در ماه آوریل سال آینده میلادی به مرحله اجرایی خواهد رسید، دو نوع ویزا به کارگران خارجی اعطا می‌شود که نوع اول آن به افراد بدون مهارت و بدون دانش زبان ژاپنی تعلق دارد و نوع دوم آن نیز برای افرادی است که امتحان ژاپنی را با موفقیت پشت سر گذاشته و با یک مهارت وارد این کشور می‌شوند.

» با عضویت در سایت آخرین اخبار را در ایمیل خود ببینید!
عضویت در خبرنامه



» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *