نظرسنجی
روند کاهش شاخص بورس تا کجا ادامه پیدا خواهد کرد؟


سی خبر برتر امروز ایران و جهان
ساعت ۱۲:۴۳ - ۱۳۹۷/۹/۲۵کد خبر: ۶۵۴۷۸

آنهایی که در کسب و کار خود دچار مشکل هستند بخوانند

هفت قانون طبیعت که بنیان موفقیت شماست

جهان سهم _ بسیاری از مدیران در تلاش برای رسیدن به موفقیت و سود همواره دچار مشکل هستند اما آنها می توانند با عمل به هفت قانون طبیعت به هدف خود برسند. این قوانین در پس صحنه عمل می کنند و اگر شرکتی به آنها عمل کند موفق خواهد شد. در واقع همان طور که یک قایق برای رسیدن به مقصد باید راه استفاده از قدرت باد را بداند مدیران شرکت ها نیز ..

باید روش کار با این هفت قانون طبیعت را بشناسند. مدیران شرکت هایی که بهترین عملکرد را ندارند باید ببینند کدام یک از این قوانین را رعایت نمی کنند. همچنین با دقت در میزان استفاده از این قوانین می توان افق شرکت ها را پیش بینی کرد. در ادامه به این هفت قانون بسیار مهم اشاره می کنیم.

قانون یکپارچگی. در کشورهای غربی بسیاری از شرکت ها تصور می کنند از دیگر شرکت ها جدا هستند. این باور غلط سبب می شود مدیران و شرکت ها انرژی خود را صرف رقابت کنند نه ایجاد بهترین کالا یا ارائه بهترین خدمات. هدف باید بالا بردن کیفیت محصول و خدمات و شرکت در بازی برد برد باشد نه رقابتی که در آن ما به بهای زیان دیگران پیروز می‌شویم.

قانون علت و معلول. همانطور که آیزاک نیوتن گفته است، برای هر عمل عکس العملی است برابر و در جهت عکس آن. هر تصمیمی که یک فرد می‌گیرد و هر کاری که می‌کند اثرهایی دارد. هر مشکلی که به وجود می آید و هر موفقیتی که کسب می شود حاصل یک مجموعه علل است. ساده به نظر می رسد؟ بله اما فقط در تئوری. در عمل اشخاص باید تلاش کنند مهارت شناسایی علل اصلی رویدادهای خوب یا بد را کسب کنند. همواره جستجو کنید تا بفهمید چه عللی نتایج مورد نظر را به وجود می‌آورد. شرکت آمازون نمونه ای موفق از شرکتی است که به جمع آوری و استفاده از داده ها برای دستیابی به آنچه می‌خواهد می‌پردازد. این شرکت به جای اتکا به آن چه می داند دائماً در حال آزمودن و تحلیل داده های قبلی و دریافت داده های جدید برای افزایش حضور در فضای اینترنت است و از تحلیل پیشنگرانه برای باقی ماندن در اوج استفاده می‌کند

قانون خدمت. ضرب المثل تو نیکی میکن و در دجله انداز که ایزد در بیابانت دهد باز، یکی از مهمترین حقایق را در زندگی و کسب و کار بیان می کند. برای موفقیت در کار به ویژه در فضاهای پر رقابت، بیش از هر کس دیگر خدمت رسانی کنید. مدیران شرکت ها باید چنین پرسش‌هایی را مطرح کنند: امروز چطور می توانم ارزش بالاتری ایجاد کن؟ و چطور می توانم بیش از دیروز خدمت ارائه کنم؟ این پرسش ها باید به جای پرسش هایی نظیر چطور می تواند فروش را بالا ببرم یا چطور می تواند سهم بالاتری در بازار تصاحب کنم پرسیده شود. نکته مهم درباره این قانون آن است که خدمت باید صرفاً به خاطر خود خدمت انجام شود نه با هدف گرفتن چیزی در ازای آن. از صمیم قلب خدمت کنید زیرا خدمت کردن کاری درست است بدون انتظار برای آنکه روزی پاداش آن را بگیرید.

قانون عدم مقاومت. هنگامیکه افراد در زندگی یا شغل در برابر چیزی مقاومت می‌کنند آن را از لحاظ فیزیکی و روحی احساس می کنند در نتیجه دچار استرس و ناراحتی هستند اما هنگامی که یاد می گیرند در درون جریان جهان عمل کنند موفق تر خواهند بود. این کار آسان نیست زیرا باید بیاموزند که رها کنند و اجازه دهند اتفاقات روی دهد. شرکت کداک که طی ۱۰۰ سال در صنعت تولید دوربین عکاسی و فیلمبرداری پیشرو بود در سال ۲۰۱۲ مجبور شد اعلام ورشکستگی کند نه به این دلیل که فناوری عکس دیجیتال را در اختیار نداشت بلکه به این دلیل که نتوانست با جریان حرکت کند. با آنکه شرکت کداک فناوری عکس دیجیتال و یکی از نخستین وبسایت های پرینت عکس را در اختیار داشت به دلیل تمرکز بر یک حوزه نتوانست آینده را ببیند. همچنین رقیب آن یعنی شرکت فوجی از طریق جستجوی دائمی برای یافتن فرصت های جدید حضور در بازار فیلم، دستگاه کپی و .. سهم بازار کداک را تصاحب کرد.

پایان قسمت نخست

» با عضویت در سایت آخرین اخبار را در ایمیل خود ببینید!
عضویت در خبرنامه» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *