نظرسنجی
روند کاهش شاخص بورس تا کجا ادامه پیدا خواهد کرد؟


سی خبر برتر امروز ایران و جهان
ساعت ۱۶:۳۳ - ۱۳۹۷/۱۰/۴کد خبر: ۶۵۵۵۶

آنهایی که در کسب و کار خود دچار مشکل هستند بخوانند

هفت قانون طبیعت که بنیان موفقیت شماست (بخش دوم)

جهان سهم _ در بخش نخست مطلب حاضر بیان شد که مدیران می توانند با عمل به هفت قانون طبیعت به هدف خود برسند. این قوانین در پس صحنه عمل می کنند و اگر شرکتی به آنها عمل کند موفق خواهد شد. در واقع همان طور که یک قایق برای رسیدن به مقصد باید راه استفاده از قدرت باد را بداند مدیران شرکت ها نیز باید روش کار با این هفت قانون طبیعت را بشناسند.

قانون کناره‌گیری. هر شخص کنترل انرژی، نیت و اخلاق کاری خود را در اختیار دارد. به طور مشابه هر فرد انتخاب می کند که چه کاری انجام دهد و چطور آن را انجام دهد. به عبارت دیگر هر روز هر فرد شبیه ناخدای کشتی خود و مسئول هدایت آن بر مبنای گزینه ها و تصمیم هایی است که اتخاذ می کند اما همواره نیروهایی وجود دارد که فرد قادر به کنترل آنها نیست.

چسبیدن به یک نتیجه مانند زندگی در آینده نامشخص است. فروشنده ها می دانند که برای فروش بیشتر باید از نتیجه رها باشند همانطور که فیل جکسون در بازی نهایی بسکتبال سال ۱۹۹۸ به بازیکنان تیم خود گفت کافی است وظیفه خود را به درستی انجام دهید و آنگاه نتیجه به دست خواهد آمد.

قانون خلق. همه توانایی خلق کردن دارند: خلق ایده‌ها، روابط، کسب و کارها، کتاب ها، ویدیو ها، فیلم ها و ... با این حال اکثر انسان ها همواره در حال واکنش نشان دادن هستند. منفعل بودن و واکنش نشان دادن به درخواست های دیگران آسان است. ایجاد زمینه و صرف وقت برای خلق آنچه واقعا می خواهید آسان نیست. زمان کسب مجدد قدرت خلاقیت فرارسیده و ضروری است واکنش نشان دادن را کنار بگذارید. همه به خلاقیت دسترسی دارند و این روشی است که فرد با آن می تواند تغییری در جهان پدید آورد. انسان‌ها زاده شده اند تا خلق کند و هنگامی که چنین می کنند در سطحی بالاتر و عمیق تر با طبیعت خود ارتباط برقرار می کنند.

شرکت اپل به دلیل فرهنگ حاکم بر آن یعنی خلاقیت، از دیگر شرکت های تولید کننده رایانه، تبلت و گوشی متمایز است. شرکت اپل صرفاً به ساخت محصولات و ارتقای آنها در واکنش به درخواست های مشتریان نمی پردازد بلکه از ابتدا تا انتها تجربه ایده‌آل برای مشتری پدید می آورد و در این مسیر گروهی بزرگ از طرفداران به وجود آمده که به محصولات آن وفادار هستند.

قانون نیت. نیت در تجارت و کسب و کار معمولاً برنامه راهبردی نامیده می شود. برنامه یا راهبرد ایجاد می شود تا سرمایه‌گذاران و کارکنان بدانند در یک فصل، یک سال، سه سال و بعد از آن چه اهدافی باید تحقق یابد. مهم نیست تک تک اهداف به طور کامل تحقق یابد آنچه اهمیت بالاتری دارد این است که هدف وجود داشته باشد و دنبال شود. داشتن هدف مانند این است که وقتی سوار خودرو می‌شوید بدانید مقصد کجاست.

ممکن است بهترین راه برای رسیدن به مقصد مورد نظر مشخص نباشد و زمان سفر به عوامل گوناگون بستگی دارد اما آنچه مهم است این است که هدف وجود دارد و شما در حال حرکت به سمت آن هستید. مهارت در استفاده از این هفت قانون طبیعت به تمرین و تلاش نیازمند است اما ارزش آن را دارد که این انرژی را صرف کنید.

موفق باشید!

 

لینک بخش نخست مطلب حاضر

jahansahm.com/news/65478

» با عضویت در سایت آخرین اخبار را در ایمیل خود ببینید!
عضویت در خبرنامه» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *