نظرسنجی
روند کاهش شاخص بورس تا کجا ادامه پیدا خواهد کرد؟


سی خبر برتر امروز ایران و جهان
ساعت ۲۰:۱۱ - ۱۳۹۷/۱۲/۴کد خبر: ۶۶۸۵۹

قیمت مسکن افت می‌کند؟

بازار مسکن در سال‌های اخیر به واسطه افزایش هزینه‌های تولید و برخی از تصمیمات سیاسی تحت تأثیر قرار گرفته و خرید مسکن به یک آرزو برای خانواده‌ها تبدیل شده که برای رفع دغدغه تهیه مسکن راه‌های مختلفی ارائه شده و امید بسیاری از افراد برای خرید مسکن، وام‌های بانکی است که وزیر مسکن افزایش سقف وام را در شرایط فعلی منتفی اعلام کرد.

همواره یکی از دغدغه خانواده‌ها به خصوص جوان‌ها تهیه مسکن بوده که در سال‌های اخیر این مهم به یک آرزو تبدیل شده زیرا قیمت مسکن رشد قابل توجهی به خود گرفته و این افزایش قیمت‌ها همخوانی با میزان درآمد عموم خانواده‌ها ندارد.

برای رفع مشکلات برنامه‌های مختلفی از سوی دولت ارائه شده که یکی از آنها وام‌های مسکن و ساخت مسکن مهر است، اما طی نشست خبری مصطفی قلی خسروی-رئیس اتحادیه املاک از برنامه جدید این اتحادیه که در ششمین نمایشگاه املاک و مستغلات اجرایی خواهد شد، خبر داد.

به گفته قلی خسروی در این برنامه قرار بر آن است، مشاوران املاک، سازندگان و بانک‌ها را با یکدیگر عجین شده تا بتوانند املاک خود را عرضه کنند. همچنین قرار بر آن است تا سازندگان، املاک خود را اعم از مسکونی و تجاری با تخفیف ۸ تا ۱۰ درصد در این نمایشگاه عرضه کنند.

اما این پایان اخبار مسکن در روز جاری نیست زیرا در حالی که برخی از کارشناسان بازار مسکن به دنبال افزایش وام مسکن بودند و از سوی دیگر سازندگان مسکن معتقد بودند که عدم همکاری بانک‌ها در ارائه وام ساخت و ساز عاملی شده تا قیمت مسکن در کشور افزایش یابد، محمد اسلامی-وزیر راه و شهرسازی آب پاکی را روی دست موافقان افزایش سقف وام مسکن ریخت و با بیان این که وظیفه ما تعادل بخشی به عرضه و تقاضای مسکن است، گفت: هیچ گاه اعلام نکردیم که برنامه‌ای برای افزایش وام مسکن داریم.

اسلامی پروسه خانه‌دار شدن دهک‌های بالای جامعه را کمتر از سه سال دانست و گفت: ما باید به دهک‌های پایین جامعه کمک کنیم تا بتوانند صاحب خانه مناسب شوند.

» با عضویت در سایت آخرین اخبار را در ایمیل خود ببینید!
عضویت در خبرنامه» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *