نظرسنجی
روند کاهش شاخص بورس تا کجا ادامه پیدا خواهد کرد؟


سی خبر برتر امروز ایران و جهان
ساعت ۲۱:۳۹ - ۱۳۹۲/۷/۱۹کد خبر: ۹۸۳۲

اهداف خود را در زندگی و کار تعیین کنید

شش مرحله موثر برای دستیابی به اهداف

جهان‌سهم_ خود را وادار کنید کاری را که می‌دانید ضروری است، انجام دهید. شاید بهترین تعریف انظباط فردی این باشد: توانایی وادار کردن خود به انجام کاری که باید صورت گیرد در زمان مناسب، چه مایل به این کار باشید چه نباشید. هنگامیکه مایل به انجام کاری هستید، انجام آن بسیار ساده است. تنها هنگامیکه

انجام کاری ضروری را دوست ندارید و خود را به انجام آن مجبور می‌کنید، می‌توانید زمینه‌ رشد‌ زندگی و شغل خود را فراهم کنید.

امروز باید چه تصمیماتی اتخاذ کنید که شما را در رسیدن به قله موفقیت کمک خواهد کرد؟ این اقدام هرچه که هست، همین امروز تصمیم بگیرید و اقدام کنید. همین اقدام به تنهایی می‌تواند جهت زندگی شمارا بکلی تغییر دهد.

شش قدم تا موفقیت

فرایندی شش مرحله‌ای وجود دارد که شما برای تعیین و رسیدن به اهداف خود در تمام طول زندگی می‌توانید از آن استفاده کنید. هر فرد واقعا موفق از این فرمول یا شکلی از آن برای رسیدن به اهدافی بسیار بزرگ‌تر از اهداف انسان‌های معمولی استفاده کرده است. شما نیز می‌توانید جزء این گروه باشید. در ادامه به این شش مرحله اشاره می‌شود.

اهداف خود را در زندگی و کار تعیین کنید

نخستین قدم، تعیین دقیق اهدافی است که در زندگی دارید. به جای ابهام در اهداف و داشتن اهداف متعدد، باید چند هدف دقیق و شفاف داشته باشید. دومین قدم، نوشتن اهداف با شفافیت و به تفصیل است. همیشه مکتوب فکر کنید. هدفی که نوشته نشده است اصلا هدف نیست. تنها یک آرزوست‌ و انرژی پشت آن نیست.

سومین قدم، تعیین محدوده زمانی برای تحقق هدف است. این ضرب‌العجل مثل یک سیستم اجبار در ضمیر ناخودآگاه شما عمل خواهد کرد و به شما انگیزه می‌دهد اقدامات لازم برای تحقق هدف را انجام دهید. اگر هدف‌تان خیلی بزرگ است، ضرب العجل‌های متعدد تعیین کنید. کار را به دست شانس و اقبال نسپارید.

چهارمین اقدام، تهیه یک فهرست از تمام اقداماتی است که باید برای رسیدن به هدف‌تان انجام دهید. هنگام فکر کردن به وظایف و مسئولیت‌های جدید، آنها را یادداشت کنید تا فهرست شما کامل شود.

پنجمین اقدام، منظم کردن و سامان دهی به فهرست تان است. فهرست را به یک برنامه تبدیل کنید. تصمیم بگیرید چه کاری را باید اول انجام دهید و چه کاری را بعد از آن و.... درباره میزان اهمیت کارها تصمیم گیری کنید. سپس برنامه خود را روی کاغذ بیاورید.

ششمین اقدام، دست به کار شدن است. برمبنای برنامه خود عمل کنید. کاری در این راه انجام دهید، هر کاری که باشد. دست روی دست نگذارید. حرکت کنید.

هر روز کاری انجام دهید

هر روز کاری انجام دهید که شما را به سمت مهمترین هدفتان حرکت می‌دهد. خود را موظف کنید هر روز در طول سال اقدامی انجام دهید که شما را به سمت هدفتان می‌برد. اگر هر روز به این برنامه عمل کنید از پیشرفتی که پس از مدتی نصیب شما خواهد شد متعجب خواهید شد.

جمع بندی

1- تعیین کنید در زندگی چه اهدافی دارید، آنها را یادداشت کنید، ضرب العجلی برای رسیدن به اهداف خود تعیین نمایید، برنامه عملی تهیه کرده و اقدام را آغاز کنید. - حداقل در مورد یکی از اهداف، همین امروز اقدامی انجام دهید.

2- بهایی را که برای رسیدن به این اهداف باید بپردازید مشخص کنید. سپس مشغول پرداختن آن بها شوید- هرچه که باشد.

» با عضویت در سایت آخرین اخبار را در ایمیل خود ببینید!
عضویت در خبرنامه» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *