نظرسنجی
روند کاهش شاخص بورس تا کجا ادامه پیدا خواهد کرد؟


سی خبر برتر امروز ایران و جهان
ساعت ۱:۲۵ - ۱۳۹۲/۷/۲۸کد خبر: ۹۹۴۷

قانون انباشت؛ هیچ چیز بی اهمیت نیست

جهان‌سهم_ چیزهای به ظاهر کوچک ارزش زیادی دارند. یکی از اصول موفقیت، قانون انباشت نام دارد. طبق این قانون هر چیز بزرگ و ارزشمند در زندگی انسان، حاصل انباشته شدن صدها و حتی هزاران تلاش و فداکاری کوچکی است که هیچ کس آنها را نمی‌بیند یا اهمیتی برایشان قایل نیست. طبق این قانون، هر چیز با گذشت ..

زمان انباشته می‌شود و شما برای دستیابی به هدفی ارزشمند باید صدها و هزاران تلاش کوچک را که هیچکس نمی‌بیند یا مهم نمی‌پندارد انجام دهید. شبیه گلوله برف که ابتدا کوچک است اما با جذب هزاران تکه بسیار کوچک به خود هنگام چرخش، به تدریج بزرگتر و بزرگتر می‌شود

آنچه را باید بیاموزید یاد بگیرید

در سه حوزه، قانون انباشت اهمیت خاصی دارد. نخستین حوزه، حوزه دانش است. دانش شما حاصل صدها و هزاران واحد کوچک اطلاعات است. افرادی که دانش زیادی دارند، هزاران ساعت زمان صرف کنار هم گذاشتن اطلاعات کرده‌اند. و آنچه شما هنگام ملاقات با فرد می‌بینید، متخصصی است با دانش فراگیر و گسترده در حوزه تخصص خود، فردی که علم او باعث ارزشمند شدن‌اش در محیط کار شده است.

پس‌انداز کنید

دومین حوزه‌ای که قانون انباشت در آن صادق است، پول است. تمام پول‌های هنگفت حاصل کنار هم قرار گرفتن صد‌ها و هزاران مقدار اندک پول است و نقطه شروع این است که بخشی کوچک از پولی را که هم اکنون در اختیار دارید پس‌انداز کنید. هنگامیکه پس انداز را آغاز می‌کنید، این عادت در شما شکل می‌گیرد و به تدریج می‌بینید که قانون انباشت در مورد آن تحقق پیدا می‌کند. به محض آنکه شما پس‌انداز را آغاز می‌کنید، پولی که برای رسیدن به اهداف خود نیاز دارید به سوی کسب کار و زندگی شما جذب می‌شود. علت آنکه بسیاری از افراد هنگام بازنشستگی فقیر هستند این است که هرگز در جوانی پس‌انداز را آغاز نکردند.

تجاربی را که نیاز دارید کسب کنید

سومین حوزه شمول قانون انباشت، حوزه تجارب است. اگر دقت کنید می‌بینید افراد موفق در حوزه‌های مختلف کسانی هستند که در حوزه کاری خود بسیار بیش از افراد عادی تجربه دارند. هیچ چیز جایگزین تجربه نمی‌شود. در تجارت، کار آفرینی، مدیریت، تربیت فرزندان، فروش و هر چیز دیگر، تجربه ارزش بسیار زیادی  دارد.

هیچ چیز بی ارزش نیست

واقعیت این است که تا شما از حوزه امن خود خارج نشوید و تجربه لازم را از اشتباهاتتان کسب نکنید، رشد امکان پذیر نخواهد بود و توانایی‌های لازم را برای کسب درآمد مورد نظر کسب نخواهید کرد. در اینجا قانون انباشت کاملا صادق است. طبق این قانون هر چیز کوچک، مهم است. هر اقدامی که انجام می‌دهید اهمیت دارد. بزرگترین اشتباه افراد این است که فکر می‌کنند تنها چیزهایی که آنها مهم قلمداد می‌کنند یا مایلند مهم باشند، مهم هستند. خواندن یک کتاب, گوش دادن به نوار آموزشی, انجام کارهای مفید هر چند کوچک، زود به بستر رفتن و صبح زود از خواب بر خاستن و... همه و همه بسیار مهم هستند و بر کیفیت زندگی شما می‌افزایند.

از وقت خود خوب استفاده کنید

اما هنگامیکه تلویزیون می‌بینید، زمان را هدر می‌دهید، بی هدف گشت می‌زنید و...، با آنکه کارهای چندان مهمی به نظر نمی‌آیند، مهم هستند و از کیفیت زندگی شما می‌کاهند. کسی که زندگی بسیار خوب و بهره‌ور دارد، کسی است که اجزاء مثبت را به هم می‌افزاید نه تکه‌های منفی را. در اینجا نکته‌ای مهم وجود دارد: اگر آنچه مشغول انجام آن هستید شما را به طرف اهدافتان نمی‌برد، مطمئنا شما را از آنها دور می‌کند. هیچ چیز در این عالم خنثی نیست. هر کاری انجام می‌دهید یا شما را به اهدافی که دارید نزدیک می‌کند، زندگی مورد نظرتان را برای شما به ارمغان می‌آورد، ثروت مورد خواست شما را نصیب تان می‌کند و ... و یا شما را از تمام این امور دور می‌کند. قانون انباشت می‌گوید هر چیز، حتی کوچکترین امور و اقدامات, اهمیت دارند و موثر هستند حال یا در جهت منفی یا مثبت.

روش اقدام

کسب اطلاعات ضروری برای رسیدن به اهداف مالی را همین امروز آغاز کنید. مسلما این اطلاعات باید در حوزه کاری شما باشد. مهم نیست کسب اطلاعات کامل در این حوزه کاری چه مدت طول می‌کشد: یک هفته، یک ماه یا یک سال، مهم این است که از همین امروز کسب آن اطلاعات را آغاز کنید.

در حوزهایی که انتخاب کرده‌اید تا جایی که می‌توانید تجربه کسب کنید. صبح اندکی زودتر کار را آغاز کنید، کمی سخت تر کار کنید و کمی بیشتر در محیط کار باقی بمانید. خطر پذیر باشید و هر راهی را که فکر می‌کنید شما را به هدف‌تان می‌رساند امتحان کنید.

» با عضویت در سایت آخرین اخبار را در ایمیل خود ببینید!
عضویت در خبرنامه» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *