نظرسنجی
روند کاهش شاخص بورس تا کجا ادامه پیدا خواهد کرد؟


سی خبر برتر امروز ایران و جهان
 • گزارش فائو درباره بازار محصولات کشاورزی منتشر شد
  »

  چشم‌انداز تولید مواد غذایی امیدبخش است

  چشم‌انداز تولید مواد غذایی امیدبخش است
  جهان‌سهم_ سازمان خواروبار و کشاورزی ملل متحد، فائو، در گزارش جدید خود اعلام کرد، در ماه ژانویه قیمت مواد غذایی و محصولات کشاورزی به پایین ترین میزان طی ۱۹ ماه اخیر رسیده است. رشد عرضه اکثر این مواد و محصولات از علات گرفته تا شکر سبب این کاهش بوده است. در ماه گذشته میلادی شاخص قیمت ۵۵ ماده ..
  ۱۳۹۲/۱۱/۱۷
 • گزارش جدید شورای جهانی غلات منتشر شد
  »

  چشم‌انداز تولید سه محصول اصلی کشاورزی

  چشم‌انداز تولید سه محصول اصلی کشاورزی
  جهان‌سهم_ بنا به اعلام شورای جهانی غلات (IGC) ، در سال زراعی حاضر تولید جهانی گندم ۷.۹ درصد، یعنی بالاتر از آنچه یک ماه پیش انتظار می‌رفت افزایش خواهد یافت. عامل این رشد، افزایش رقم پیش‌بینی محصول گندم در چین، استرالیا و کاناداست. در سال زراعی ۲۰۱۴-۲۰۱۳ کشاورزان در سرتاسر جهان ۷۰۷ میلیون ..
  ۱۳۹۲/۱۱/۱۱
 • گزارش جدید سازمان کشاورزی ملل متحد منتشر شد
  »

  رشد قیمت محصولات کشاورزی و مواد غذایی

  رشد قیمت محصولات کشاورزی و مواد غذایی
  جهان‌سهم_ فائو سازمان کشاورزی ملل متحد در گزارش جدید خود اعلام کرد در ماه اکتبر برای نخستین بار از ماه آوریل، قیمت محصولات کشاورزی و مواد غذایی به دلیل افزایش قیمت جهانی شکر افزایش یافته است. تاخیر در عرضه شکر و آتش سوزی در یک انبار بزرگ در برزیل عوامل اصلی رشد قیمت شکر بوده‌اند. در گزارش فائو آمده است ..
  ۱۳۹۲/۸/۱۷
 • گزارش جدید فائو، سازمان کشاورزی ملل متحد منتشر شد
  »

  تداوم افول قیمت محصولات کشاورزی و مواد غذایی

  تداوم افول قیمت محصولات کشاورزی و مواد غذایی
  جهان‌سهم_ فائو، سازمان کشاورزی ملل متحد در گزارش جدید خود به کاهش قیمت مواد غذایی و محصولات کشاورزی در ماه سپتامبر برای پنجمین ماه پی در پی اشاره کرده است، با توجه به پیش‌بینی مازاد عرضه ذرت و برنج نسبت به تقاضا، قیمت غلات افول کرده است. در گزارش فائو آمده است، شاخص قیمت ۵۵ قلم مواد غذایی از ۲۰۱.۴ در ماه ..
  ۱۳۹۲/۷/۱۲
 • گزارش شورای بین‌المللی غلات منتشر شد
  »

  پیش‌بینی میزان تولید غلات در سال زراعی جاری

  پیش‌بینی میزان تولید غلات در سال زراعی جاری
  جهان‌سهم_ روز گذشته قیمت گندم به بالاترین میزان در دو ماه اخیر رسید. گزارش دولت آمریکا نشان می‌دهد میزان فروش این محصول کشاورزی به چین و برزیل افزایش یافته است. قیمت درت نیز افزایش یافته است اما قیمت سویا پایین آمده است. در گزارش وزارت کشاورزی آمریکا آمده است، صادرکنندگان در هفته منتهی به ۱۰ سپتامبر ۶۲۰۲۰۰ تن گندم ..
  ۱۳۹۲/۷/۵
 • گزارش جدید سازمان کشاورزی ملل متحد منتشر شد
  »

  کاهش قیمت مواد غذایی ادامه خواهد یافت؟

  کاهش قیمت مواد غذایی ادامه خواهد یافت؟
  کاهش جهان‌سهم_ فائو، سازمان کشاورزی ملل متحد، در گزارش جدید خود به کاهش قیمت مواد غذایی جهان در ماه گذشته میلادی به پایین ترین میزان در یک سال اخیر اشاره کرده و دلیل این امر را افول قیمت غلات عنوان کرده است. شاخص قیمت ۵۵ ماده غذایی که از سوی فائو بررسی می‌شود در ماه ژوییه به ۲۰۵.۹ کاهش یافته است. این رقم ..
  ۱۳۹۲/۵/۱۸
 • گزارش ماهانه شورای جهانی غلات منتشر شد
  »

  تولید غلات امسال ۱۰ درصد افزایش می‌یابد

  تولید غلات امسال ۱۰ درصد افزایش می‌یابد
  جهان‌سهم_ شورای جهانی غلات (IGC) در گزارش جدید خود به بررسی افق وضعیت بازار جهانی گندم، ذرت و برنج پرداخته است. در این گزارش آمده است، تولید جهانی ذرت در سال زراعی ۲۰۱۴-۲۰۱۳ کمتر از حدی است که ابتدای ماه ژوییه تصور می‌شد و علت این امر کاهش پیش‌بینی تولید این محصول کشاورزی در ایالات متحده است. اما میزان ..
  ۱۳۹۲/۵/۱۱
 • تولید محصولات اصلی کشاورزی افزایش خواهد یافت
  »

  بررسی وضعیت بازار جهانی برنج

  بررسی وضعیت بازار جهانی برنج
  جهان‌سهم_ بنا به اعلام وزارت بازرگانی آمریکا، ذخیره برنج جهان در حال افزایش به بالاترین حد طی دوازده سال گذشته است زیرا بر میزان عرضه افزوده شده است. رشد تولید برنج میزان عرضه محصولات کشاورزی را بالا برده و از رقم ۱۱۰۰ میلیارد دلار واردات جهانی محصولات کشاورزی و مواد غذایی می‌کاهد. در سال ۲۰۱۴-۲۰۱۳ ذخیره برنج جهان برای ..
  ۱۳۹۲/۴/۱۹
 • به دلیل رشد عرضه و کندی افزایش تقاضا رخ خواهد داد
  »

  بازده اندک سرمایه‌گذاری در محصولات کشاورزی

  بازده اندک سرمایه‌گذاری در محصولات کشاورزی
  جهان‌سهم_ اخیرا قیمت ذرت و سویا در بازارهای جهان افول کرده است و عامل اصلی این امر گزارش‌هایی است که از وضعیت تولید در ایالات متحده منتشر شده است. به رغم افزایش تقاضای چین برای این محصولات، افزایش عرضه نسبت به سال گذشته بازار را از رونق انداخته است. سال پیش خشکسالی بی سابقه در اکثر مناطق کشاورزی ..
  ۱۳۹۲/۳/۱
 • به دلیل رشد عرضه در برزیل در سال زراعی کنونی
  »

  روند کاهش قیمت جهانی شکر ادامه می‌یابد

  روند کاهش قیمت جهانی شکر ادامه می‌یابد
  جهان‌سهم_ قیمت شکر به دلیل پیش‌بینی افزایش عرضه از سوی برزیل در سال جاری، همچنان در حال کاهش است. امسال تاکنون قیمت فروش آتی این محصول کشاورزی ۱۰.۸ درصد کاهش یافته است و روز چهارشنبه به پایین ترین میزان از ژوییه سال ۲۰۱۰ رسید. اما به رغم کاهش قیمت‌ها به پایین ترین میزان از سه سال پیش، تحلیلگران معتقدند اگر شرایط ...
  ۱۳۹۲/۲/۶
 • گزارش جدید فائو منتشر شد
  »

  رشد تولید و ذخیره محصولات کشاورزی

  رشد تولید و ذخیره محصولات کشاورزی
  جهان‌سهم_ امروز قیمت هر سه محصول اصلی کشاورزی یعنی ذرت، گندم و سویا بین ۰.۱۵ تا ۰.۳۵ درصد افزایش یافته است. بنا به گزارش فائو، قیمت مواد غذایی و محصولات کشاورزی در ماه فوریه تغییر خاصی نداشته زیرا رشد قیمت روغن سبزیجات و لبنیات با کاهش قیمت شکر و گندم جبران شده است. پیش‌بینی می‌شود امسال قیمت غلات افزایش یابد.
  ۱۳۹۱/۱۲/۱۸
 • به دلیل پیش‌بینی رشد عرضه از سوی برزیل
  »

  قیمت شکر تحت فشار قرار گرفته است

  قیمت شکر تحت فشار قرار گرفته است
  جهان‌سهم_ قیمت شکر امروز ۰.۳ درصد افزایش یافته و به ۱۸.۱۳ سنت به ازاء هر پوند رسیده است اما روز گذشته امید به افزایش فابل‌ملاحظه تولید شکر در برزیل سبب شد قیمت‌ها به پایین‌ترین میزان در دو سال و نیم گذشته کاهش پیدا کنند. ماه مارس سال ۲۰۱۲ قیمت هر پوند شکر به ۲۴.۳۰ سنت رسیده بود اما از آن زمان تاکنون قیمت‌ها روند کاهش را دنبال کرده‌اند.
  ۱۳۹۱/۱۲/۹
 • امسال در صورت مساعد بودن وضعیت آب و هوایی
  »

  رشد قیمت مواد غذایی محدود خواهد بود

  رشد قیمت مواد غذایی محدود خواهد بود
  جهان‌سهم_ وزارت کشاورزی آمریکا در گزارش جدید خود اعلام کرد اگر شرایط آب و هوایی مساعد باشد امسال قیمت محصولات کشاورزی و مواد غذایی رشدی قابل‌ملاحظه نخواهند داشت. به رغم خشکسالی شدید سال پیش در اکثر مناطق آمریکا، امسال کشاورزان محصولی انبوه برداشت خواهند کرد و قیمت‌ها حول رقم‌های کنونی باقی خواهند ماند.
  ۱۳۹۱/۱۲/۶
 • رونق بازار مواد غذایی و محصولات کشاورزی ادامه دارد؟
  »

  ژانویه، ماه تثبیت قیمت محصولات کشاورزی

  ژانویه، ماه تثبیت قیمت محصولات کشاورزی
  جهان‌سهم_ بنا به گزارش فائو، قیمت محصولات کشاورزی و مواد غذایی در ماه ژانویه امسال پس از سه ماه کاهش پی در پی، بدون تغییر باقی مانده است اما اگر وضعیت آب و هوایی بد شود قیمت‌ها دچار نوسان شدید خواهند شد. اواسط سال پیش به دلیل خشکسالی شدید در ایالات متحده و چند کشور دیگر صادرکننده محصولات کشاورزی قیمت‌ها به شدت افزایش یافت.
  ۱۳۹۱/۱۱/۲۰
 • تحت تاثیر تداوم خشکسالی در ایالات متحده
  »

  امسال قیمت محصولات کشاورزی بالا می‌رود

  امسال قیمت محصولات کشاورزی بالا می‌رود
  جهان‌سهم_ بنا به اعلام فائو، قیمت جهانی محصولات کشاورزی و مواد غذایی در ماه دسامبر اندکی کاهش یافت و به پایین‌ترین میزان از ماه ژوئن رسید. شاخص قیمت مواد غذایی و محصولات کشاورزی که هر ماه از تغییرات قیمت سبدی از غلات، روغن‌ها، گوشت، محصولات لبنی و شکر تهیه می‌شود در ماه گذشته ۲۰۹ بود که ۲ واحد نسبت به ماه نوامبر پایین‌تر است.
  ۱۳۹۱/۱۰/۲۴
<< 1 2 3 4 >>