نظرسنجی
روند کاهش شاخص بورس تا کجا ادامه پیدا خواهد کرد؟


سی خبر برتر امروز ایران و جهان
 • امسال وضعیت محصول مطلوب بوده است
  »

  نوسان قیمت جهانی شکر در سطوح پایین

  نوسان قیمت جهانی شکر در سطوح پایین
  جهان‌سهم_ امروز قیمت جهانی شکر افزایش یافته است اما هفته گذشته، پس از انتشار خبر تولید بالای شکر در برزیل قیمت‌ها به زیر سطح حمایتی تکنیکال یعنی ۱۸.۶۶ سنت به ازاء هر پوند کاهش یافته بود. طی چند ماه پیش قیمت شگر تحت فشار قرار داشته زیرا در برزیل که بزرگ ترین صادرکننده این محصول کشاورزی است، میزان تولید خوب گزارش شده است.
  ۱۳۹۱/۹/۲۷
 • به رغم تولید کافی و مازاد عرضه نسبت به تقاضا
  »

  قیمت جهانی شکر بالا باقی مانده است

  قیمت جهانی شکر بالا باقی مانده است
  جهان‌سهم_ قیمت جهانی شکر به رغم رشد عرضه و مازاد آن نسبت به تقاضا، در محدوده ۱۹ تا ۲۲ سنت به ازاء هر پوند باقی مانده است. میزان تولید شکر در برزیل، چین و تایلند کاملا مطلوب است اما به دلایلی قیمت‌ها فعلا کاهش نیافته‌اند. امسال سومین سالی است که بازار جهانی شکر با مازاد عرضه نسبت به تقاضا رو به روست.
  ۱۳۹۱/۷/۳۰
 • گزارش جدید فائو منتشر شد
  »

  رشد قیمت جهانی مواد غذایی پایدار است

  رشد قیمت جهانی مواد غذایی پایدار است
  جهان‌سهم_فائو، سازمان کشاورزی ملل متحده در گزارش جدید خود که ساعتی پیش منتشر شد اعلام کرد در ماه سپتامبر قیمت مواد غذایی و محصولات کشاورزی افزایش یافته و به نظر می‌رسد قیمت‌ها بالا باقی خواهند ماند. شدیدترین خشکسالی نیم قرن گذشته در آمریکا سبب شده قیمت ذرت و سویا در تابستان به شدت افزایش یابد.
  ۱۳۹۱/۷/۱۳
 • »

  وضعیت بازار شکر متحول شده است

  وضعیت بازار شکر متحول شده است
  جهان‌سهم_ قیمت شکر در بازارهای جهانی پس از رسیدن به بالاترین حد در ماه ژوییه، روزهای اخیر کاهش یافته زیرا نگرانی‌هایی که در باره کاهش تولید به دلیل وضعیت بد آب و هوایی وجود داشت جای خود را به نگرانی از عرضه بیش از حد نیاز بازارهای داده است. معامله‌گران می‌گویند بهبود غیرمنتظره وضعیت آب و هوا در برزیل و هند سبب شده امید به رشد عرضه شکر افزایش یابد.
  ۱۳۹۱/۶/۱۷
 • به سبب رشد روز افزون قیمت محصولات کشاورزی
  »

  فائو در باره بروز مجدد بحران غذا هشدار داد

  فائو در باره بروز مجدد بحران غذا هشدار داد
  جهان‌سهم_ سازمان ملل متحد هشدار داده است که رهبران جهان باید اقدامی فوری و هماهنگ انجام دهند تا تضمین شود شوک رشد قیمت مواد غذایی و محصولات کشاورزی، طی ماه‌های آینده به یک فاجعه تبدیل نخواهد شد. در هفته‌های اخیر در باره احتمال بروز بحران غذایی شبیه آنچه در سال‌های ۲۰۰۷ و ۲۰۰۸ رخ داد مکرر هشدارهایی داده شده است.
  ۱۳۹۱/۶/۱۵
 • تاثیر برنامه‌های انبساطی بر بازار محصولات کشاورزی
  »

  رشد قیمت مواد غذایی ادامه خواهد یافت؟

  رشد قیمت مواد غذایی ادامه خواهد یافت؟
  جهان‌سهم_ قیمت جهانی مواد غذایی در ماه ژوییه نسبت به ماه ژوئن ۱۰ درصد افزایش یافته و علت این امر رشد قیمت نفت و نیز خشکسالی بی‌سابقه در نیم قرن گذشته در آمریکا بوده است. قیمت محصولات اصلی کشاورزی طی دو ماه اخیر به شدت افزایش یافته و به دلیل تداوم این وضعیت به نظر می‌رسد قیمت‌ها برای مدتی پایین نخواهند آمد.
  ۱۳۹۱/۶/۱۲
 • »

  کاهش قیمت جهانی شکر ادامه خواهد یافت؟

  کاهش قیمت جهانی شکر ادامه خواهد یافت؟
  جهان‌سهم_ قیمت فروش آتی شکر ۴.۵ درصد کاهش یافته است زیرا از برزیل، بزرگ‌ترین تولیدکننده شکر جهان خبر می‌رسد تولید این محصول کشاورزی پس از کاهش به دلیل بارندگی‌های اخیر، اکنون به سرعت در حال افزایش است. طی سه هفته اخیر قیمت فروش آتی شکر ۱۸ درصد رشد کرده زیرا در باره اختلال در عرضه از سوی برزیل نگرانی‌هایی پدید آمده بود.
  ۱۳۹۱/۵/۷
 • »

  خشکسالی بی سابقه و امنیت غذایی جهان

  خشکسالی بی سابقه و امنیت غذایی جهان
  جهان سهم_ جهان در حال مواحه شدن با بحران غذایی جدید است زیرا شدیدترین خشکسالی طی نیم قرن گذشته در ایالات متحده، از تولید محصولات کشاورزی به شدت کاسته و قیمت‌ها را بالا برده است. قیمت ذرت و سویا به بالاترین میزان رسیده و از رقم‌های مربرط به سال ۲۰۰۸-۲۰۰۷ که سبب بروز ناآرامی های سیاسی در ده‌ها کشور جهان شد بالاتر رفته است.
  ۱۳۹۱/۴/۳۰
 • »

  آیا جهان در آستانه بحران غذایی جدید قرار دارد؟

  آیا جهان در آستانه بحران غذایی جدید قرار دارد؟
  جهان‌سهم_ چند هفته پیش معامله‌گران محصولات کشاورزی اصلا نگران ناکافی بودن محصولاتی نظیر سویا، ذرت و گندم نبودند زیرا دلیلی برای نگرانی وجود نداشت اما با توجه به کاهش تولید برخی محصولات اصلی کشاورزی نظیر سویا، گندم و ذرت و رشد شدید قیمت آنها در بازارهای جهان، احتمال بروز شوک قیمتی جدید شبیه آنچه در سال ۲۰۰۸ مشاهده شد افزایش یافته است.
  ۱۳۹۱/۴/۲۴
 • »

  افزایش قیمت محصولات کشاورزی ادامه خواهد یافت

  افزایش قیمت محصولات کشاورزی ادامه خواهد یافت
  جهان سهم_ شدیدترین خشکسالی در ربع قرن گذشته در آمریکا سبب شده تولید محصولات کشاورزی بویژه ذرت و سویا به شدت کاهش یابد. تحلیلگران معتقدند افزایش قیمت ذرت بر قیمت دیگر محصولات کشاورزی تاثیر خواهد داشت. امروز گزارش جدید فائو منتشر شد. در این گزارش آمده است،
  ۱۳۹۱/۴/۲۱
 • به دلیل رشد تولید و کاهش مصرف
  »

  قیمت مواد غذایی کاهش خواهد یافت

  قیمت مواد غذایی کاهش خواهد یافت
  جهان‌سهم_ پیش‌بینی سه ماهه فائو، سازمان کشاورزی ملل متحد از امینت غذایی جهان چشم اندازی مثبت از تولید محصولات کشاورزی ارائه داده است. البته در این گزارش هشدار داده شده است که در برخی مناطق جهان خشکسالی، وضعیت بد آب و هوایی و درگیری های نظامی سبب کاهش تولید محصولات کشاورزی می‌شود و امنیت غذایی را به خطر می‌اندازد.
  ۱۳۹۱/۳/۲۷
 • برای دومین ماه پی در پی
  »

  کاهش قیمت محصولات کشاورزی و مواد غذایی

  کاهش قیمت محصولات کشاورزی و مواد غذایی
  فائو، سازمان کشاورزی ملل متحد در گزارش جدید خود که ساعتی پیش منتشر شد از کاهش قیمت مواد غذایی و محصولات کشاورزی در ماه گذشته میلادی (ماه می) خبر داده است.
  ۱۳۹۱/۳/۲۰
<< 1 2 3 4