نظرسنجی
روند کاهش شاخص بورس تا کجا ادامه پیدا خواهد کرد؟


سی خبر برتر امروز ایران و جهان
 • نگاهی به وضعیت بازار فلزات پایه و افق قیمت ها
  »

  نگران سقوط قیمت فلزات پایه باشیم؟

  نگران سقوط قیمت فلزات پایه باشیم؟
  جهان سهم _ در دو هفته اخیر قیمت فلزات پایه تغییرات بزرگ نداشته و سرمایه‌گذاران ترجیح داده اند منتظر اخبار مربوط به مذاکرات تجاری چین و آمریکا و مشخص شدن جهت حرکت شاخص دلار باشند. ماه گذشته میلادی قیمت این فلزات رشد کرد زیرا از یک سو نسبت به پیشرفت مذاکرات تجاری امیدهایی وجود داشت و از سوی دیگر شاخص دلار ..
  ۱۳۹۷/۱۱/۲۹
 • سه عامل بر قیمت ها فشار وارد می کنند
  »

  چند نکته مهم برای فعالان بازار فلزات پایه

  چند نکته مهم برای فعالان بازار فلزات پایه
  جهان سهم _ سرمایه گذاران در بازار فلزات پایه در ماه های اخیر بر روابط چین و آمریکا تمرکز کرده اند و به دلیل شدت پیدا کردن تنش های تجاری بین دو کشور که بزرگترین مصرف کنندگان این فلزات هستند درباره افق بازار فلزات یادشده نگرانی های قابل ملاحظه وجود داشته است. آمریکا در مسیر اعمال فشار بر چین با هدف وادار کردن این کشور به بازکردن ..
  ۱۳۹۷/۸/۲۰
 • وضعیت بازار فلزات اساسی در ماه های آینده چگونه است؟
  »

  توصیه هایی به سرمایه گذاران و شرکت های معدنی

  توصیه هایی به سرمایه گذاران و شرکت های معدنی
  جهان سهم ـ در هفته های اخیر قیمت فلزات اساسی تغییرات بزرگی نداشته و عموما کاهش یافته است. بسیاری از سرمایه گذاران و تحلیلگران تلاش می کنند با درک وضعیت جدید بازار این فلزات، به پیش بینی آینده بپردازند. دیدگاه های مختلفی در این زمینه مطرح شده است. قیمت فلزات اساسی از اواخر سال گذشته میلادی تا دو ماه پیش ..
  ۱۳۹۶/۲/۶
 • دیدگاه تحلیلگران متال بولتن در باره شرایط بازار
  »

  نباید درباره افق بازار فلزات اساسی هیجان زده بود

  نباید درباره افق بازار فلزات اساسی هیجان زده بود
  جهان سهم ـ در بخش نخست مطلب حاضر به بررسی وضعیت بازار آلومینیوم و مس و افق بازار این دو فلز در سال جاری میلادی پرداختیم. در ادامه، شرایط حاکم بر بازار سرب، روی، قلع و نیکل را بررسی می کنیم. تحلیلگران متال بولتن بر مبنای عواملی که بر قیمت ها تاثیر می گذارند متوسط قیمت ها در سال جاری میلادی را پیش بینی کرده اند.
  ۱۳۹۵/۱۲/۱۶
 • متوسط قیمت ها در سال جاری میلادی چه میزان است؟
  »

  گزارش متال بولتن درباره وضعیت بازار فلزات پایه

  گزارش متال بولتن درباره وضعیت بازار فلزات پایه
  جهان سهم _ در هفته های اخیر قیمت فلزات پایه نوسان هایی داشته و فعالان بازار تلاش کرده اند جهت حرکت قیمت ها را پیش بینی کنند. در شماره جدید نشریه معتبر متال بولتن وضعیت کنونی و افق بازار شش فلز پایه در سال جاری میلادی بررسی شده و متوسط قیمت ها پیش بینی شده است. در ادامه متن این گزارش ارائه می شود.
  ۱۳۹۵/۱۲/۱۵
 • پیش بینی گلدمن ساکس در باره افق بازار فلز سرخ
  »

  خبرهای خوش برای سرمایه گذاران در بازار مس

  خبرهای خوش برای سرمایه گذاران در بازار مس
  جهان سهم _ قیمت مس طی یک ماه اخیر نوسانی هایی حول رقم ۵۸۰۰ دلار در هر تن داشته و این رقم نسبت به متوسط قیمت ها در سال جاری میلادی بسیار بالاتر است. دیدگاه هایی که اخیرا درباره افق بازار این فلز مهم اساسی مطرح شده نشان می دهد تحلیلگران خوشبین تر شده اند. این تغییر دیدگاه تحت تاثیر عواملی رخ داده که در ادامه ..
  ۱۳۹۵/۹/۲۲
 • باید نسبت به رشد مداوم قیمت ها خوشبین باشیم؟
  »

  یک نکته مهم درباره رونق بازار فلزات اساسی

  یک نکته مهم درباره رونق بازار فلزات اساسی
  جهان سهم _ قیمت فلزات اساسی همچنان در حال رشد است البته پایان هفته گذشته فشارهایی بر قیمت وارد شد. گزارش های مثبت اخیر از اقتصاد چین سبب شده بازار رونق یابد اما بررسی محتوای گزارش ها نشان می دهد ضعف هایی در ساختارهای اقتصاد این کشور که بزرگ ترین مصرف کننده فلزات اساسی است باقی مانده ..
  ۱۳۹۵/۹/۱۵
 • قیمت ها در ماه های آینده چه میزان رشد خواهد کرد؟
  »

  چند نکته مهم درباره افق بازار جهانی روی

  چند نکته مهم درباره افق بازار جهانی روی
  جهان سهم ـ قیمت روی در سال جاری میلادی در مسیر رشد حرکت کرده و در دو هفته اخیر قیمت این فلز حول رقم ۲۵۰۰ دلار در هر تن نوسان داشته است. ابتدای سال جاری میلادی قیمت هر تن روی در محدوده ۱۵۰۰ دلار قرار داشت و برخی تحلیلگران معتقدند دلایلی وجود دارد که ثابت می کند روند تغییرات قیمت ها در ماه های آینده ..
  ۱۳۹۵/۸/۳۰
 • دیدگاه دو بانک بزرگ سرمایه گذاری در باره افق بازار مس
  »

  بررسی علل رشد شدید قیمت فلز سرخ

  بررسی علل رشد شدید قیمت فلز سرخ
  جهان سهم _ قیمت مس که در سال جاری میلادی تا دو هفته پیش، پایین تر از رقم ۵ هزار دلار نوسان می کرد اخیرا رشد قابل ملاحظه ای داشته و هفته قبل قیمت هر تن از این فلز به نزدیکی ۶ هزار دلار هم رسید اما روز جمعه قیمت ها کاهش یافت. هفته قبل، مس بهترین عملکرد هفتگی را در پنج سال اخیر داشت و حال این سوال برای ..
  ۱۳۹۵/۸/۲۳
 • عملکرد بازار در سال جاری میلادی چگونه بوده است؟
  »

  چند نکته در باره چشم انداز بازار مس

  چند نکته در باره چشم انداز بازار مس
  جهان سهم _ قیمت مس که نسبت به ابتدای سال جاری میلادی تنها اندکی افزایش یافته است طی روزهای اخیر رشد کرده و حول ۴۸۵۰ دلار در هر تن در نوسان است. قیمت ها اکنون در بالاترین میزان در سه هفته اخیر قرار دارد و عامل این رشد که به رغم افزایش ارزش دلار رخ داده، پیش بینی افزایش تقاضا از سوی چین است. اما درباره تحقق ..
  ۱۳۹۵/۸/۱۱
 • بررسی سه عامل فشار بر قیمت ها و علل ضعف بازار
  »

  چرا افق بازار برخی فلزات اساسی مثبت نیست؟

  چرا افق بازار برخی فلزات اساسی مثبت نیست؟
  جهان سهم _ قیمت مس و برخی دیگر از فلزات اساسی در روزهای اخیر نوسانی محدود داشته و عموما کاهش یافته است. قیمت فلز سرخ روز گذشته برای هفتمین روز معاملاتی پی در پی کاهش یافت و به زیر ۴۶۵۰ دلار در هر تن رسید. ضعف بازار فلزات اساسی به رغم خبر مثبت از رشد اقتصاد چین رخ داده و اکنون تردیدهایی در باره عملکرد ..
  ۱۳۹۵/۷/۲۹
 • بررسی سه عامل تاثیر گذار بر بازار در ماه های آینده
  »

  این هفته نوسان قیمت فلزات اساسی زیاد است

  این هفته نوسان قیمت فلزات اساسی زیاد است
  جهان سهم ـ قیمت مس و برخی دیگر از فلزات اساسی هفته پیش کاهش یافت البته سطح قیمت ها نسبت به چند هفته پیش بالاتر است. این هفته خبرهای زیادی از اقتصاد چین منشتر می شود و پیش بینی شده نوسان قیمت ها زیاد باشد. برخی تحلیلگران معتقدند شرایط کلی حاکم بر بازار فلزات اساسی به شکلی است که ..
  ۱۳۹۵/۷/۱۸
 • متوسط قیمت ها تا سال ۲۰۲۰ چقدر خواهد بود؟
  »

  چند نکته مهم درباره افق بازار جهانی روی

  چند نکته مهم درباره افق بازار جهانی روی
  جهان سهم _ در سال جاری میلادی تاکنون، روی در بین فلزات اساسی بهترین عملکرد را داشته و قیمت آن از پایین ترین میزان در شش سال اخیر که ابتدای سال مشاهده شد حدود ۵۰ درصد افزایش یافته است. اخیرا قیمت هر تن روی در بورس فلزات لندن در محدود ۲۲۸۰ دلار نوسان کرده و ما در ادامه به بررسی افق بازار این فلز و دیدگاه ..
  ۱۳۹۵/۷/۵
 • دیدگاه تحلیلگران خوشبین و بدبین در باره افق بازار
  »

  بازار فلزات اساسی حوزه ای پرسود خواهد شد؟

  بازار فلزات اساسی حوزه ای پرسود خواهد شد؟
  جهان سهم _ قیمت مس که شش ماه پیش تا بالای ۵۱۰۰ دلار در هر تن افزایش یافته بود طی هفته های اخیر در مسیر کاهش حرکت کرده است. البته در روزهای گذشته قیمت هر تن مس در محدوده ۴۷۰۰ دلار نوسان کرده و حال برخی تحلیلگران با اشاره به برخی عوامل می گویند احتمال رشد قیمت ها طی ماه های آینده وجود دارد. در ادامه ..
  ۱۳۹۵/۶/۳۰
 • بررسی افق بازار فلزات اساسی در چند ماه آینده
  »

  چهار عامل از رونق بازار جلوگیری می کند

  چهار عامل از رونق بازار جلوگیری می کند
  جهان سهم _ قیمت فلزات اساسی امروز اندکی رشد کرده اما روز گذشته به رغم کاهش ارزش دلار شاهد افول قیمت‌ها بودیم. قیمت مس در روزهای اخیر در محدوده ۴۶۰۰ دلار در هر تن نوسان کرده و برخی تحلیلگران معتقدند تحول بزرگی در قیمت ها مشاهده نخواهد شد. امروز سه گزارش از اقتصاد چین منتشر شده که دو گزارش یعنی ..
  ۱۳۹۵/۶/۲۳
1 2 3 4 5 6 >>