نظرسنجی
با توجه به کاهش رقم شاخص بورس در ماه های اخیر از این پس تغییرات شاخص چگونه خواهد بود


سی خبر برتر امروز ایران و جهان
 • دو عامل قدرتمند بر قیمت ها فشار وارد می کنند
  »

  پیش بینی تحولات این هفته بازار فلزات اساسی

  پیش بینی تحولات این هفته بازار فلزات اساسی
  جهان سهم _ در سه هفته اخیر قیمت مس پیوسته کاهش یافته و با توجه به شرایطی که بر بازار این فلز مهم اساسی حاکم است، سرمایه گذاران می پرسند، چه وقت روند کاهش قیمت ها متوقف خواهد شد؟ قیمت هر تن مس در پایان معاملات هفته پیش به ۴۵۵۰ دلار رسید که نسبت به ابتدای ماه جاری میلادی حدود ۵۰۰ دلار یا یازده ..
  ۱۳۹۵/۳/۲
 • بررسی عوامل نگرانی سرمایه گذاران در بازار
  »

  افق بازار فلزات اساسی تیره تر شده است

  افق بازار فلزات اساسی تیره تر شده است
  جهان سهم _ قیمت مس و دیگر فلزات اساسی تحت فشار بیشتری قرار گرفته و به نظر می رسد پیش بینی هایی که درباره رونق نسبی این بازار مطرح شده بود چندان منطقی نبوده است. روز شنبه خبرهای جدیدی از اقتصاد چین منتشر شد که بر نگرانی سرمایه گذاران در بازار فلزت اساسی افزوده است. در این گزارش ها که از سوی ..
  ۱۳۹۵/۲/۲۷
 • خوشبینی تحلیلگران به افق بلندمدت بازار
  »

  بازار فلزات اساسی در معرض تهدید قرار دارد؟

  بازار فلزات اساسی در معرض تهدید قرار دارد؟
  جهان سهم _ قیمت مس طی هفته گذشته پیوسته کاهش یافت و روز جمعه به رقم ۴۷۵۰ دلار در هر تن رسید. خوشبینی درباره رشد تقاضا برای مس در چین، به تدریج کاهش یافته و این وضعیت ممکن است در ماه های آینده ادامه یابد. بالاترین قیمت مس امسال تاکنون ۵۰۸۰ دلار بوده که اواسط ماه مارس یعنی دو ماه پیش مشاهده شد. ابتدای ..
  ۱۳۹۵/۲/۲۰
 • فشار بر قیمت فلزات اساسی افزایش می یابد؟
  »

  سرمایه گذاران در بازار مس مراقب باشند

  سرمایه گذاران در بازار مس مراقب باشند
  جهان سهم _ در چند روز اخیر خبرهای منتشر شده از اقتصاد چین منفی بوده و همین امر سبب شده تحولاتی در دیدگاه سرمایه گذاران پدید آید. قیمت مس که به بالای ۵۰۰۰ دلار در هر تن رسیده بود اکنون زیر این رقم قرار دارد و اگر کاهش ارزش دلار نبود، قیمت ها بیش از این میزان کاهش پیدا می کرد. وضعیت دیگر فلزات اساسی نیز بهتر ..
  ۱۳۹۵/۲/۱۴
 • شرایط حاکم بر بازار فلزات اساسی تغییر کرده است؟
  »

  قیمت مس بار دیگر در مسیر کاهش قرار گرفت

  قیمت مس بار دیگر در مسیر کاهش قرار گرفت
  جهان سهم _ قیمت فلزات اساسی در روزهای اخیر در مسیر کاهش حرکت کرده و این باور بوجود آمده که قیمت ها قبلا به سقف خود رسیده بودند. قیمت مس اکنون زیر ۵۰۰۰ دلار در هر تن قرار دارد. برخی عواملی که بر قیمت ها تاثیر دارند بلندمدت هستند یعنی تا پایان سال جاری میلادی ادامه پیدا خواهند کرد و از آن پس ممکن است ..
  ۱۳۹۵/۲/۸
 • چه عواملی به رشد قیمت فلزات اساسی کمک کرده اند؟
  »

  پیش بینی تحولات بازار مس در هفته پیش رو

  پیش بینی تحولات بازار مس در هفته پیش رو
  جهان سهم _ قیمت مس هفته گذشته حدود ۵ درصد افزایش یافت و در پایان معاملات هفته در سطح ۵۰۰۰ دلار در هر تن قرار گرفت. قیمت دیگر فلزات اساسی نیز رشد کرده و این درحالیستکه هفته گذشته ارزش دلار در برابر یورو رشد کرد و قاعدتا باید قیمت فلزات اساسی تحت فشار قرار می گرفت. در ادامه به علل افزایش قیمت ها و افقی که ..
  ۱۳۹۵/۲/۴
 • تحلیلگران درباره افق اقتصاد چین تجدید نظر کرده اند
  »

  احتمال استقرار ثبات در بازار فلزات اساسی

  احتمال استقرار ثبات در بازار فلزات اساسی
  جهان سهم _ روز گذشته قیمت مس و دیگر فلزات اساسی رشد کرد البته میزان افزایش زیاد نبود. قیمت ها یک پله بالاتر از چند روز پیش قرار گرفته و با توجه به شرایط جدید، برخی تحلیلگران درباره افق بازار این فلزات دیدگاه های جدید مطرح کرده اند. در ادامه به گزارش مثبت از اقتصاد چین که سبب اصلی رشد قیمت فلزات اساسی شده و نیز ..
  ۱۳۹۵/۱/۲۶
 • احتمال افول شدید قیمت فلزات اساسی چقدر است؟
  »

  بازار مس در آستانه زیر و رو شدن است

  بازار مس در آستانه زیر و رو شدن است
  جهان سهم _ قیمت مس و دیگر فلزات اساسی در روزهای اخیر در مسیر کاهش قرار داشته و قیمت فلز سرخ در محدوده پایین ترین میزان در یک ماه اخیر قرار دارد. برخی تحلیلگران معتقدند قیمت مس در ماه های آینده تا ۸۰۰ دلار در هر تن کاهش خواهد یافت. در ادامه به بررسی استدلال های این گروه می پردازیم و شرایط جدید بازار فلزات ..
  ۱۳۹۵/۱/۲۰
 • بررسی تغییرات قیمت فلزات اساسی در ماه های آینده
  »

  هشدار بارکلیز به سرمایه گذاران در مس

  هشدار بارکلیز به سرمایه گذاران در مس
  جهان سهم _ تحلیلگران بانک بارکلیز به سرمایه گذاران در مس هشدار داده اند که قیمت این فلز ممکن است در ماه های آینده تا ۲۵ درصد کاهش یابد بنابراین منطقی است از میزان سرمایه گذاری در آن کاسته شود. در گزارشی که از سوی این بانک انگلیسی منتشر شده آمده است، اگرچه در سه ماهه نخست سال جاری میلادی قیمت ..
  ۱۳۹۵/۱/۱۵
 • کلید تحول در بازار در دست بانک مرکزی آمریکاست
  »

  سه روز سرنوشت ساز برای بازار فلزات اساسی

  سه روز سرنوشت ساز برای بازار فلزات اساسی
  جهان سهم _ قیمت مس و دیگر فلزات اساسی در روزهای اخیر خیلی تغییر نکرده و این ثبات حاصل عواملی است که در ادامه به آنها اشاره می کنیم. اما طی سه روز آینده دو عامل بر قیمت فلزات اساسی تاثیر خواهند گذاشت: تغییرات ارزش دلار تحت تاثیر سخنان جانت یلن، رییس بانک مرکزی آمریکا و داده های اقتصادی از این کشور و ..
  ۱۳۹۵/۱/۱۰
 • امکان جبران وضعیت بد سال گذشته وجود دارد؟
  »

  هشدار به سرمایه گذاران بازار فلزات اساسی

  هشدار به سرمایه گذاران بازار فلزات اساسی
  جهان سهم _ در دو روز اخیر قیمت برخی فلزات اساسی رشد کرده و عامل آن، پیش بینی تاثیر مثبت سیاست های پولی بانک مرکزی آمریکا بر تقاضا برای این مواد خام است. این باور پدید آمده که سیاست های حمایتی بانک مرکزی سبب می شود بازار مواد خام از جمله فلزات اساسی رونق پیدا کند اما موضوع به همین سادگی نیست و ..
  ۱۳۹۴/۱۲/۲۸
 • سه عامل بر بازار فلزات اساسی موثر بوده و خواهد بود
  »

  رشد تدریجی قیمت مس ادامه می یابد؟

  رشد تدریجی قیمت مس ادامه می یابد؟
  جهان سهم _ قیمت مس در سال جاری میلادی تاکنون حدود ۳۶۰ دلار در هر تن افزایش یافته و اخیرا نوسان های آن کمتر شده است. در باره افق بازار این فلز مهم اساسی دیدگاه های مختلفی مطرح شده است اما برای درک شرایط بازار و پیش بینی آینده، بهترین راه دقت در سیاست های پولی بانک مرکزی چینف وضعیت کلی اقتصاد جهان و ..
  ۱۳۹۴/۱۲/۲۳
 • چین بر سیاست های حمایتی خود از اقتصاد می افزاید
  »

  جو بازار فلزات اساسی مثبت تر می شود؟

  جو بازار فلزات اساسی مثبت تر می شود؟
  جهان سهم _ در نخستین ماه سال جاری میلادی، قیمت فلزات اساسی نوسان هایی داشت اما عموما ثابت ماند. از اواسط ماه گذشته میلادی روند رشد قیمت ها آغاز شده و چند عامل در این رشد موثر بوده است: کاهش ارزش دلار، تلاش دولت چین برای ایجاد اطمینان در سرمایه گذاران در باره افق اقتصاد این کشور و آغاز فصل پرکردن انبارها ..
  ۱۳۹۴/۱۲/۱۶
 • عوامل فشار بر قیمت فلزات اساسی پایدار هستند
  »

  واکنش سرد بازار فلزات اساسی به خبر مثبت

  واکنش سرد بازار فلزات اساسی به خبر مثبت
  جهان سهم _ بانک مرکزی چین با هدف کاستن از نگرانی سرمایه گذاران درباره افق اقتصاد این کشور، بار دیگر سپرده قانونی بانک ها نزد بانک مرکزی را کاهش داد. این کاهش ۰.۵ درصدی از امروز اعمال می شود و بدین معناست که بانک ها نقدینگی بیشتری برای تزریق به اقتصاد این کشور در اختیار خواهند داشت. این خبر قاعدتا باید ..
  ۱۳۹۴/۱۲/۱۱
 • پیامدهای سیاست های پولی بانک مرکزی آمریکا
  »

  احتمال رشد قیمت فلزات اساسی زیاد است؟

  احتمال رشد قیمت فلزات اساسی زیاد است؟
  جهان سهم _ در دو روز اخیر قیمت فلزات اساسی نوسانی محدود داشته و به نظر می رسد سرمایه گذاران و فعالان این بازار هنوز نمی دانند جهت حرکت قیمت ها به کدام سمت است در نتیجه با احتیاط رفتار می کنند. روز گذشته گزارش های منتشر شده از بخش های تولید کارخانه ای منطقه یورو، آلمان و آمریکا منفی بود. در آلمان شاخص ..
  ۱۳۹۴/۱۲/۴
<< 1 2 3 4 5 6 7 8 >>