نظرسنجی
با توجه به کاهش رقم شاخص بورس در ماه های اخیر از این پس تغییرات شاخص چگونه خواهد بود


سی خبر برتر امروز ایران و جهان
 • بررسی علل ثبات نسبی بازار فلزات اساسی
  »

  احتمال رشد قیمت مس چه میزان است؟

  احتمال رشد قیمت مس چه میزان است؟
  جهان سهم _ در چند هفته اخیر قیمت مس ثبات داشته و در مجموع اندکی کاهش یافته است. روز گذشته قیمت هر تن از این فلز به محدوده ۵۱۰۰ دلار رسید و با توجه به تغییرات ارزش دلار انتظار می رود فشار بر قیمت ها ادامه پیدا کند. کاهش قیمت مس و برخی دیگر از فلزات اساسی به رغم بروز برخی نشانه های مثبت در بازار ..
  ۱۳۹۴/۸/۱۴
 • آیا ماه های آینده شاهد کاهش قیمت ها خواهیم بود؟
  »

  چند نکته مهم درباره بازار فلزات اساسی

  چند نکته مهم درباره بازار فلزات اساسی
  جهان سهم _ قیمت مس در حال حاضر در پایین ترین میزان در سه هفته اخیر قرار دارد. قیمت دیگر فلزات اساسی نیز در روزهای اخیر کاهش یافته و به نظر می رسد نهادهای تحلیلگر باید در پیش بینی های خود درباره قیمت ها تجدید نظر کنند. در ادامه به وضعیت کنونی بازار فلزات اساسی و دیدگاه تحلیلگران در نظرسنجی خبرگزاری رویترز ..
  ۱۳۹۴/۸/۸
 • چرا اقدام بانک مرکزی چین به رشد قیمت ها منجر نشد؟
  »

  دو عامل بر بازار فلزات اساسی تاثیر می گذارد

  دو عامل بر بازار فلزات اساسی تاثیر می گذارد
  جهان سهم _ قیمت فلزات اساسی در روزهای اخیر نوسانی اندک داشته و امروز تحت تاثیر دو عامل قرار گرفته است. قیمت مس که در ابتدای معاملات رشد کرده بود پایین آمده و زیر رقم ۵۳۰۰ دلار در هر تن قرار دارد. در ادامه به شرایط جدید بازار فلزات اساسی و دو عاملی که به شکل متضاد بر قیمت ها تاثیر می گذارند اشاره می کنیم. نخستین ..
  ۱۳۹۴/۸/۱
 • نوسان محدود قیمت ها ادامه خواهد یافت؟
  »

  بررسی سه عامل موثر بر بازار فلزات اساسی

  بررسی سه عامل موثر بر بازار فلزات اساسی
  جهان سهم _ در روزهای اخیر قیمت مس و دیگر فلزات اساسی نوسانی محدود داشته است. قیمت مس زیر ۵۳۰۰ دلار در هر تن باقی مانده و سرمایه گذاران معتقدند هنوز جهت گیری قیمت‌ها مشخص نشده است زیرا در حالی که از اقتصاد چین همچنان خبرهای منفی منتشر می شود و این عاملی برای فشار بر قیمت هاست، دو عامل دیگر بر ..
  ۱۳۹۴/۷/۲۳
 • نگاهی به عوامل موثر بر قیمت ها و اوضاع بازار
  »

  بازار فلزات اساسی رونق می یابد؟

  بازار فلزات اساسی رونق می یابد؟
  جهان سهم _ قیمت مس و برخی دیگر از فلزات اساسی روز گذشته کاهش یافت و بازار همچنان تحت فشار حاصل از پیش بینی افول تقاضا در چین است. قیمت مس در روزهای اخیر حول ۵۲۰۰ دلار در هر تن نوسان کرده است و پیش بینی شده شرایط در بازار این فلز مهم اساسی طی ماه های آینده تغییری محسوسی نداشته باشد مگر ..
  ۱۳۹۴/۷/۱۷
 • بررسی شرایط بازار در روزهای آینده
  »

  بازار فلزات اساسی دچار بحران شده است؟

  بازار فلزات اساسی دچار بحران شده است؟
  جهان سهم _ روز گذشته در بازار فلزات اساسی، قیمت ها بطور متوسط ۲ درصد کاهش یافتند و امروز نیز وضعیت این بازار چندان امیدبخش نیست. قیمت مس که معیاری از وضعیت اقتصاد جهان است به زیر ۵۰۰۰ دلار در هر تن رسیده و قیمت روی در پایین ترین میزان در پنج سال اخیر قرار دارد. این هفته گزارش های مختلفی از اقتصاد چین ..
  ۱۳۹۴/۷/۷
 • انتشار خبرهای منفی از اقتصاد چین ادامه دارد
  »

  دو دیدگاه در باره افق بازار فلزات اساسی

  دو دیدگاه در باره افق بازار فلزات اساسی
  جهان سهم _ در روزهای اخیر قیمت مس و برخی دیگر از فلزات اساسی کاهش یافته و امروز با انتشار گزارش منفی از بخش تولید کارخانه ای چین، نگرانی سرمایه گذاران در باره آینده بازار این مواد خام افزایش یافته است. در باره افق بازار فلزات اساسی بویژه مس، دیدگاه های متناقضی مطرح شده که در ادامه ضمن اشاره به وضعیت اقتصادی ..
  ۱۳۹۴/۷/۱
 • تمرکز سرمایه گذاران بر تصمیم بانک مرکزی بجاست؟
  »

  بررسی روند میان مدت قیمت فلزات اساسی

  بررسی روند میان مدت قیمت فلزات اساسی
  جهان سهم _ قیمت مس و دیگر فلزات اساسی در روزهای اخیر نوسانی محدود داشته و به نظر می رسد سرمایه گذاران و فعالان بازار منتظر مشخص شدن نتیجه نشست کمیته سیاستگذاری بانک مرکزی آمریکا هستند که بر ارزش دلار و قیمت ها تاثیر خواهد گذاشت. اما آیا تصمیم بانک مرکزی آمریکا تاثیری بزرگ بر قیمت ها خواهد داشت یا ..
  ۱۳۹۴/۶/۲۵
 • پیش بینی متوسط قیمت مس در ماه های آینده
  »

  شرط افزایش قیمت فلزات اساسی چیست؟

  شرط افزایش قیمت فلزات اساسی چیست؟
  جهان سهم _ روز جمعه قیمت تمام فلزات اساسی کاهش یافت زیرا از یک سو گزارش مثبت وزارت کار آمریکا سبب شد احتمال افزایش نرخ های بهره در این کشور در آینده نزدیک بیشتر شود و از سوی دیگر بازارهای چین پس از دو روز تعطیلی، فردا فعالیت خود را آغاز می کنند و ضعف اقتصاد این کشور فشار مصاعف بر قیمت مواد خام از جمله ..
  ۱۳۹۴/۶/۱۵
 • پیش بینی جدید از قیمت مس در ماه های آینده
  »

  بازار فلزات اساسی متحول خواهد شد؟

  بازار فلزات اساسی متحول خواهد شد؟
  جهان سهم _ رشد شاخص بورس چین که در اثر اقدام هفته پیش بانک مرکزی این کشور رخ داده، امید به بهبود شرایط اقتصادی را بیشتر کرده و زمینه را برای افزایش قیمت مس و دیگر فلزات اساسی فراهم کرده است. قیمت مس از ماه می یعنی چهار ماه پیش تاکنون، روند نزولی طی کرده و عامل این کاهش نگرانی ها در باره تقاضا در چین ..
  ۱۳۹۴/۶/۸
 • کاهش قیمت ها تا چه زمانی ادامه پیدا خواهد کرد؟
  »

  دو سناریو پیش روی بازار مس قرار دارد

  دو سناریو پیش روی بازار مس قرار دارد
  جهان سهم ـ در هفته ای که گذشت، تنها خبر مثبت برای سرمایه گذاران، افزایش قیمت طلا بود. هفته پیش شاخص های مالی، قیمت نفت و فلزات اساسی کاهش یافت و کاهش قیمت فلزات اساسی درحالی رخ داد که ارزش دلار در برابر یورو کاهش یافته بود. به نظر می رسد شرایط در بازار این مواد خام تحت تاثیر عوامل قدرتمندتر قرار دارد و ..
  ۱۳۹۴/۶/۱
 • ثبات نسبی پس از نوسان های شدید
  »

  افق بازار فلزات پایه چگونه خواهد بود؟

  افق بازار فلزات پایه چگونه خواهد بود؟
  جهان سهم ـ این هفته قیمت مس و دیگر فلزات اساسی نوسانی قابل ملاحظه داشته و عامل این نوسان، اقدامات جدید بانک مرکزی چین است. امروز قیمت مس رشدی اندک داشته اما قیمت این فلز مهم اساسی همچنان در پایین ترین میزان در چند سال اخیر قرار دارد. در ادامه به بررسی شرایط جدید بازار این مواد خام و افق ..
  ۱۳۹۴/۵/۲۲
 • سطوح کنونی قیمت ها چه میزان منطقی است؟
  »

  بررسی سه عامل کاهش قیمت فلزات اساسی

  بررسی سه عامل کاهش قیمت فلزات اساسی
  جهان سهم _ قیمت مس و دیگر فلزات اساسی در روزهای اخیر نوسانی محدود داشته و در سطحی پایین تر قرار گرفته است. قیمت مس امروز با ۰.۷ درصد کاهش به زیر ۵۲۰۰ دلار در هر تن رسیده و این درحالیستکه اخبار منتشر شده از بخش خدمات چین مثبت بوده است. روز گذشته رشد شاخص های مالی در چین سبب شد قیمت ..
  ۱۳۹۴/۵/۱۴
 • تاثیر خبرهای مثبت از اقتصاد آمریکا بر بازار
  »

  قیمت فلزات اساسی چه وقت رشد می کند؟

  قیمت فلزات اساسی چه وقت رشد می کند؟
  جهان سهم _ قیمت فلزات اساسی پس از رشد اندک روز گذشته، امروز بار دیگر کاهش یافته و رشد ارزش دلار یکی از عوامل این کاهش است. امروز قیمت مس با یک درصد کاهش به زیر ۵۳۰۰ دلار در هر تن رسیده است. روز گذشته قیمت این فلز به دلیل رشد شاخص بورس چین افزایش یافت. البته سرمایه گذاران به دلیل مشخص نبودن نتیجه ..
  ۱۳۹۴/۵/۸
 • پیش بینی گلدمن ساکس درباره متوسط قیمت مس
  »

  ضعف عمیق بازار فلزات اساسی پایاست؟

  ضعف عمیق بازار فلزات اساسی پایاست؟
  جهان سهم _ قیمت مس و دیگر فلزات اساسی در هفته های اخیر کاهش یافته و به نظر می رسد بازار این مواد خام برای مدتی در شرایط منفی کنونی باقی بماند. قیمت مس امروز در سطح ۵۲۵۰ دلار قرار گرفته که پایین ترین میزان در شش سال اخیر است. در ادامه به دلایل افول قیمت ها و پیش بینی بانک گلدمن ساکس در باره قیمت مس در ..
  ۱۳۹۴/۵/۲
<< 2 3 4 5 6 7 8 9 10 >>