نظرسنجی
با توجه به کاهش رقم شاخص بورس در ماه های اخیر از این پس تغییرات شاخص چگونه خواهد بود


سی خبر برتر امروز ایران و جهان
 • گزارش گروه مطالعات بین المللی مس منتشر شد
  »

  بازار مس در بلندمدت چه وضعیتی دارد؟

  بازار مس در بلندمدت چه وضعیتی دارد؟
  جهان سهم _ قیمت مس از اواسط ماه می یعنی در دو ماه اخیر روند کاهشی داشته و نگرانی ها درباره تقاضای چین و رشد ارزش دلار دو عامل اصلی این کاهش هستند. گروه مطالعات بین المللی مس در گزارش جدید خود پیش بینی هایی در باره تولید مس تا سال ۲۰۱۸ مطرح کرده که اگر تحقق یابد، ضعف بازار فلز سرخ برای مدتی ..
  ۱۳۹۴/۴/۲۸
 • انتظار رشد قابل ملاحظه قیمت ها بجاست؟
  »

  بررسی علل افت و خیز قیمت فلزات اساسی

  بررسی علل افت و خیز قیمت فلزات اساسی
  جهان سهم _ امروز قیمت تمام فلزات اساسی رشد کرده و این رشد حاصل عوامل گوناکون از جمله پیش بینی افزایش تقاضا از سوی چین است. قیمت مس با حدود یک درصد افزایش به بالاتر از ۵۶۰۰ دلار در هر تن رسیده است. روز گذشته قیمت فلزات اساسی کاهش یافت زیرا از یک سو ذخیره تعدادی از آنها در انبارهای تحت نظارت بورس لندن ..
  ۱۳۹۴/۴/۲۴
 • آیا امیدی به افزایش مجدد قیمت ها وجود دارد؟
  »

  بررسی علل سقوط قیمت فلزات اساسی

  بررسی علل سقوط قیمت فلزات اساسی
  جهان سهم _ در شش هفته اخیر قیمت مس و دیگر فلزات اساسی پیوسته کاهش یافته و در دو روز گذشته سرعت کاهش قیمت ها بیشتر شده است. از آنجا که بازار فلزات اساسی بویژه مس معیاری برای درک وضعیت کلی اقتصاد جهان است، افول پی در پی و شدید قیمت ها نگران کننده محسوب می شود و باید دید این وضعیت حاصل ..
  ۱۳۹۴/۴/۱۷
 • قیمت ها در هفته های اخیر رشدی نداشته اند
  »

  رونق بازار فلزات اساسی چگونه ممکن است؟

  رونق بازار فلزات اساسی چگونه ممکن است؟
  جهان سهم _ نوسان قیمت مس و دیگر فلزات اساسی ادامه یافته و امروز قیمت ها عموما کاهش پیدا کرده است. البته قیمت مس همچنان در سطح ۵۸۰۰ دلار در هر تن قرار دارد. امروز موسسه اچ اس بی سی در گزارش خود اعلام کرد، شاخص فعالیت های خدماتی در چین در ماه گذشته میلادی ۵۱.۸ بوده است. این رقم نسبت به پیش بینی ..
  ۱۳۹۴/۴/۱۲
 • پیش بینی روند تغییرات قیمت ها در هفته پیش رو
  »

  افق بازار فلزات اساسی روشن می شود؟

  افق بازار فلزات اساسی روشن می شود؟
  جهان سهم _ روز جمعه قیمت مس با پیش بینی افزایش تقاضا در چین رشد کرد اما قیمت دیگر فلزات اساسی تحت تاثیر بحران یونان و افول شاخص بورس چین کاهش یافتند. تحلیلگران موسسه تاتیکسیس می گویند، کاهش شاخص بورس چین فعلا برزگ ترین عامل تاثیرگذار بر قیمت مس و دیگر فلزات اساسی است اما در هفته پیش رو ..
  ۱۳۹۴/۴/۶
 • نهادهای تحلیلگر به افق بلندمدت مس امیدوارند
  »

  نگاه های نگران به بازار فلز سرخ

  نگاه های نگران به بازار فلز سرخ
  جهان سهم _ قیمت مس امروز به دلیل ثبات ارزش دلار، تغییری نداشته و در محدوده ۵۶۷۰ دلار در هر تن نوسان کرده است. قیمت فلز سرخ از اواسط ماه گذشته میلادی تاکنون پیوسته کاهش یافته و از ۶۵۰۰ دلار به ۵۷۵۰ دلار در هر تن رسیده است. رقم کنونی قیمت فلز سرخ، پایین ترین میزان از ماه مارس یعنی سه ماه پیش است. با آنکه ..
  ۱۳۹۴/۴/۱
 • برای رونق بازار، به اقدامات فراگیرتر حمایتی نیاز است
  »

  بررسی افق بازار مس، آلومینیوم و روی

  بررسی افق بازار مس، آلومینیوم و روی
  جهان سهم _ قیمت فلزات اساسی همچنان در حال کاهش است و کارشناسان معتقدند در آینده نزدیک یعنی چند هفته آینده احتمال جبران شدن کاهش قیمت ها در هفته های اخیر بسیار کم است. قیمت مس به پایین ترین میزان در سه ماه اخیر و قیمت آلومینیوم به پایین ترین حد در چهارده ماه گذشته رسیده است. حال این سوال در بین ..
  ۱۳۹۴/۳/۲۶
 • دیدگاه تحلیلگرن کامرتس بانک درباره افق بازار مس
  »

  آیا باید از بازار فلزات اساسی خارج شد؟

  آیا باید از بازار فلزات اساسی خارج شد؟
  جهان سهم _ امروز قیمت مس اندکی افزایش یافته اما روز گذشته قیمت ها به دلیل افزایش ارزش دلار و انتشار برخی گزارش های نه چندان مثبت از اقتصاد چین افول کرد و به زیر شش هزار دلار در هر تن رسید که پایین ترین میزان در یک هفته اخیر بود. با توجه به کاهش قیمت مس و برخی دیگر از فلزات اساسی در روزهای اخیر این سوال مطرح ..
  ۱۳۹۴/۳/۲۲
 • انتظار رشد قابل ملاحظه قیمت ها منطقی است؟
  »

  دو دیدگاه در باره افق بازار فلزات پایه

  دو دیدگاه در باره افق بازار فلزات پایه
  جهان سهم _ در هفته ای که گذشت قیمت مس برای سومین هفته پی در پی کاهش یافت و هر تن از این فلز مهم اساسی که معیاری از وضعیت اقتصاد جهان است زیر ۶۰۰۰ دلار یعنی پایین ترین میزان در شش هفته اخیر معامله شد. پیش بینی کاهش تقاضا در تابستان و رشد ارزش دلار سبب شده قیمت ها تحت فشار قرار گیرند. دو دیدگاه ..
  ۱۳۹۴/۳/۱۶
 • امید سرمایه گذاران به اقدامات بانک مرکزی چین
  »

  وضعیت بازار فلزات پایه در روزهای اخیر

  وضعیت بازار فلزات پایه در روزهای اخیر
  جهان سهم _ در ماه جاری میلادی که فردا به پایان می رسد، قیمت آلومینیوم بیشترین کاهش ماهانه را از دو سال و نیم اخیر داشته و عامل این کاهش، افزایش تولید این فلز اساسی در چین است که می تواند توازن عرضه و تقاضای جهانی برای این فلز را بر هم زند. در ادامه به بررسی شرایط بازار آلومینیوم و مس و تغییرات قیمتی آنها در ..
  ۱۳۹۴/۳/۹
 • شرط رشد قابل ملاحظه قیمت مس چیست؟
  »

  نگاه دو بانک به افق بازار فلزات پایه

  نگاه دو بانک به افق بازار فلزات پایه
  جهان سهم _ در هفته ای که گذشت قیمت مس کاهش یافت و از ۶۴۶۰ دلار در هر تن به ۶۲۲۰ دلار رسیده که کاهشی حدود ۳ درصد را نشان می دهد. هفته پیش قیمت برخی دیگر فلزات اساسی نیز افول کرد و این کاهش دلایلی دارد که در ادامه به آنها اشاره می کنیم. اما شرط رشد قابل ملاحظه قیمت این مواد خام چیست؟ مهمترین ..
  ۱۳۹۴/۳/۳
 • کدام عامل رونق بازار فلزات اساسی را تهدید می کند؟
  »

  امید به رشد قیمت مس افزایش یافته است

  امید به رشد قیمت مس افزایش یافته است
  جهان سهم _ در دو هفته اخیر قیمت مس تغییر محسوسی نداشته و هر تن از این فلز مهم اساسی حول رقم ۶۴۰۰ دلار نوسان کرده است. این درحالیستکه نوسان قیمت در دیگر فلزات اساسی بیشتر بوده است. قیمت مس در حال حاضر در نزدیکی بالاترین میزان در سال جاری میلادی قرار دارد. از دید تحلیلگران، برابر بودن نیروهایی که بر ..
  ۱۳۹۴/۲/۲۷
 • بروز نشانه های جدید از ضعف اقتصاد چین
  »

  رونق بازار فلزات اساسی نزدیک است؟

  رونق بازار فلزات اساسی نزدیک است؟
  جهان سهم _ در هفته های اخیر قیمت برخی فلزات اساسی رشد کرده و این امر واکنش های متفاوتی را در بین سرمایه گذاران و تحلیلگران بوجود آورده است. امید به رشد تقاضا در اثر رونق اقتصاد چین عامل افزایش قیمت این مواد خام بوده است اما برخی تحلیلگران معتقدند بازار با اصلاح قیمت ها مواجه خواهد شد. در ادامه به بررسی دیدگاه های ..
  ۱۳۹۴/۲/۲۰
 • بررسی دلایل رشد اخیر قیمت مس و افق پیش روی آن
  »

  قیمت فلزات اساسی در آستانه اصلاح است؟

  قیمت فلزات اساسی در آستانه اصلاح است؟
  جهان سهم _ طی چند روز اخیر، قیمت مس و برخی دیگر از فلزات اساسی رشد کرده و قیمت مس بالاتر از ۶۴۰۰ دلار در هر تن قرار گرفته است. اما امروز قیمت ها اندکی افول کرده و این درحالیستکه ارزش دلار کاهش یافته است. یک عامل این کاهش واکنشی است که خریداران چینی به رشد قیمت ها نشان داده اند. در ادامه به بررسی ..
  ۱۳۹۴/۲/۱۶
 • قیمت مس از مرز ۶۴۰۰ دلار در هر تن عبور کرد
  »

  روزهای خوش بازار فلزات پایه ادامه می یابد؟

  روزهای خوش بازار فلزات پایه ادامه می یابد؟
  جهان سهم _ طی روزهای اخیر قیمت مس و برخی دیگر از فلزات اساسی رشد کرده و به سطوح امیدوارکننده رسیده است. افزایش قیمت این مواد خام دلایل مختلفی دارد که در ادامه به آنها اشاره می کنیم. بنا به اعلام دفتر ملی آمار چین، فعالیت های کارخانه ای این کشور در ماه گذشته میلادی رشدی نداشته و شاخص این فعالیت ها ..
  ۱۳۹۴/۲/۱۱
<< 3 4 5 6 7 8 9 10 11 >>