نظرسنجی
با توجه به کاهش رقم شاخص بورس در ماه های اخیر از این پس تغییرات شاخص چگونه خواهد بود


سی خبر برتر امروز ایران و جهان
 • بررسی تاثیر نشست بانک های مرکزی بر بازار ارزها
  »

  چرا جذابیت دلار این روزها کاهش یافته است؟

  چرا جذابیت دلار این روزها کاهش یافته است؟
  جهان سهم _ در روزهای اخیر به دلایل مختلف ارزش دلار در برابر یورو و ین کاهش یافته و سرمایه گذاران می پرسند این روند تا کجا ادامه پیدا خواهد کرد. واقعیت این است که گزارش های مختلف از اقتصاد آمریکا و نشست بانک های مرکزی طی روزهای اخیر، در کنار برخی دیگر از عوامل سبب کاهش ارزش دلار شده است. در ادامه به بررسی ..
  ۱۳۹۵/۲/۱۰
 • تمرکز سرمایه گذاران بر سه نشست مهم بانک های مرکزی
  »

  اوضاع این روزهای بازار ارز چگونه است؟

  اوضاع این روزهای بازار ارز چگونه است؟
  جهان سهم _ روز گذشته نشست شورای سیاستگذاری بانک مرکزی اروپا برگزار شد و در آن تغییری در سیاست های حمایتی این نهاد داده نشد. با اعلام نتیجه این نشست، ارزش یورو در برابر دلار رشد کرد اما این رشد پایا نبود و با از میان رفتن تاثیر نشست یاد شده و انتشار گزارش مثبت از بازار کار آمریکا شاهد رشد ارزش دلار در برابر ..
  ۱۳۹۵/۲/۳
 • ریسک گریزی سرمایه گذاران چه تاثیری بر بازار ارز دارد؟
  »

  پیش بینی عملکرد دلار در هفته پیش رو

  پیش بینی عملکرد دلار در هفته پیش رو
  جهان سهم _ روز گذشته ارزش دلار در برابر یورو کاهش یافت زیرا برخلاف قبل، خبرهایی که از اقتصاد آمریکا منتشر شد منفی بود. البته هفته گذشته در مجموع ارزش دلار در برابر یورو رشد کرد. برای هفته پیش رو تحلیلگران در نظرسنجی ها، تغییرات ارزش دلار در برابر یورو، پوند انگلستان و ین ژاپن را پیش بینی کرده اند و ما در ادامه ضمن اشاره ..
  ۱۳۹۵/۱/۲۸
 • چه رویدادهایی بر نسبت ارزهای معتبر موثر هستند؟
  »

  بررسی عملکرد بازار ارز در هفته پیش رو

  بررسی عملکرد بازار ارز در هفته پیش رو
  جهان سهم _ هفته گذشته ارزش ین به میزانی قابل ملاحظه رشد کرد و عملکرد این ارز بهتر از دیگر ارزهای معتبر بود. هفته پیش همچنین ارزش دلار در برابر یورو کاهش یافت اما برای هفته جاری چه عواملی بر تغییرات ارزش ارزهای معتبر تاثیر خواهند داشت. در هفته پیش رو داده های اقتصادی از آمریکا، منطقه یورو، انگلستان و چین ..
  ۱۳۹۵/۱/۲۲
 • سرمایه گذاران باید به چه عاملی بیشتر توجه کنند؟
  »

  افق عملکرد دلار در سه ماه آینده

  افق عملکرد دلار در سه ماه آینده
  جهان سهم _ در روزهای اخیر نوسان ارزش دلار در برابر ارزهای دیگر محدود بوده و انتشار داده های مثبت و منفی از اقتصاد آمریکا و منطقه یورو نتوانسته تغییر بزرگی در ارزش دلار و یورو پدید آورد. ثبات کنونی ارزش دلار حاصل عواملی است که در ادامه به آنها اشاره خواهد شد. همچنین این سوال مطرح است که آیا عملکرد دلار در ماه های آینده ..
  ۱۳۹۵/۱/۱۸
 • نگاه تحلیلگران به افق دلار در ماه های آینده چگونه است؟
  »

  بررسی علل عملکرد منفی دلار سه ماه اخیر

  بررسی علل عملکرد منفی دلار سه ماه اخیر
  جهان سهم _ ارزش دلار به رغم انتشار گزارش های مثبت از اقتصاد آمریکا کاهش یافته است. روز گذشته گزارش وزارت کار آمریکا در خصوص وضعیت بازار کار این کشور در هفته قبل منتشر و مشخص شد تعداد متقاضیان جدید بیمه بیکاری ۲۷۶ هزار نفر بوده است. رقم متقاضیان جدید بیمه بیکاری طی بیش از یک سال اخیر پایین تر از ۳۰۰ هزار ..
  ۱۳۹۵/۱/۱۳
 • بررسی عوامل موثر بر بازارهای ارز در هفته پیش رو
  »

  دلار بار دیگر نقش آفرینی خواهد کرد؟

  دلار بار دیگر نقش آفرینی خواهد کرد؟
  جهان سهم _ در روزهای اخیر ارزش دلار پیوسته افزایش یافته و این امر حاصل سخنان برخی اعضاء کمیته سیاستگذاری بانک مرکزی آمریکاست که سبب شده موضوع افزایش نرخ های بهره در این کشور در آینده نزدیک بار دیگر مطرح شود. اکنون تحلیلگران و سرمایه گذاران معتقدند زمان افزایش نرخ های یاد شده خیلی دور نیست و ممکن است ..
  ۱۳۹۵/۱/۶
 • بیانیه پایانی نشست بانک مرکزی آمریکا منتشر شد
  »

  دلار از این پس تحت فشار قرار خواهد داشت؟

  دلار از این پس تحت فشار قرار خواهد داشت؟
  جهان سهم _ درنهایت نتیجه نشست کمیته سیاستگذاری بانک مرکزی آمریکا مشخص شد و تحت تاثیر آن، ارزش دلار در برابر یورو حدود یک درصد کاهش پیدا کرد. در نشست دو روزه این کمیته نرخ های بهره بدون تغییر حفظ شد. از پیش انتظار می رفت چنین تصمیمی گرفته شود. در ادامه به محتوای بیانیه پایانی نشست و اثر آن بر تحولات ..
  ۱۳۹۴/۱۲/۲۶
 • به رغم انتظارها ارزش دلار سقوط کرده است
  »

  بررسی عوامل موثر بر نوسان ارزش دلار و یورو

  بررسی عوامل موثر بر نوسان ارزش دلار و یورو
  جهان سهم _ دو عامل مهم سبب تغییراتی در نسبت یورو به دلار شده اند. عامل اول، گزارش وزارت کار آمریکا و عامل دوم برگزاری نشست شورای سیاستگذاری بانک مرکزی اروپاست. در ادامه به بررسی این دو عامل می پردازیم. گزارش وزارت کار آمریکا نشان می دهد هفته گذشته تعداد متقاضیان جدید بیمه بیکاری در این کشور بیش از انتظار ..
  ۱۳۹۴/۱۲/۲۰
 • ادامه انتشار خبرهای مثبت و منفی از اقتصاد آمریکا
  »

  نوسان محدود ارزش دلار ادامه می یابد؟

  نوسان محدود ارزش دلار ادامه می یابد؟
  جهان سهم _ گزارش وزارت کار آمریکا درباره وضعیت بازار کار این کشور در هفته قبل نشان می دهد تعداد متقاضیان جدید بیکاری در مقیاس فصلی ۲۷۸ هزار نفر بوده است. اقتصاددان ها در نظرسنجی خبرگزاری رویترز پیش بینی کرده بودند این رقم ۲۷۱ هزار نفر باشد. با آنکه رقم اعلام شده بالاتر از پیش بینی هاست اما زیر ۳۰۰ هزار نفر ..
  ۱۳۹۴/۱۲/۱۳
 • بررسی شرایط موثر بر ارزش دلار و یورو
  »

  دلار در مسیر رشد حرکت خواهد کرد؟

  دلار در مسیر رشد حرکت خواهد کرد؟
  جهان سهم _ هفته گذشته ارزش دلار در برابر یورو رشد کرد و با توجه به شرایط پیش رو، پیش بینی هایی در باره تغییرات ارزش دلار در روزهای آینده مطرح شده است. شاخص دلار که معیاری از ارزش این ارز در برابر سبدی از شش ارز معتبر است هفته پیش بهترین عملکرد را در سه ماه اخیر داشت. ارزش دلار در برابر ین به بالاترین میزان در ..
  ۱۳۹۴/۱۲/۹
 • سرمایه گذاران درباره عملکرد دلار چه تصوری دارند؟
  »

  دو سناریو در باره تغییرات آینده ارزش دلار

  دو سناریو در باره تغییرات آینده ارزش دلار
  جهان سهم _ در ماه گذشته میلادی نسبت یورو به دلار تقریبا ثابت بود اما در ماه جاری شاهد رشد این نسبت هستیم و این به معنای کاهش ارزش دلار است. طی روزهای اخیر عواملی سبب شده ارزش دلار تحت فشار قرار گیرد اما آیا این روند ادامه پیدا خواهد کرد و عملکرد دلار برخلاف سال قبل، امسال منفی است. در باره این موضوع دو سناریو ..
  ۱۳۹۴/۱۱/۳۰
 • تاکید بانک مرکزی بر بهبود شرایط در آینده نزدیک
  »

  سیاست های انقباضی تداوم خواهد یافت؟

  سیاست های انقباضی تداوم خواهد یافت؟
  جهان سهم _ روز گذشته شاخص های مالی در بازار آمریکا رشد کردند اما در دیگر بازارها از جمله بازار ارز، شاهد تغییرات بزرگی نبودیم و این درحالیستکه انتظار می رفت سخنان جانت یلن، رییس بانک مرکزی آمریکا در جمع اعضاء کمیته خدمات مالی مجلس نمایندگان این کشور سرنخ هایی در باره افق سیاست های پولی این نهاد در ..
  ۱۳۹۴/۱۱/۲۲
 • پیامدهای تغییر مسیر سیاست های پولی بانک مرکزی
  »

  بازار ارز دستخوش تحولاتی بزرگ خواهد شد

  بازار ارز دستخوش تحولاتی بزرگ خواهد شد
  جهان سهم _ روز گذشته ارزش دلار در برابر یورو کاهش یافت و نسب یورو به دلار به رقم ۱.۱۱ افزایش پیدا کرد. کاهش ارزش دلار در حالی رخ داده که سرمایه گذاران منتظر انتشار گزارش وزارت کار آمریکا در روز جمعه هستند. پیش بینی ها نشان می دهد این گزارش مثبت خواهد اما اگر چنین نباشد تحولاتی بزرگ در بازارهای مختلف رخ خواهد ..
  ۱۳۹۴/۱۱/۱۵
 • تاثیر سیاست های متناقض بانک های مرکزی چیست؟
  »

  بررسی سه عامل موثر بر ارزش دلار

  بررسی سه عامل موثر بر ارزش دلار
  جهان سهم _ در هفته های اخیر نوسان ارزش دلار در برابر یورو محدود بوده و امروز ارزش دلار در برابر یورو رشد کرده است. اخیرا سه عامل بر تغییرات ارزش این دو ارز تاثیر داشته که در ادامه به آنها اشاره می کنیم. تغییرات ارزش دلار، هم برای سرمایه گذاران در این ارز و هم برای فعالان بازار مواد خام اهمیت بالایی دارد. در مجموع سه عامل ..
  ۱۳۹۴/۱۱/۹
<< 1 2 3 4 5 6 7 8 9 >>