نظرسنجی
روند کاهش شاخص بورس تا کجا ادامه پیدا خواهد کرد؟


سی خبر برتر امروز ایران و جهان
 • »

  آیا گرفتار باورهای محدود کننده هستیم؟

  آیا گرفتار باورهای محدود کننده هستیم؟
  جهان‌سهم _ پنج مرحله‌ای برای کسب قدرت شخصی وجود دارد که با استفاده از آن می‌توان مثبت باقی ماند و سریع تر به اهداف رسید. در این رویه بهترین تکنیک‌ها و اصول کشف شده برای تحول همیشگی ذهن گنجانده شده و عمل به آن تضمین خواهد کرد که شما به فردی موثر در زندگی شخصی و خانوادگی تبدیل شوید. به یاد داشته باشید که تنها با خواندن این مقاله نمی‌توانید به اهداف خود برسید. ضروری است به این توصیه‌ها عمل کنید. اگر در تلاش نخست با شکست مواجه شدید ناامید نشوید. ادامه دهید.
  ۱۳۹۳/۶/۲۸
 • »

  عامل اصلی موفقیت شما چیست؟

  عامل اصلی موفقیت شما چیست؟
  جهان سهم_ شاید مهمترین عامل منحصر بفرد در موفقیت مالی، اعتقاداتی است که شما درباره خود و پول دارید. ما این را ( قانون اعتقاد) می نامیم. این قانون می گوید: هر اعتقاد عمیقی داشته باشید، به واقعیت تبدیل خواهد شد.
  ۱۳۹۳/۱/۲۶
 • »

  چه وقت باید برای استرس چاره اندیشید؟

  چه وقت باید برای استرس چاره اندیشید؟
  جهان سهم ـ استرس همواره عاملی منفی نیست زیرا همین احساس است که ما را به انجام کارها ضروری در زندگی شخصی و شغلی تشویق می کند. اما هنگامیکه شدت یا موارد آن به حدی می رسد که زندگی را مختل می کند باید چاره ای برای آن اندیشید.
  ۱۳۹۳/۱/۱۰
 • »

  فصول زندگی مالی یک سرمایه‌گذار

  فصول زندگی مالی یک سرمایه‌گذار
  جهان‌سهم_ زندگی سرمایه‌گذار، روندی یکنواخت ندارد. با فرض اینکه شما درآمدهایی غیر از درآمد حاصل از سرمایه‌گذاری دارید، برای مثال از محل حقوق ماهانه یا کسب و کار مستقلی که دارید، این درآمد همزمان با گذشت زمان تغییر می‌کند. می‌توان گفت درآمد شما هر چه سن‌تان بالا می‌رود افزایش می‌یابد. این بدان معناست که به عنوان یک سرمایه‌گذار شما حداکثر پول را در دورانی دارید که حداقل زمان را برای سرمایه‌گذاری در اختیار دارید. در مقاله حاضر به فصل‌های مختلف زندگی شما در نقش یک سرمایه‌گذار و اقداماتی که باید در هر دوره انجام دهید اشاره می‌کنیم.
  ۱۳۹۲/۱۲/۲۶
 • »

  در محیط کار نشاط به وجود آورید (بخش دوم)

  در محیط کار نشاط به وجود آورید (بخش دوم)
  جهان‌سهم_ هنگامی که کارهای روی هم انباشته شده، تلفن‌ها زنگ می‌زنند و ضرب‌العجل‌ها نزدیک شده‌اند چطور می‌توانید با نشاط و به دور از استرس به فعالیت بپردازید؟ مسلما بسیار دشوار خواهد بود اما نگران نباشید. شما با تمرکز و انجام یک مجموعه اقدامات بسیار ساده می‌توانید احساس اشتیاق به کار را در خود زنده نگهداشته و در کارها موفق شوید چون تجربه نشان داده که افراد با دستور‌العمل‌های ساده، راحت‌تر هستند. در ادامه اقدامات عملی و ساده‌ای مطرح می‌شود که در این راه به شما کمک خواهد کرد.
  ۱۳۹۲/۱۲/۱
 • »

  در محیط کار نشاط به وجود آورید (بخش نخست)

  در محیط کار نشاط به وجود آورید (بخش نخست)
  جهان‌سهم_ هنگامی که کارها روی هم انباشته شده، تلفن‌ها زنگ می‌زنند و ضرب‌العجل‌ها نزدیک شده‌اند چطور می‌توانید با نشاط و به دور از استرس به فعالیت بپردازید؟ مسلما بسیار دشوار خواهد بود اما نگران نباشید. شما با تمرکز و انجام یک مجموعه اقدامات بسیار ساده می‌توانید احساس اشتیاق به کار را در خود زنده نگهداشته و در کارها موفق شوید چون تجربه نشان داده که افراد با دستور‌العمل‌های ساده، راحت‌تر هستند. در ادامه اقدامات عملی و ساده‌ای مطرح می‌شود که در این راه به شما کمک خواهد کرد. موفقیت در این راه بدون شک بر زندگی خانوادگی شما و نیز توازن بین کار و زندگی تاثیر خواهد داشت.
  ۱۳۹۲/۱۱/۲۸
 • »

  مدیریت بحران در زندگی و شغل

  مدیریت بحران در زندگی و شغل
  جهان‌سهم_ آمادگی برای اتفاقات غیرمترقبه در زندگی و کار ضروری است. در فضای پر تلاطم، متغیر و رقابتی کسب و کار خود چند وقت یکبار با یک نوع بحران مواجه می‌شویم. همچنین به همین میزان ممکن است با مشکلات مالی، خانوادگی و یا سلامتی دست به گریبان شویم. برای مقابله با بحران، روش‌های گوناگونی وجود دارد که در مقاله حاضر به برخی از آنها اشاره می‌کنیم.
  ۱۳۹۲/۱۱/۲۱
 • »

  قانون پارکینسون، علت موفقیت و شکست مالی افراد

  قانون پارکینسون، علت موفقیت و شکست مالی افراد
  جهان‌سهم_ قانون پارکینسون یکی از معروف‌ترین و مهمترین قوانین مربوط به انباشت پول و ثروت است. این قانون سال‌ها پیش توسط نویسنده انگلیسی نورث کورت پارکینسون تدوین شد و در آن علت بازنشسته شدن افراد در حالیکه فقیر هستند، توضیح داده شده است.
  ۱۳۹۲/۸/۲۳
 • یاد بگیریم به موفقیت خود ایمان داشته باشیم
  »

  ایجاد سیستم باور سازگار با موفقیت مالی

  ایجاد سیستم باور سازگار با موفقیت مالی
  جهان‌سهم_ احتمالا قدرتمندترین عامل در موفقیت مالی، باورهای شما درباره خودتان و پول است. این همان قانون باور است. طبق این قانون، هر آنچه که شما به آن باور قلبی داشته باشید به واقعیت خواهد پیوست. البته تحقق این باور شرایطی دارد که در ادامه به آنها اشاره می‌کنیم.
  ۱۳۹۲/۸/۱۱
 • »

  قانون انباشت؛ هیچ چیز بی اهمیت نیست

  قانون انباشت؛ هیچ چیز بی اهمیت نیست
  جهان‌سهم_ چیزهای به ظاهر کوچک ارزش زیادی دارند. یکی از اصول موفقیت، قانون انباشت نام دارد. طبق این قانون هر چیز بزرگ و ارزشمند در زندگی انسان، حاصل انباشته شدن صدها و حتی هزاران تلاش و فداکاری کوچکی است که هیچ کس آنها را نمی‌بیند یا اهمیتی برایشان قایل نیست. طبق این قانون، هر چیز با گذشت ..
  ۱۳۹۲/۷/۲۸
 • اهداف خود را در زندگی و کار تعیین کنید
  »

  شش مرحله موثر برای دستیابی به اهداف

  شش مرحله موثر برای دستیابی به اهداف
  جهان‌سهم_ خود را وادار کنید کاری را که می‌دانید ضروری است، انجام دهید. شاید بهترین تعریف انظباط فردی این باشد: توانایی وادار کردن خود به انجام کاری که باید صورت گیرد در زمان مناسب، چه مایل به این کار باشید چه نباشید. هنگامیکه مایل به انجام کاری هستید، انجام آن بسیار ساده است. تنها هنگامیکه
  ۱۳۹۲/۷/۱۹
 • مراحل کشف بهترین حوزه فعالیت کاری
  »

  چگونه شغلی سازگار با تیپ شخصیتی خود انتخاب کنیم؟

  چگونه شغلی سازگار با تیپ شخصیتی خود انتخاب کنیم؟
  جهان‌سهم_ در دوران دبیرستان یا هنگامیکه قصد دارید دوره آموزشی خاصی را آغاز کنید بارها از خود می‌پرسید چه اهدافی در زندگی دارید و باید در چه مسیری حرکت کنید. پاسخ دادن به این پرسش‌ها نه تنها بسیار مهم است بلکه دشوار هم هست زیرا شغل‌های بسیار متعددی وجود دارد و ممکن است احساس کنید به بیش از یک شغل علاقه مند هستید.
  ۱۳۹۲/۲/۹
 • »

  هرچه زودتر سرمایه‌گذاری را آغاز کنید

  هرچه زودتر سرمایه‌گذاری را آغاز کنید
  جهان‌سهم_ پیش از ازدواج معمولا آموزشی درباره مدیریت مالی به افراد داده نمی‌شود درحالیکه داشتن مهارت و دانش لازم برای مدیریت پول و برنامه ریزی برای دوران بازنشستگی جزء مهمترین مهارت‌های زندگی است. بویژه زوج‌های جوان که در آغاز مسیری طولانی هستند باید این مهارت و دانش را کسب کنند در غیر اینصورت با مشکلات مالی گوناگون مواجه خواهند شد.
  ۱۳۹۱/۱۲/۲۷
 • »

  چند توصیه مهم سرمایه‌گذاری برای جوانان (۲)

  چند توصیه مهم سرمایه‌گذاری برای جوانان (۲)
  جهان‌سهم_ در بخش نخست مقاله حاضر بیان شد، آخرین موضوعی که افراد زیر ۳۰ سال به آن فکر می‌کنند، امنیت مالی برای گذراندن دوران بازنشستگی به شیوه ای لذتبخش است زیرا در دهه دوم و سوم زندگی افراد مخارج بسیار زیادی برای آغاز زندگی مستقل دارند؛ خرید خانه، اتومبیل، آغاز زندگی مشترک، هزینه فرزند و ... همگی جزء این هزینه‌های ضروری هستند به همین دلیل فکر کردن به پس انداز برای چند دهه بعد چندان ضروری به نظر نمی‌رسد اما واقعیت این است که تلاش برای دستیابی به امنیت مالی در دوران بازنشستگی لزوماً به معنای آن نیست که در جوانی باید خود را از لذت‌های زندگی محروم کنید. در ادامه به چهار توصیه دیگر در زمینه سرمایه گذاری در دوران جوانی اشاره می کنیم:
  ۱۳۹۱/۱۱/۱۹
 • »

  چند توصیه مهم سرمایه‌گذاری برای جوانان (۱)

  چند توصیه مهم سرمایه‌گذاری برای جوانان (۱)
  جهان‌سهم_ آخرین موضوعی که افراد زیر ۳۰ سال به آن فکر می‌کنند، امنیت مالی برای گذراندن دوران بازنشستگی به شیوه ای لذتبخش است زیرا در دهه دوم و سوم زندگی افراد مخارج بسیار زیادی برای آغاز زندگی مستقل دارند؛ خرید خانه، اتومبیل، آغاز زندگی مشترک، هزینه فرزند و ... همگی جزء این هزینه‌های ضروری هستند به همین دلیل فکر کردن به پس انداز برای چند دهه بعد چندان ضروری به نظر نمی‌رسد اما واقعیت این است که تلاش برای دستیابی به امنیت مالی در دوران بازنشستگی لزوماً به معنای آن نیست که در جوانی باید خود را از لذت‌های زندگی محروم کنید.
  ۱۳۹۱/۱۱/۱۴
1 2 >>