نظرسنجی
روند کاهش شاخص بورس تا کجا ادامه پیدا خواهد کرد؟


سی خبر برتر امروز ایران و جهان
 • »

  فصول زندگی مالی یک سرمایه‌گذار

  فصول زندگی مالی یک سرمایه‌گذار
  جهان‌سهم_ زندگی سرمایه‌گذار، روندی یکنواخت ندارد. با فرض اینکه شما درآمدهایی غیر از درآمد حاصل از سرمایه‌گذاری دارید، برای مثال از محل حقوق ماهانه یا کسب و کار مستقلی که دارید، این درآمد همزمان با گذشت زمان تغییر می‌کند. می‌توان گفت درآمد شما هر چه سن‌تان بالا می‌رود افزایش می‌یابد. این بدان معناست که به عنوان یک سرمایه‌گذار شما حداکثر پول را در دورانی دارید که حداقل زمان را برای سرمایه‌گذاری در اختیار دارید. در مقاله حاضر به فصل‌های مختلف زندگی شما در نقش یک سرمایه‌گذار و اقداماتی که باید در هر دوره انجام دهید اشاره می‌کنیم.
  ۱۳۹۱/۹/۷
 • از هم اکنون باید به فکر آینده باشید
  »

  تضمین امنیت مالی در دوران بازنشستگی

  تضمین امنیت مالی در دوران بازنشستگی
  جهان‌سهم_ آیا هنگامیکه دوران بارنشستگی‌تان آغاز می‌شود، منابع مالی کافی برای زندگی مستقل و با آرامش خیال در اختیار خواهید داشت؟ تقریبا تمام تحقیقاتی که طی سال‌های اخیر در این زمینه صورت گرفته است نشان می‌دهد اکثر افراد نمی‌توانند ادعا کنند برای گذراندن دوران بازنشستگی خود منابع مالی کافی در اختیار خواهند داشت.
  ۱۳۹۱/۸/۲۸
 • »

  پنج اشتباه رایج سرمایه‌گذاران جوان

  پنج اشتباه رایج سرمایه‌گذاران جوان
  جهان‌سهم_ بهترین زمان برای آموختن هر مهارتی، دوران جوانی است و کسب مهارت‌های سرمایه‌گذاری نیز از این قاعده مستثنی نیست. هنگام آموختن موضوعی جدید اشتباهات شایع هستند اما وقتی پای سرمایه‌ در میان است اشتباهات گاه پیامدهای بسیار خطرناک دارند. سرمایه‌گذارانی که آموختن و دادوستد را از جوانی آغاز می‌کنند معمولا انعطاف و زمان کافی برای پذیرش ریسک و جبران اشتباهات مالی را دارند اما اجتناب از اشتباهات شایع زیر، احتمال موفقیت را افزایش خواهد داد.
  ۱۳۹۱/۷/۸
 • »

  رویکرد خود را نسبت به پول اصلاح کنید

  رویکرد خود را نسبت به پول اصلاح کنید
  جهان‌سهم_ مهمترین مانع ذهنی در برابر راه موفقیت‌های مالی این است که برخی افراد معتقدند شایستگی ثروتمند شدن را ندارند. این مانع بزرگ‌ترین عامل ضدانگیزه است. این دسته از افراد همواره مورد شدیدترین انتقادات قرار داشته‌اند و همین موضوع باعث شده به شکل ناخودآگاه به این نتیجه برسند که واقعا شایستگی موفق و رضایتنمد بودن از زندگی را ندارند.
  ۱۳۹۱/۷/۶
 • »

  ۲۱ تفاوت در طرز فکر مردم عادی و ثروتمندان

  ۲۱ تفاوت در طرز فکر مردم عادی و ثروتمندان
  جهان‌سهم_ استیو زیبولد سه دهه از عمر خود را صرف تحقیق در باره شیوه زندگی، عادات و طرز فکر ثروتمندان کرد و نتیجه این تحقیق شناسایی ۲۱ تفاوت بین طرز فکر ثروتمندان و افراد عادی بود. در ادامه به این تفاوت‌ها اشاره می‌کنیم.
  ۱۳۹۱/۶/۱۵
 • »

  برقراری تعادل بین زندگی خانوادگی و شغلی

  برقراری تعادل بین زندگی خانوادگی و شغلی
  جهان‌سهم_ برقراری تعادل بین زندگی خانوادگی و شغلی اهمیت بالایی دارد. در محل کار ممکن است مجبور شوید پروژه‌های زیادی بر عهده بگیرید و تا دیروقت کار کنید در حالیکه همسر و فرزندان شما منتظر هستند تا ساعاتی را با شما بگذرانند. صرف وقت زیاد در محل کار سبب می‌شود شما برای لذت بردن از زندگی فرصت کافی نداشته باشید. اگر در چنین شرایطی هستید باید در نحوه زندگی و کار کردن خود تجدید نظر کنید. برقراری تعادل بین زندگی شخصی و شغلی دشوار است اما غیر ممکن نیست. در ادامه به چند نکته در همین زمینه اشاره می کنیم.
  ۱۳۹۱/۶/۳
 • »

  اصول کار کردن از خانه

  اصول کار کردن از خانه
  جهان‌سهم_ کار کردن از خانه آدابی دارد. کسانی که از خانه کار می‌کنند چه برای خود کار کنند چه برای یک شرکت، باید اصولی را رعایت کنند تا کارایی داشته باشند و به اهداف خود برسند. در خانه مزاحمت‌های مختلف وجود دارد و اگر از این شیوه کار استفاده می‌کنید هزینه‌های شما افزایش خواهد یافت. در ادامه به هشت اصل کار از خانه اشاره می‌کنیم.
  ۱۳۹۱/۵/۱۱
 • درک نحوه مدیریت پول از کودکی آغاز می‌شود
  »

  بحث شیرین پرداخت پول توجیبی به فرزندان

  بحث شیرین پرداخت پول توجیبی به فرزندان
  پرداخت پول توجیبی به فرزندان موضوعی مهم است که خانواده‌ها پرسش‌های زیادی درباره آن دارند. برای مثال بسیاری از والدین نمی‌دانند از چه وقت باید پرداخت آغاز شود و میزان پول توجیبی باید چقدر باشد. دانستن پاسخ این پرسش‌ها اهمیت بالایی دارد زیرا درک کودکان از پول و آموختن مهارت مدیریت پول از همین زمان آغاز می‌شود. در ادامه به چند نکته در این زمینه اشاره می کنیم.
  ۱۳۹۱/۳/۲۵
<< 1 2