نظرسنجی
روند کاهش شاخص بورس تا کجا ادامه پیدا خواهد کرد؟


سی خبر برتر امروز ایران و جهان
 • »

  کاهش قیمت نفت برنت و نفت آمریکا

  کاهش قیمت نفت برنت و نفت آمریکا
  جهان سهم _ قیمت نفت در روزهای اخیر نوسان های بزرگی داشته و به نظر می رسد عامل اصلی رشد قیمت ها در ماه های اخیر، اختلال در عرضه از سوی برخی کشورها از جمله لیبی، نیجریه، کانادا و آمریکا بوده است.
  ۱۳۹۵/۴/۱۰
 • »

  رشد اندک قیمت سنگ آهن

  رشد اندک قیمت سنگ آهن
  جهان‌سهم_ قیمت سنگ آهن طی هفته‌های اخیر به دلیل پیش‌بینی کاهش تقاضا به شدت افول کرده است و در این میان شرکت‌های معدنی تولیدکننده این ماده خام دچار زیان شده‌اند.
  ۱۳۹۱/۷/۷
 • »

  نگرانی از بروز رکود در اقتصاد آمریکا

  نگرانی از بروز رکود در اقتصاد آمریکا
  جهان‌سهم_ بانک مرکزی آمریکا هفته پیش اعلام کرد به هدف کاستن از نرخ بیکاری و کمک به رشد اقتصاد، برنامه خرید اوراق قرضه دولت را اجرا خواهد کرد. این برنامه به کاهش ارزش دلار و افزایش رشد اقتصاد منجر می‌شود اما عواملی همچون وضعیت اقتصاد اروپا و چین نیز بر اقتصاد آمریکا تاثیر دارند.
  ۱۳۹۱/۶/۳۰
 • »

  انتظار سرمایه گذاران برای تحولات روزهای آینده

  انتظار سرمایه گذاران برای تحولات روزهای آینده
  جهان سهم_ در هفته‌های اخیر وضعیت شاخص‌های اقتصادی در آمریکا به شکلی درآمده که بسیاری از سرمایه‌گذاران امیدوار هستند بانک مرکزی این کشور برای حمایت از رشد اقتصادی اقداماتی نظیر اجرای برنامه خرید اوراق قرضه دولت را آغاز کند. اما در این باره تردیدهایی وجود دارد.
  ۱۳۹۱/۶/۹
 • »

  رشد اقتصاد چین کاهش خواهد یافت؟

  رشد اقتصاد چین کاهش خواهد یافت؟
  جهان‌سهم_ شاخص‌های اقتصادی چین طی هفته‌های اخیر وضعیتی نگران‌کننده پیدا کرده‌اند. افول صادرات، تولید کارخانه‌ای و وام دهی بانک‌ها در ماه ژوییه سبب شده سرمایه‌گذاران در باره کاهش رشد اقتصاد این کشور نگران شوند. شاخص‌های مالی نیز افول کرده‌اند. بانک مرکزی چین برای حمایت از رشد اقتصادی اقداماتی انجام داده و پیش‌بینی می‌شود این اقدامات تاثیراتی در بر داشته باشند.
  ۱۳۹۱/۶/۸
 • »

  افول قیمت برخی مواد خام و شاخص‌های مالی

  افول قیمت برخی مواد خام و شاخص‌های مالی
  جهان‌سهم_ در روزهای اخیر سرمایه‌گذاران امیدوار بوده‌اند بانک‌های مرکزی بزرگ جهان اقداماتی برای حمایت از رشد اقتصادی انجام دهند. این امید سبب ریسک پذیر شدن آنها شده است اما طی دیروز و امروز تردیدهای در این زمینه ایجاد شده و به همین دلیل شاخص‌های مالی و قیمت برخی مواد خام کاهش یافته است.
  ۱۳۹۱/۶/۷
 • »

  رشد قیمت نفت خام ادامه یافته است

  رشد قیمت نفت خام ادامه یافته است
  جهان‌سهم_ قیمت نفت خام طی هفته‌های اخیر به دلیل نگرانی از بروز اختلال در عرضه و احتمال اجرای برنامه‌های حمایتی از سوی بانک‌های مرکزی افزایش یافته است. این رشد، قیمت بنزین را بالا برده و دولت آمریکا قصد دارد برای مهار قیمت بنزین از ذخایر استراتژیک نفت خام این کشور برداشت کند.
  ۱۳۹۱/۶/۲
 • »

  کاهش پیش‌بینی تولید برنج جهان در سال جاری

  کاهش پیش‌بینی تولید برنج جهان در سال جاری
  جهان‌سهم_ طی هفته‌های اخیر خشکسالی بی سابقه در اکثر مناطق آمریکا سبب افزایش قیمت جهانی محصولات اصلی کشاورزی شده است. رشد قیمت‌ها در صورتیکه کشورها ممنوعیت صادرات اعمال نکنند به بحران غذایی منجر نخواهد شد زیرا تولید برنج و گندم توانسته کاهش شدید تولید ذرت و سویا را جبران کند.
  ۱۳۹۱/۵/۳۰
 • »

  قیمت فولاد و سنگ آهن همچنان در حال کاهش

  قیمت فولاد و سنگ آهن همچنان در حال کاهش
  جهان‌سهم_ طی هفته‌های اخیر قیمت سنگ آهن به دلیل کاهش تقاضا برای فولاد در چین به شدت کاهش یافته و اکنون در پایین‌ترین میزان در ۳۰ ماه گذشته است. تحلیلگران معتقدند تا وقتی رشد اقتصاد چین افزایش نیابد و در اروپا و آمریکا شرایط بهتر نشود بازار سنگ آهن رونق پیدا نخواهد کرد.
  ۱۳۹۱/۵/۲۶
 • »

  خبرهای نگران‌کننده جدید از اقتصاد جهان

  خبرهای نگران‌کننده جدید از اقتصاد جهان
  جهان‌سهم_ در روزهای اخیر گزارش‌های منفی متعددی در باره وضعیت اقتصادی در چین و اروپا منتشر شده است و حال تحلیلگران معتقدند رشد اقتصادی چین در سه ماهه سوم امسال نیز کاهش خواهد یافت. سرمایه‌گذاران در انتظار اقدام بانک مرکزی چین هستند اما به نظر می‌رسد این نهاد عجله‌ای برای اقدام ندارد.
  ۱۳۹۱/۵/۲۳
 • »

  رشد قیمت نفت خام

  رشد قیمت نفت خام
  جهان‌سهم_ رشد اقتصاد چین در سه ماهه دوم سال جاری ۷.۶ درصد بود. در سه ماهه نخست این رقم ۸.۱ درصد ثبت شد. اما تنش‌های سیاسی در خاورمیانه احتمال بروز اختلال را در عرضه نفت خام افزایش داده است. در دریای شمال نیز عرضه نفت برای مدتی کاهش یافته است.
  ۱۳۹۱/۵/۲۲
 • »

  وضعیت اقتصاد چین نگران‌کننده شد

  وضعیت اقتصاد چین نگران‌کننده شد
  جهان‌سهم_ در ماه ژوییه مازاد تجاری چین کاهش یافته زیرا رشد صادرات و واردات به شدت کم شده است و این امر نشان می‌دهد مشکلاتی بزرگ پیش روی اقتصاد چین وجود دارد. اقتصاددان‌ها می‌گویند خبر کاهش مازاد تجاری چین در ماه گذشته و خبر کند شدن رشد فعالیت‌های صنعتی این کشور نشان دهنده این واقعیت است که به رغم امیدهایی که تاکنون وجود داشت رشد اقتصاد چین در سه ماهه سوم امسال افزایش نخواهد یافت.
  ۱۳۹۱/۵/۲۰
 • »

  رشد بهره وری در اقتصاد آمریکا

  رشد بهره وری در اقتصاد آمریکا
  جهان‌سهم_ گزارش‌های منتشر شده طی هفته‌های اخیر از وضعیت اقتصاد آمریکا عموما نگران کننده بوده‌اند. کاهش تولید صنعتی و افول شاخص اعتماد مصرف‌کنندگان و شرکت‌ها از جمله این گزارش‌های منفی هستند. در سه ماهه دوم سال جاری میلادی اقتصاد آمریکا ۱.۵ درصد رشد کرده است. در سه ماهه نخست این رقم ۲ درصد بود.
  ۱۳۹۱/۵/۱۹
 • »

  تغییر رفتار شهروندان اروپایی

  تغییر رفتار شهروندان اروپایی
  جهان‌سهم_ بحران مالی در اروپا سبب شده دولت‌ها برای سامان دادن به اوضاع خود از بودجه و هزینه هایشان بکاهند. سیاست‌های ریاضت جویانه به کاهش رشد اقتصادی و پایین آمدن قدرت خرید مردم منجر شده است. اکنون مدتی است آنها نیز ار هزینه‌های خود کاسته‌اند.
  ۱۳۹۱/۵/۱۶
 • »

  اقدام بانک‌های مرکزی برای حمایت از اقتصاد

  اقدام بانک‌های مرکزی برای حمایت از اقتصاد
  جهان‌سهم_ در هفته‌های اخیر انتشار گزارش‌های ناامیدکننده از وضعیت شاخص‌های اقتصادی آمریکا، اروپا و چین سبب شده درباره کاهش نرخ رشد اقتصاد جهان نگرانی‌های شدیدی پدید آید. تحلیلگران و سرمایه‌گذاران انتظار داشتند بانک مرکزی اروپا در نشست امروز خود نرخ‌های بهره را با هدف حمایت از رشد اقتصادی کاهش دهد و این انتظار تحقق پیدا کرد. امروز همچنین بانک مرکزی چین نرخ های بهره را ۰.۳۱ درصد کاهش داد.
  ۱۳۹۱/۴/۱۵
1 2 >>