نظرسنجی
با توجه به کاهش رقم شاخص بورس در ماه های اخیر از این پس تغییرات شاخص چگونه خواهد بود


سی خبر برتر امروز ایران و جهان
 • »

  چرا در رسیدن به اهداف خود با مشکل مواجه هستید؟

  چرا در رسیدن به اهداف خود با مشکل مواجه هستید؟
  جهان سهم _ آیا برای عمل به برنامه ای که قصد دارید در سال جدید انجام دهید با مشکلاتی مواجه هستید؟ نگران نباشید بسیاری از افراد در ابتدای سال اهدافی تعیین می کنند و برنامه ای برای رسیدن به آن اهداف تدوین می کنند اما در اجرای این برنامه ها شکست می خورند. تحقیقات نشان می دهد حدود نیمی از افرادی که ابتدای سال اهدافی تعیین می کنند پس از شش ماه هیچ پیشترفتی در اجرای آنها ندارند.
  ۱۳۹۳/۱۰/۱۸
 • »

  هفت شیوه برای ایجاد اعتبار شخصی و کاری

  هفت شیوه برای ایجاد اعتبار شخصی و کاری
  جهان سهم _ برخی اصول ساده اما اغلب فراموش شده رفتاری هستند که می توانند شهرت حرفه ای مثبت بوجود آورند و سبب حفظ اعتبار کاری افراد و شرکت ها شوند. در ادامه به هفت شیوه اشاره می شود که دنباله روی از آنها شما را فردی معرفی می کند که آماده اید با بالاترین استانداردهای حرفه ای تعامل کاری داشته باشید.
  ۱۳۹۳/۸/۱۹
 • »

  برای موفق بودن، مراقب مکالمه درونی خود باشید

  برای موفق بودن، مراقب مکالمه درونی خود باشید
  جهان سهم _ اشتباه کردن اشکالی ندارد اما آنچه شما پس از آن به خود می گویید بسیار مهم است. مکالمه درونی، هم می تواند شرایط بد کنونی را بدتر کند و هم می تواند به شما کمک کند وضعیت را بهتر کنید. مکالمه درونی منفی، غیرواقعی و غیرضروری است و زمینه بدتر شدن شرایط را فراهم خواهد کرد. مکالمه درونی، شما را وارد یک سراشیبی احساسی ویرانگر می کند که خروج از آن بسیار دشوار است.
  ۱۳۹۳/۷/۲۷
 • »

  چه وقت و چطور با رییس خود مخالفت کنیم؟

  چه وقت و چطور با رییس خود مخالفت کنیم؟
  جهان سهم _ یکی از سوالاتی که کارمندان باید پاسخ آن را بدانند این است که "چطور می توان به شکلی موثر با رییس خود مخالفت کرد؟" دانستن این امر مهارتی مهم است که در حوزه مدیریت مدیر (managing the manager) طبقه بندی می شود. در حالیکه اکثر مدیران می توانند زیردستان را مدیریت کنند، مدیریت مدیران کاری بسیار دشوار است زیرا نه تنها مدیر کنترلی قابل ملاحظه بر عملیات های روزانه دارد و می تواند زندگی شغلی شما را به جهنم تبدیل کند بلکه بر آینده شغلی شما نیز تاثیری بزرگ دارد. بنابراین نباید کاری کنید که مدیر به دشمن شما تبدیل شود.
  ۱۳۹۳/۷/۲۲
 • »

  نگاهی نو به برنامه ریزی شخصی و شغلی

  نگاهی نو به برنامه ریزی شخصی و شغلی
  جهان سهم ـ بسیاری از افراد دچار رویاپردازی منطقی می شوند. آنها مایل هستند به رویایی بزرگ دست یابند اما چون ریسک گریز هستند به هدف خود نمی رسند. آنها مایل نیستند در وضعیت کنونی خود اختلال پدید آورند و معمولا در منطقه امن خود باقی می مانند و ریسکی نمی پذیرند.
  ۱۳۹۳/۷/۱۹
 • »

  چند راز کوچک برای افزایش بهره وری در محیط کار

  چند راز کوچک برای افزایش بهره وری در محیط کار
  جهان سهم _ آیا به دنبال آن هستید که بر بهره وری خود در محیط کار بیافزایید و چند ساعتی به روز خود اضافه کنید؟ در مقاله حاضر، چکیده چند مطلب در همین باره ذکر شده است و اگر به توصیه های مطرح شده عمل کنید به سرعت بهره وری شما در محیط کار بالا خواهد رفت. اگر کارهای مهم زیادی برای انجام دارید و نمی توانید هیچیک را انجام دهید زمان آن رسیده که بهره وری خود را بالا ببرید. در واقع شما می توانید تمام وظایف خود را انجام دهید و حتی وقت اضافه هم داشته باشید اما برای این منظور باید به رازهای کوچک اما مهم زیر توجه کنید.
  ۱۳۹۳/۶/۹
 • »

  آیا دوستان محیط کار، دوستان واقعی شما هستند؟

  آیا دوستان محیط کار، دوستان واقعی شما هستند؟
  جهان سهم _ بسیاری از شما حداقل ۸ ساعت در روز در محیط کار هستید و هر روز با افراد معینی سروکار دارید بنابراین خیلی اوقات دوستی هایی بین شما و دیگران شکل می گیرد اما آیا تاکنون به این سوال فکر کرده اید که آیا دوستان محیط کار شما دوستانی واقعی هستند یا نه.
  ۱۳۹۳/۶/۴
 • »

  چهار پرسش شگفت انگیز برای شناخت خود

  چهار پرسش شگفت انگیز برای شناخت خود
  جهان سهم ـ شناخت نقاط قوت و ضعف خود، تصویری شفاف از توانایی ها و حوزه هایی که باید تقویت شوند پیش چشم ما ترسیم می کند. به این طریق می توان بهترین راه را برای به حداکثر رساندن استفاده از زمان شناخت و دانست در چه زمینه هایی به کمک نیاز داریم. اما باید به یک نکته توجه داشت و آن اینکه انسان ها در قضاوت درباره عملکرد خود دچار اشتباهات عمیق می شوند.
  ۱۳۹۳/۵/۱۸
 • »

  پنج توانایی لازم برای ارتقاء شغلی

  پنج توانایی لازم برای ارتقاء شغلی
  جهان سهم ـ افراد با اهداف مختلف وارد بازار کار می شوند اما آنچه که در همه ما مشترک است اشتیاق به ارتقاء شغلی و بهره مندی از مزایای آن است. رسیدن به این هدف مستلزم داشتن توانایی هایی است که در ادامه به پنج مورد مهم آن اشاره می کنیم.
  ۱۳۹۳/۴/۲۳
 • »

  چگونه از موفقیت نترسیم؟

  چگونه از موفقیت نترسیم؟
  آیا جزء کسانی هستید که قبل از اتمام یک کار آن را رها می‌کنید؟ آیا توان استفاده از فرصت های زندگی و شغل را ندارید؟ آیا برای رسیدن به اهداف خود کم تلاش می‌کنید؟ اگر پاسختان به هر یک از این پرسشها مثبت است احتمالاً از موفقیت می ترسید.
  ۱۳۹۳/۳/۲۶
 • »

  با همکاری که مانند رییس ها رفتار می کند چه کنیم؟

  با همکاری که مانند رییس ها رفتار می کند چه کنیم؟
  جهان سهم ـ هر یک از همکاران شما در محیط کار دارای ویژگی شخصیتی خاص خود است و گاه برخی از این ویژگی ها برای شما ناراحت کننده است. یکی از استرس زا ترین وضعیت ها وقتی شکل می گیرد که یکی از همکاران بخواهد برای دیگران نقش رییس را بازی کند. در بررسی های مختلف مشخص شده که این یکی از شایع ترین مشکلات در محیط های کاری است یعنی در اغلب محیط ها افرادی پیدا می شوند که نشست بعدی تیم را تنظیم می کنند، از شما می پرسند روی چه پروژه ای کار می کنید و بی مورد توصیه هایی به شما می کنند. در ادامه به چند نکته در همین باره اشاره می کنیم:
  ۱۳۹۳/۳/۲۳
 • »

  با همکاری که از شما متنفر است چگونه رفتار کنید؟

  با همکاری که از شما متنفر است چگونه رفتار کنید؟
  جهان سهم _ در محیط کار، گاه یکی از همکاران از شما متنفر است. علت هر چه باشد شما برای ادامه کار در این محیط باید مشکل پیش آمده را حل کنید. تشخیص قطعی اینکه یکی از همکاران از شما متنفر است آسان نیست مگر آنکه او اقداماتی انجام داده باشد که مستحق واکنش باشد. به هر حال گاه این دیدگاه در شما بوجود می آید که یکی از همکاران از شما متنفر است. اگر این وضعیت بر کیفیت کار شما تاثیر دارد باید اقدامی انجام شود.
  ۱۳۹۳/۳/۲۰
 • »

  شرکت خوب، رییس بد یا شرکت بد رییس خوب؟

  شرکت خوب، رییس بد یا شرکت بد رییس خوب؟
  جهان سهم _ آیا باید با یک رییس بد کار کرد؟ کدام بهتر است: کار کردن برای یک رییس بد در شرکتی خوب یا کار کردن برای یک رییس خوب در شرکتی بد؟ این سول برای بسیاری از ما مطرح شده و باید گفت اگر اندکی فکر کنیم متوجه می شویم که اولین گزینه بهتر است.
  ۱۳۹۳/۳/۱۰
 • »

  نقش ساعت طلایی در موفقیت‌های مالی

  نقش ساعت طلایی در موفقیت‌های مالی
  جهان‌سهم ـ هر روز صبح ۳۰ دقیقه آرام در جایی نشسته و به اهداف خود فکر کنید. هنگامیکه زندگینامه افراد موفق را مطالعه می‌کنید متوجه می‌شوید تقریبا تمام آنها سفر خود به سوی موفقیت را هنگامی آغاز کردند که عادت کردند هر روز صبح زود مدتی را با خود تنها باشند. این زمان را ساعت طلایی می‌نامند. همین زمان، آهنگ کل روز ..
  ۱۳۹۳/۲/۱۸
 • »

  تازه واردها به دنیای کار چه اشتباهاتی دارند؟

  تازه واردها به دنیای کار چه اشتباهاتی دارند؟
  جهان سهم _ قبل از آغاز فعالیت شغلی چند نکته مهم درباره نحوه رفتار در محیط کار وجود دارد که باید به آنها دقت کرد. در حقیقت آنچه در زیر می آید بزرگ ترین اشتباهاتی هستند که ممکن است یک نفر در محل کار مرتکب شود. در ادامه به این نکات اشاره می کنیم.
  ۱۳۹۳/۱/۲۲
<< 1 2 3 4 5 6 7 >>