نظرسنجی
روند کاهش شاخص بورس تا کجا ادامه پیدا خواهد کرد؟


سی خبر برتر امروز ایران و جهان
 • »

  چگونه با دلتنگی غروب جمعه مقابله کنیم؟

  چگونه با دلتنگی غروب جمعه مقابله کنیم؟
  جهان سهم _ حتی کسانی که به شغل خود علاقمند هستند و از مشغله های کاری لذت می برند، عصر و غروب جمعه احساس خوبی در باره فردا و آغاز هفته ندارند. تحقیقات نشان می دهد بیش از ۷۵ درصد افراد شاغل این گونه اند اما لزوما ..
  ۱۳۹۵/۱/۳
 • »

  شش سوال حیاتی قبل از ورود به فرایند فروش

  شش سوال حیاتی قبل از ورود به فرایند فروش
  جهان سهم _ یکی از دشواری های کارآفرینی، فروش محصول است. حتی بهترین ایده ها ممکن است شرکت را به ورشکستگی بکشاند صرفا به این دلیل که تیم فروش نمی تواند خریدار را به پذیرش محصول متقاعد کند.
  ۱۳۹۴/۱۲/۲۷
 • »

  شروع یک روز خوب قبل از ترک تختخواب

  شروع یک روز خوب قبل از ترک تختخواب
  اولین کاری که پس از چشم باز کردن در صبح انجام می دهید چیست؟ آیا گوشی تلفن همراه خود را چک می کنید، به مشکلات روز گذشته فکر می کنید با تصویری نگران کننده از تمام کارهایی که باید در طول روز انجام دهید به ذهن تان می آید؟ اگر چنین است روز را خوب آغاز نمی کنید.
  ۱۳۹۴/۱۲/۲۲
 • »

  بر پنج عادت مختل کننده غلبه کنید

  بر پنج عادت مختل کننده غلبه کنید
  جهان سهم _ بسیار اتفاق می افتد که هنگام بررسی برنامه های رشد شرکت، بر کار تمرکز کنیم و زندگی شخصی را به فراموشی بسپاریم اما واقعیت این است که زندگی شخصی و خانوادگی ما بیش از حدی که تصور می کنیم با کسب و کار ما ارتباط دارد. ممکن است طوری رفتار کنیم که گویی این دو کاملا از هم جدا هسند اما هر جنبه از زندگی بر دیگر جنبه ها تاثیر دارد.
  ۱۳۹۴/۹/۱۰
 • »

  غلبه بر عادت های اشتباه ضروری است!

  غلبه بر عادت های اشتباه ضروری است!
  جهان سهم _ عادت ها زندگی ما را می سازند و رفتار ما تاثیری عمیق و مستقیم بر دیدگاه های ما دارند. به خاطر داشته باشید که همه ما می توانیم عاداتی را در خود ایجاد کنیم که زمینه ساز زندگی شاد، پرثمر و موفق برای ما باشند. البته گاه عادت های منفی در ما ایجاد می شود که باعث اندوه و خستگی شده و مانعی در برابر موفقیت می شوند.
  ۱۳۹۴/۸/۳۰
 • »

  با خودشیفته ها چطور رفتار کنیم؟

  با خودشیفته ها چطور رفتار کنیم؟
  جهان سهم _ هیچکس دوست ندارد با یک فرد خودشیفته سروکار داشته باشد. اکثر اوقات هنگامیکه کسی خود را باهوش ترین، توانا ترین، ثروتمندترین و موفق ترین انسان معرفی می کند یا رفتار او طوری است که چنین معنایی می دهد، واکنش طبیعی ما این است که به او ثابت کنیم دیدگاهش اشتباه است. اما این واکنش اشتباه است. در ادامه به دلایل اشتباه بودن برخورد مستقیم با فرد خودشیفته و روش های کنار آمدن با رفتار او اشاره می کنیم.
  ۱۳۹۴/۶/۲۸
 • »

  سه حوزه ای که در آن ها عجله ویرانگر است

  سه حوزه ای که در آن ها عجله ویرانگر است
  جهان سهم _ هر یک از ما گاه کم حوصله می شویم و این بخشی از خصوصیات فکری و روحی بشر است. اما افرادی هستند که به نظر می رسد برای هیچ چیز حوصله و صبر ندارند و در ظاهر فعالیت های زیادی انجام می دهند و در کارهای مختلف موفق هستند. حال این سوال پیش می آید که آیا باید در همه امور عجله کرد؟
  ۱۳۹۴/۴/۲۸
 • »

  همین حالا وقت مدیریت زمان است

  همین حالا وقت مدیریت زمان است
  جهان سهم _ هر روز صبح افراد از خواب بر می خیزند و تصمیم می گیرند چطور روز را آغاز کنند. برای عده ای از افراد روز با نرمشی کوتاه و سپس حاضر شدن برای رفتن به محل کار آغاز می شود. عده ای نیز زمانی را با اعضاء خانواده می گذرانند و اخبار روز را مرور می کنند. در واقع همه افراد زمان صبح خود را بین کارهای شخصی یا شغلی تقسیم ..
  ۱۳۹۴/۱/۲۵
 • »

  چند نکته ساده برای افزایش بهره وری شخصی

  چند نکته ساده برای افزایش بهره وری شخصی
  جهان سهم _ حتما تاکنون از خود پرسیده اید که چطور می توانید بهره وری تان را افزایش دهید. همه مایلند در طول روز کارهای بیشتری انجام دهند و هنگامکیه روز به پایان رسید احساس کنند به اهداف شان رسیده اند. در زمنیه بهره وری، هزاران توصیه وحود دارد اما اگر به نکاتی که در مقاله حاضر آمده توجه کنید در مسیر بهره وری بالاتر حرکت کرده اید.
  ۱۳۹۳/۱۰/۲۹
 • »

  چرا در رسیدن به اهداف خود با مشکل مواجه هستید؟

  چرا در رسیدن به اهداف خود با مشکل مواجه هستید؟
  جهان سهم _ آیا برای عمل به برنامه ای که قصد دارید در سال جدید انجام دهید با مشکلاتی مواجه هستید؟ نگران نباشید بسیاری از افراد در ابتدای سال اهدافی تعیین می کنند و برنامه ای برای رسیدن به آن اهداف تدوین می کنند اما در اجرای این برنامه ها شکست می خورند. تحقیقات نشان می دهد حدود نیمی از افرادی که ابتدای سال اهدافی تعیین می کنند پس از شش ماه هیچ پیشترفتی در اجرای آنها ندارند.
  ۱۳۹۳/۱۰/۱۸
 • »

  هفت شیوه برای ایجاد اعتبار شخصی و کاری

  هفت شیوه برای ایجاد اعتبار شخصی و کاری
  جهان سهم _ برخی اصول ساده اما اغلب فراموش شده رفتاری هستند که می توانند شهرت حرفه ای مثبت بوجود آورند و سبب حفظ اعتبار کاری افراد و شرکت ها شوند. در ادامه به هفت شیوه اشاره می شود که دنباله روی از آنها شما را فردی معرفی می کند که آماده اید با بالاترین استانداردهای حرفه ای تعامل کاری داشته باشید.
  ۱۳۹۳/۸/۱۹
 • »

  برای موفق بودن، مراقب مکالمه درونی خود باشید

  برای موفق بودن، مراقب مکالمه درونی خود باشید
  جهان سهم _ اشتباه کردن اشکالی ندارد اما آنچه شما پس از آن به خود می گویید بسیار مهم است. مکالمه درونی، هم می تواند شرایط بد کنونی را بدتر کند و هم می تواند به شما کمک کند وضعیت را بهتر کنید. مکالمه درونی منفی، غیرواقعی و غیرضروری است و زمینه بدتر شدن شرایط را فراهم خواهد کرد. مکالمه درونی، شما را وارد یک سراشیبی احساسی ویرانگر می کند که خروج از آن بسیار دشوار است.
  ۱۳۹۳/۷/۲۷
 • »

  چه وقت و چطور با رییس خود مخالفت کنیم؟

  چه وقت و چطور با رییس خود مخالفت کنیم؟
  جهان سهم _ یکی از سوالاتی که کارمندان باید پاسخ آن را بدانند این است که "چطور می توان به شکلی موثر با رییس خود مخالفت کرد؟" دانستن این امر مهارتی مهم است که در حوزه مدیریت مدیر (managing the manager) طبقه بندی می شود. در حالیکه اکثر مدیران می توانند زیردستان را مدیریت کنند، مدیریت مدیران کاری بسیار دشوار است زیرا نه تنها مدیر کنترلی قابل ملاحظه بر عملیات های روزانه دارد و می تواند زندگی شغلی شما را به جهنم تبدیل کند بلکه بر آینده شغلی شما نیز تاثیری بزرگ دارد. بنابراین نباید کاری کنید که مدیر به دشمن شما تبدیل شود.
  ۱۳۹۳/۷/۲۲
 • »

  نگاهی نو به برنامه ریزی شخصی و شغلی

  نگاهی نو به برنامه ریزی شخصی و شغلی
  جهان سهم ـ بسیاری از افراد دچار رویاپردازی منطقی می شوند. آنها مایل هستند به رویایی بزرگ دست یابند اما چون ریسک گریز هستند به هدف خود نمی رسند. آنها مایل نیستند در وضعیت کنونی خود اختلال پدید آورند و معمولا در منطقه امن خود باقی می مانند و ریسکی نمی پذیرند.
  ۱۳۹۳/۷/۱۹
 • »

  چند راز کوچک برای افزایش بهره وری در محیط کار

  چند راز کوچک برای افزایش بهره وری در محیط کار
  جهان سهم _ آیا به دنبال آن هستید که بر بهره وری خود در محیط کار بیافزایید و چند ساعتی به روز خود اضافه کنید؟ در مقاله حاضر، چکیده چند مطلب در همین باره ذکر شده است و اگر به توصیه های مطرح شده عمل کنید به سرعت بهره وری شما در محیط کار بالا خواهد رفت. اگر کارهای مهم زیادی برای انجام دارید و نمی توانید هیچیک را انجام دهید زمان آن رسیده که بهره وری خود را بالا ببرید. در واقع شما می توانید تمام وظایف خود را انجام دهید و حتی وقت اضافه هم داشته باشید اما برای این منظور باید به رازهای کوچک اما مهم زیر توجه کنید.
  ۱۳۹۳/۶/۹
<< 1 2 3 4 5 6 7 >>